Wolontariat   2023/2024  

Ilość wolontariuszy - 15 osób

W bieżącym roku szkolnym wzorem lat ubiegłych kontynuowaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem SURSUM CORDA włączając się do akcji Bożonarodzeniowych kartek świątecznych . W tym roku zebraliśmy 135 zł .

Pomoc dla Wikusi Wróbel to akcja , która miała na celu pomoc w zebraniu funduszy na leczenie dziecka. Społeczność szkolna włączyła się do akcji zbierania odzieży, obuwia, maskotek,  książek oraz zakrętek. Przez miesiąc trwania akcji udało się zebrać potrzebne rzeczy, które wypełniły cały bus.

W tym roku po raz pierwszy uczniowie uczestniczyli w akcji Fundacji Sądeckiej „Serce Sercu” Uczniowie z klasy szóstej, siódmej i ósmej pełnili swoje dwugodzinne dyżury przez cały poniedziałkowy dzień 12 grudnia.
Rozdając ulotki klientom lokalnego sklepu Lewiatan zachęcali do wsparcia akcji. W efekcie akcja zakończyła się wypełnionymi po brzegi zakupowymi wózkami o czym pisano w lokalnym portalu „Sądeczanin”
https://sadeczanin.info/serce-sercu/pieknie-uczniowie-z-marcinkowic-spisali-sie-na-medal?fbclid=IwAR3CfB_bMR_jBz3tA09bNP5cSXmEhZZlfjGoRBMucYb45x4TIQdCrOeIkQk

 

Góra Grosza to kolejna akcja w której uczestniczymy jak co roku.

W dalszym ciągu rozprowadzamy fiszki wspierające akcję  „Szkoło Pomóż i Ty” 2023/2024.  Liczymy, że przed zakończeniem akcji w połowie czerwca kwota jeszcze wzrośnie .  Tegoroczna akcja, stawia za cel pomoc Fabianowi Czechowskiemu, który od urodzenia cierpi na autyzm wczesnodziecięcy oraz padaczkę. Środki zgromadzone w ramach akcji Szkoło pomóż i Ty zostaną przeznaczone na jego specjalistyczną rehabilitację oraz leczenie.

SZKOŁO POMÓŻ I TY

W bieżącym roku szkolnym chcemy pomóc Fabianowi Czechowskiemu, który od urodzenia cierpi na autyzm wczesnodziecięcy oraz padaczkę. Środki zgromadzone w ramach akcji Szkoło pomóż i Ty zasilą konto Fabiana i zostaną przeznaczone na jego specjalistyczną rehabilitację oraz leczenie.

Cegiełki rozprowadzają koleżanki z klasy siódmej.

Po jednej stronie wzory matematyczne, chemiczne, pisownia wyrazów, czy ważne historyczne daty, a po drugiej kolorowa grafika, która zauroczy każdego. 

Dzięki tym materiałom dydaktycznym, w formie prostokątnych kalendarzyków, nauka jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Akcja trwa do końca roku szkolnego.

Jedna cegiełka = 5 zł

Wolontariat w naszej szkole 

W roku szkolnym 2022/2023 wzorem lat ubiegłych kontynuowaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem SURSUM CORDA włączając się do akcji „Bożonarodzeniowych i Wielkanocnych Kartek Świątecznych” .  

Uczniowie brali udział  w  “Zakręconej Akcji”, polegającej  na zbiórce plastikowych nakrętek.

„Szkoła Pomaga” to kolejna akcja w którą włączyli się nasi uczniowie czyli jesienna zbiórka dla potrzebujących sądeckiego hospicjum.

Ponadto wolontariusze  zorganizowali zabawę Andrzejkową dla uczniów klas I-III naszej szkoły.

Współpraca ze świetlicą  w ramach akcji „Wychowanie przez czytanie”. Czytanie wierszy oraz bajek i organizowanie zabaw zespołowych dla maluchów.

Podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie chętnie włączyli się do akcji darów na Ukrainę. Zebrane  artykuły zostały przekazane do marcinkowickiej parafii skąd przewieziono je dalej.

