Aktualności

Pożegnanie przedszkola

              22.06.2018r. 6 latki po raz ostatni przebywali w murach przedszkola. Rodzice obejrzeli montaż słowno-muzyczny pt. „Nadszedł czas pożegnania”. Dzieci otrzymały dyplomy  oraz książeczki. Życzymy im samych szóstek na dalszym etapie nauki oraz wspaniałych wakacji.

Nagrody Wójta Gminy Chełmiec

               Dnia 20 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Chełmcu odbyła się uroczystość wręczenia nagród pieniężnych Wójta Gminy Chełmiec za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczno-plastyczne i sportowe w roku szkolnym 2017/2018, uzdolnionym dzieciom i młodzieży uczęszczającym do chełmieckich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Pamiątkowe dyplomy z rąk Wójta Gminy Chełmiec, pana Bernarda Stawiarskiego odebrało 107 uczniów. W tej licznej grupie znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: 

  •   Agnieszka Szajewska
  •   Zuzanna Adamczyk
  •   Krzysztof Sikorski
  •   Karolina Zapart
  •   Justyna Mróz
  •   Katarzyna Opioła
  •   Oliwia Kożuch
  •   Filip Glaser
  •   Tomasz Sowa
  •  Miłosz Marszałek.

Gratulujemy nagrodzonym i nauczycielom przygotowującym ich do konkursów.

 

Piknik przedszkolaka

           Przed nadejściem lata jak co roku rodzice i wychowawcy zorganizowali dla dzieci z oddziału przedszkolnego piknik przedszkolaka. Radosnych zabaw przy muzyce, w grach sprawnościowych uczących zgodnej rywalizacji  nie było końca, a dzieci jak zwykle nie czuły zmęczenia. Rodzice przygotowali pyszne deserki, lody i ciasteczka własnego wypieku którymi delektowały się dzieci. Oby nadchodzące lato dało wszystkim wiele radości, słonecznej pogody i mnóstwo wspaniałych przygód.

Gminny Konkurs Literacko-Fotograficzny

             Dnia 11 czerwca 2018r. w naszej Szkole Podstawowej odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Literacko-Fotograficznego z cyklu „Piękno i historia mojej Małej Ojczyzny”. Tegoroczna, trzecia już edycja konkursu pod hasłem „Śladami historii mojej miejscowości” zgromadziła prace 23 uczestników z ośmiu szkół podstawowych z terenu Gminy Chełmiec.

Dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnicy konkursu mieli przedstawić i utrwalić na zdjęciach oraz w tekstach literackich przedmioty, pamiątki historyczne, miejsca pamięci narodowej i obiekty związane z wydarzeniami historycznymi rozgrywającymi się w ich miejscowościach.

Spotkanie uświetnili zaproszeni goście: pan Bernard Stawiarski, Wójt Gminy Chełmiec, pan Radosław Potoczek, dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji, pan Andrzej Tyrkiel, przewodniczący Gminnej Komisji Oświaty oraz opiekunowie nagrodzonych w konkursie uczniów.

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego koncertu muzyczno-wokalnego w wykonaniu dziewczynek ze starszych klas. Następnie dyrektor szkoły, pani Ewa Pierzchała, omówiła wyniki konkursu. Najbardziej emocjonującą chwilą było wręczenie dyplomów i nagród laureatom oraz uczestnikom konkursu przez pana Wójta i panią Dyrektor. Na liście zwycięzców znaleźli się:

II miejsce - Szymon Zajączkowski – SP w Marcinkowicach

Krzysztof Sikorski - SP w Marcinkowicach

Wyróżnienia – Natalia Słaby - SP w Marcinkowicach

Aleksandra Konar - SP w Marcinkowicach

Cenne nagrody dla laureatów (aparaty fotograficzne, power banki, dyski USB oraz pendrive) ufundował Wójt Gminy Chełmiec, a nagrody książkowe dla wszystkich uczestników konkursu - pani dyrektor. Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali podziękowania.

