Drodzy Uczniowie!

W dniach 22 lutego do 3 marca nasza szkoła włączy się w akcję organizowaną przez Caritas  - "Paczka dla Ukrainy"
Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie akcji.

Paczka powinna zawierać produkty z różnych kategorii:

• żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, dania gotowe)

• kawa, herbata, cukier

• artykuły higieniczne i kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżane, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe)

• słodycze.

Produkty będą zbierać wolontariusze odwiedzający Wasze klasy.
Zebrane produkty zostaną przekazane do wysłania dla mieszkańców Ukrainy.
                                                                                                                                  

Wolontariusze SP Marcinkowice

 

wolontariat

Regulamin Wolontariatu

Karta Wolontariusza

Harmonogram Działań

Aktualności

 

           ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE

Kolejny już raz nasza społeczność szkolna brała udział w akcji sprzedaży kartek świątecznych na cele dobroczynne. W ramach podziękowań otrzymaliśmy dyplom od Stowarzyszenia Sursum Corda.
Cieszymy się , że mogliśmy pomóc :)

             AKCJA - "ZOSTAŃ DYPLOMOWANYM MIKOŁAJEM!"

Po raz kolejny włączamy się w Mikołajową akcję stowarzyszenia Sursum Corda.Pomagamy w zbieraniu słodyczy do paczek dla podopiecznych i ich rodzeństwa. Często rodzice chorych dzieci stają przed dylematem:

-kupić leki, zapłacić za rehabilitację, czy może spełnić marzenie ukochanego dziecka?  My chcemy pomóc rozwiązać ten problem - dlatego dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja, a wolontariusze wspólnie z darczyńcami je realizują.

Akcja trwa do końca listopada. Słodycze zbierają koleżanki z klasy ósmej (Maja, Nadia i Ania ) a potem przekażą je do organizatorów akcji.

AKCJA -  "ZBIERANIE NAKRĘTEK" 

Nasza szkoła, jak co roku, bierze udział w projekcie oraz organizuje zbiórkę zakrętek pod hasłem „Zakręcona Akcja″ we współpracy ze Stowarzyszeniem SURSUM CORDA . Zachęcamy do niewielkiego wysiłku do zbierania i przekazywania zakrętek – to nas nic nie kosztuje. Zakrętki można wrzucać do specjalnego pudełka, które znajduje się na głównym holu naszej szkoły lub przekazać do wolontariuszek z klasy VII b Natalii Sikorskiej i Roksany Wilk. 

Dziękujemy za każdą zakrętkę!  Razem możemy więcej!

            AKCJA - "GÓRA GROSZA"

           Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W tym roku to już XXII edycja. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Zbiórkę monet o nominałach od 1 grosza do 5 złotych rozpoczynamy od piątku 05.11.2021 r., a zakończymy w grudniu. Każda klasa otrzyma „skarbonkę”, w której gromadzić będzie pieniądze. Zespół, który zbierze najwięcej monet, zostanie nagrodzony. Wszystkie pieniądze zostaną potem policzone i wysłane na adres organizatora akcji, czyli Towarzystwa Nasz Dom. Do tej pory zebrano ponad 44 000 000 złotych.

Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub Twojej koleżance! Przyłącz się do akcji!

 

 

Fotowydarzenia