Góra Grosza to kolejna zakończona sukcesem akcja. Po zebranych datkach wolontariusze posegregowali i przeliczyli grosze. Zebrana kwota została przekazana organizatorom akcji.

Udział w akcji „Szkoło Pomóż i Ty”, organizowanej przez Fundację na rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z siedzibą w Gdyni – rozprowadzanie pomocy naukowych – fiszek - w postaci cegiełek. Tegoroczna akcja miała na celu pomoc

 9 – letniej Patrycji Ryś w zakupie specjalistycznego sprzętu ortopedycznego: ortez i gorsetu.

Wolontariusze włączyli się również do akcji tworzenia siatek maskujących dla ukraińskich żołnierzy.

  Drodzy Uczniowie!

W dniach 22 lutego do 3 marca nasza szkoła włączy się w akcję organizowaną przez Caritas  - "Paczka dla Ukrainy"
Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie akcji.

Paczka powinna zawierać produkty z różnych kategorii:

• żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, dania gotowe)

• kawa, herbata, cukier

• artykuły higieniczne i kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżane, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe)

• słodycze.

Produkty będą zbierać wolontariusze odwiedzający Wasze klasy.
Zebrane produkty zostaną przekazane do wysłania dla mieszkańców Ukrainy.
                                                                                                                                  

Wolontariusze SP Marcinkowice

 

wolontariat

Regulamin Wolontariatu

Karta Wolontariusza

Harmonogram Działań

Aktualności

 

           ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE

Kolejny już raz nasza społeczność szkolna brała udział w akcji sprzedaży kartek świątecznych na cele dobroczynne. W ramach podziękowań otrzymaliśmy dyplom od Stowarzyszenia Sursum Corda.
Cieszymy się , że mogliśmy pomóc :)

             AKCJA - "ZOSTAŃ DYPLOMOWANYM MIKOŁAJEM!"

Po raz kolejny włączamy się w Mikołajową akcję stowarzyszenia Sursum Corda.Pomagamy w zbieraniu słodyczy do paczek dla podopiecznych i ich rodzeństwa. Często rodzice chorych dzieci stają przed dylematem:

-kupić leki, zapłacić za rehabilitację, czy może spełnić marzenie ukochanego dziecka?  My chcemy pomóc rozwiązać ten problem - dlatego dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja, a wolontariusze wspólnie z darczyńcami je realizują.

Akcja trwa do końca listopada. Słodycze zbierają koleżanki z klasy ósmej (Maja, Nadia i Ania ) a potem przekażą je do organizatorów akcji.

AKCJA -  "ZBIERANIE NAKRĘTEK" 

Nasza szkoła, jak co roku, bierze udział w projekcie oraz organizuje zbiórkę zakrętek pod hasłem „Zakręcona Akcja″ we współpracy ze Stowarzyszeniem SURSUM CORDA . Zachęcamy do niewielkiego wysiłku do zbierania i przekazywania zakrętek – to nas nic nie kosztuje. Zakrętki można wrzucać do specjalnego pudełka, które znajduje się na głównym holu naszej szkoły lub przekazać do wolontariuszek z klasy VII b Natalii Sikorskiej i Roksany Wilk. 

Dziękujemy za każdą zakrętkę!  Razem możemy więcej!

            AKCJA - "GÓRA GROSZA"

           Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W tym roku to już XXII edycja. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Zbiórkę monet o nominałach od 1 grosza do 5 złotych rozpoczynamy od piątku 05.11.2021 r., a zakończymy w grudniu. Każda klasa otrzyma „skarbonkę”, w której gromadzić będzie pieniądze. Zespół, który zbierze najwięcej monet, zostanie nagrodzony. Wszystkie pieniądze zostaną potem policzone i wysłane na adres organizatora akcji, czyli Towarzystwa Nasz Dom. Do tej pory zebrano ponad 44 000 000 złotych.

Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub Twojej koleżance! Przyłącz się do akcji!

 

 

Fotowydarzenia