Organizatorki konkursu, pani Elżbieta Samek i pani Irena Szajewska, już dzisiaj zapraszają na czwartą edycję konkursu, której hasło brzmi: Życie codzienne, tradycje i zwyczaje mojej miejscowości.

ISz.

Dzień siódmy - Zielona szkoła

              Przedostatni dzień Zielonej Szkoły był czasem podsumowań i rozstrzygnięć naszych konkursów. W związku z tym przed południem udaliśmy się na plażę, by po raz ostatni skorzystać z jej uroków i pożegnać się z Bałtykiem.

Po obiedzie nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego, konkursu czystości, konkursu na najpiękniejszą rzeźbę z piasku i zawodów sportowych. Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc z każdej kategorii otrzymali nagrody. Miłym zaskoczeniem był fakt, że każdy uczestnik naszej wyprawy został nagrodzony w co najmniej jednej dyscyplinie.

Wieczór spędziliśmy na pakowaniu bagaży i oglądaniu meczu Polska - Chile.

II miejsce w konkursie "Gmina Chełmiec w zdrowej atmosferze"

             Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Gminnym konkursie "Gmina Chełmiec  w zdrowej atmosferze". Konkurs polegał na nakręceniu przez 4 osobowe grupy dzieci pod nadzorem opiekuna krótkiego filmu wyśmiewającego niewłaściwe postawy społeczne dotyczące zagadnień:- zanieczyszczonego powietrza, smogu, - przyczyn powstawania zanieczyszczeń,- współodpowiedzialności społeczeństwa za występujący problem smogu  i sposobów jego rozwiązania.

Rozdanie nagród odbyło się na Pikniku ekologicznym i Gminnym Dniu Dziecka na rolkowisku  w Chełmcu. Dzieci biorące udział w konkursie wraz z rodzicami i wychowawcą wesoło bawiły się układając przestrzenne ekologiczne puzzle, biorąc udział w ekologicznych konkurencjach z nagrodami przygotowanymi przez Ekodoradcę Gminy Chełmiec.  

O godzinie 13:00 nastąpiło uroczyste rozdanie nagród za konkurencje sportowe oraz konkurs na film ekologiczny: „Gmina Chełmiec w zdrowej atmosferze”, w którym dzieci pięcioletnie z oddziału przedszkolnego naszej szkoły: Wiktoria Potoczek, Julia Budnik, Dominik Jabłoński, Tomasz Szkarłat  pod kierunkiem Alicji Janczyk zajęły II miejsce w kategorii wiekowej 4-9 lat za film „Spacer w smogu”. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Gratulacje laureaci przyjmowali od Wójta Bernarda Stawiarskiego oraz Przewodniczącego Komisji Kultury, Sportu i Oświaty Radnego Andrzeja Tyrkla i Radnego Gminy Jana Mroza.

                                                                                                         Gratulujemy młodym aktorom!

Dzień szósty - Zielona Szkoła

           Szósty dzień zielonej szkoły rozpoczęliśmy od plażowania i zawodów sportowych nad brzegiem morza. Pogoda była wprost wymarzona – 25 stopni, niemal bezwietrznie. Każdy mógł spróbować swoich sił i zmierzyć się z rówieśnikami. Gratulowaliśmy zwycięzcom, ale najważniejsze były dobre relacje z koleżankami i kolegami. Przekonywaliśmy się, że warto być sobą i cenić własną wyjątkowość. Wspólnie spędzany czas stał się okazją do wielu rozmów na temat przyjaźni, radzenia sobie z trudnościami, pokonywania słabości, zdobywania przyjaciół.

Po obiedzie udaliśmy się na spacer do Latarni Morskiej w Rozewiu – najstarszej latarni na polskim wybrzeżu. Stamtąd plażą pomaszerowaliśmy do Lisiego Jaru w Jastrzębiej Górze, a potem do tzw. Gwiazdy Północy, czyli najdalej na północ wysuniętego punktu Polski.

Wieczorem pojechaliśmy ponownie do Władysławowa na kolejną dyskotekę z pizzą w karczmie Swojskie Jadło oraz na obserwację zachodu słońca nad Bałtykiem. Bezchmurne niebo sprzyjało pięknym zdjęciom.

Z plaży udaliśmy się na Aleję Mistrzów Sportu i pod ośrodek Cetniewo. Zwiedzanie Władysławowa zakończyliśmy około godziny 22 – nie było jeszcze ciemno!

Dzień piaty-Zielona Szkoła

             Minął kolejny dzień pełen atrakcji. Rankiem wyruszyliśmy autokarem do Grot Mechowskich. Kto tylko się zmieścił, ten mógł podziwiać skalne twory i przeciskać się wąskimi przesmykami.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Pucka, które rozpoczęliśmy od pomnika gen. Hallera na nabrzeżu. Potem przeszliśmy do pięknego gotyckiego kościoła pod wezwaniem Piotra i Pawła, aby wreszcie znaleźć chwilę wytchnienia na puckim ryneczku.

Z Pucka przejechaliśmy na plażę w … Chałupach. Plażowanie odbyło się w miłej atmosferze pomimo wiatru i mało zachęcającej temperatury Bałtyku.

Po południu na plaży w Rozewiu dzieci wykazały się kreatywnością, tworząc z piasku wspaniałe rzeźby w ramach konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpi w piątek.

Wieczorem wszystkich czekała niespodzianka – godzina kręgli, bilardu i innych gier zespołowych. Konkurs i wieczorna rywalizacja były okazją do rozmowy na temat radzenia sobie z porażką, radości z sukcesu własnego, ale i cudzego, czyli wyrażania emocji.

 

Dzień czwarty - Zielona Szkoła

              Prognozy nie były najlepsze, ale na szczęście się nie sprawdziły, więc bez przeszkód odbyliśmy jedną z ciekawszych wycieczek, czyli wyprawę do Słowińskiego Parku Narodowego. Po przejechaniu autokarem do Łeby dzielnie pokonaliśmy ok. 8 km plażą i wspięliśmy się na przepiękną Wydmę Łącką.

 Podziwialiśmy pustynny krajobraz, turlaliśmy się po piasku i słuchaliśmy opowieści naszego przewodnika. Rozmawialiśmy na temat przyjemności płynących ze wspólnego spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi oraz na temat znaczenia przyjaźni w naszym życiu. Potem meleksem dotarliśmy na parking i zmęczeni, ale szczęśliwi powróciliśmy do Rozewia.

 

Dzień trzeci -chrzest morski

              Pogoda nam dopisywała, więc pół dnia spędziliśmy na nadbałtyckiej plaży w Rozewiu. Uczestnicy, którzy po raz pierwszy byli nad morzem, przeszli obowiązkowy chrzest morski przed obliczem Neptuna i jego żony – Prozerpiny. Zadania do łatwych nie należały, ale wszyscy dali sobie świetnie radę i dumni z siebie zakończyli tor przeszkód. Potem korzystaliśmy ze słońca, kąpiąc się w morzu lub bawiąc na piasku.

Po obiedzie wszyscy zabrali się za sprzątanie swoich pokoi i przygotowanie plakatów z ich nazwami, ponieważ rozpoczęły się codzienne kontrole w ramach konkursu czystości. Praca stanowi wielką wartość w życiu człowieka i ważne jest, aby szanować trud wkładany w jej wykonanie i pokonywać własne słabości.

Po południu pojechaliśmy do Władysławowa na dyskotekę połączoną z degustacją pysznej pizzy z pieca w Karczmie Swojskie Jadło. Uczniowie mieli możliwość zintegrowania się z rówieśnikami ze swojej i zaprzyjaźnionej szkoły.