Aktualności

„Olimpus” - Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna

              W sesji jesiennej olimpiady z matematyki tytuł laureata zdobyli uczniowie naszej szkoły 

Justyna Mróz oraz Miłosz Marszałek.

Z pośród 1412 szóstoklasistów  biorących udział w konkursie nasi uczniowie zajęli  11 oraz 13 miejsce otrzymując tytuł laureata. Zmierzyli się oni z trzydziestoma zadaniami wielokrotnego wyboru. Do każdego pytania były podane 4 odpowiedzi, z których każda podlegała ocenie. Justynie i Miłoszowi GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

 

Dzień Babci i Dziadka

             Dnia 22 stycznia w SP w Marcinkowicach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pani Dyrektor Ewa Pierzchała powitała gości i złożyła im życzenia. Babcie i Dziadkowie wysłuchali wierszy, piosenek i obejrzeli tańce w wykonaniu swoich wnuków, najmłodszych uczniów naszej szkoły. Części artystyczne zostały przygotowane przez wychowawców oddziału przedszkolnego Panią M.Sambak i A. Janczyk. Zaproszeni goście szczęśliwi i radośni tańczyli ze swoimi wnukami.

 „ Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom,
zdrowia, pomyślności, uśmiechu na co dzień
i dużo radości!!!”

 

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

            Jak co roku, kilkoro uczniów z naszej szkoły, przygotowywanych przez  p. Ewę Pajor-Wojsław, wzięło udział w walce o tytuł laureata tego konkursu. Łączna liczba uczestników ze szkół podstawowych na poziomie I, czyli klasy IV – VI  to 3646 osób, natomiast na poziomie II – klasa VI oraz kl. I i II gimnazjalne – 2935 osób. A oto wyniki uczniów naszej szkoły:

Tomasz Sowa  z kl. VI -  IV miejsce, tytuł laureata i nagroda książkowa!

Karolina Zapart - IX miejsce i tytuł laureata

Justyna Mróz, Katarzyna Opioła, Miłosz Marszałek, Zuzanna Adamczyk - IX  miejsce i tytuł laureata

Krzysztof Sikorski - X miejsce i tytuł laureata

Filip Glaser - XV miejsce i tytuł laureata

Patryk Chronowski z kl. VII - 28 miejsce i dyplom uznania

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy i osiągnięć!

 

II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

                   18 stycznia po raz drugi w Szkole Podstawowej  w Chomranicach odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.  W konkursie wzięło udział 13 zespołów -  z Librantowej,  Trzetrzewiny, Chomranic, Paszyna, Chełmca, Marcinkowic, Klęczan i Krasnego Potockiego oraz uczniowie z naszej szkoły.

                 8 osobowy zespół w składzie: Julia Dyda, Ewelina Gizicka, Agnieszka Tobiasz, Justyna Mróz, Katarzyna Brzęczek, Karolina Bednarczyk, Anna Mróz, Karolina Zapart,  wykonali pastorałki pt. "Śpij, Śpij maleńki" i „Pastorałka od serca do ucha”. Uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom i słodycze. Za przygotowanie muzyczne odpowiedzialna była pani Celina Pacholarz. 

Występy uczestników były oceniane przez komisję konkursową w składzie: Aleksander Porzucek – sądecki kompozytor, pan Andrzej Tyrkiel - Przewodniczący Komisji Oświaty, pani Małgorzata Bieryt i Dorota Fedko reprezentujące GOK. Na uroczystość przybył również pan Radosław Potoczek - dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji w Chełmcu, oraz zastępca Wójta Gminy Chełmiec – pan Artur Bochenek, który wręczał nagrody zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu. 

 

 

Sukces Justyny i Angeliki

              Gratulujemy Justynie Mróz z klasy 6 i Angelice Bińkiewicz z klasy 7, które zakwalifikowały się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Dziewczyny ładnie napisały test w etapie szkolnym i uzyskały wystarczającą ilość punktów, by zakwalifikować się do etapu rejonowego. W etapie szkolnym wzięli również udział Aleksandra Konar i Patryk Chronowski z klasy 7. Do konkursu przygotowywała uczniów pani Irena Szajewska.

Życzenia Świąteczne

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych

napełni Wasze serca spokojem i radością.

Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy

Wam przez całe Wasze życie,

a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe

życzenia spełniają się w każdym momencie


Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Szkolna wigilia

              Jak co roku, w ostatni dzień przed przerwą świąteczną w naszej szkole odbyła się wspólna Wigilia. Przedstawienie utrzymane w świątecznym nastroju przygotowali uczniowie klas od III do VII pod kierunkiem P.Iwony Bałuszyńskiej, P.Elżbiety Kulig oraz P.Elżbiety Samek. 

 Społeczność szkolna i zaproszeni goście ze wzruszeniem wysłuchali montażu słowno – muzycznego.

 

Lapbook Bożonarodzeniowy

          21 grudnia w Szkole Podstawowej w Rdziostowie odbyło się podsumowanie dwóch konkursu „Tradycje i Zwyczaje Bożonarodzeniowe”- lapbook bożonarodzeniowy.

Na konkurs wpłynęły 33 lapbooki ze szkół podstawowych z terenu gminy Chełmiec. Jury w składzie: pani Iwona Nowak - konsultant MCDN ODN Nowy Sącz i pani Jolanta Żuchowicz - twórca ludowy, wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Klasy I – III

II miejsce Agnieszka Szajewska – SP Marcinkowice

Klasy IV – VI

I miejsce – Zuzanna Adamczyk – SP Marcinkowice

III miejsce – Anna Mróz – SP Marcinkowice


Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pan wójt gminy Chełmiec pan Bernard Stawiarski, który wręczał zwycięzcom nagrody, oraz  dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji pan Radosław Potoczek

Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym

             19.12. 2017 roku w Klęczanach odbyły się Mistrzostwa Gminy Chełmiec w tenisie stołowym – Szkół Podstawowych. Udział w zawodach wzięło 36 zawodników i zawodniczek ze szkół z terenu Gminy Chełmiec. Grano systemem do 2 przegranych (tzw. Brazylijskim).

Naszą szkołę reprezentwali: ANNA MRÓZ, EWELINA I PAUINA LIGAS, MICHAŁ WEBER, KACPER ZIĘBA, TOMASZ PISZCZEK

W kategorii - dziewczęta indywidualnie V miejcse zajęła ANNA MRÓZ

W kategorii - chłopcy indywidualnie III miejsce zajął WEBER MARCIN, a V miejsce ZIĘBA KACPER

Najlepsza szóstka zawodników i zawodniczek uzyskała awans do zawodów międzygminnych, które odbędą się w Kamionce Wielkiej. Drużynowo najlepszymi zespołami okazały się: wśród dziewcząt SP Niskowa przed SP Marcinkowice, a wśród chłopców SP Marcinkowice przed SP Januszowa

 

Przedłużenie Certyfikatu ZPB

           13 grudnia 2017 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu nasza Szkoła otrzymała przedłużenie Certyfikatu „SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO” w ramach Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Naszą Szkołę na uroczystości reprezentowała pani dyrektor Ewa Pierzchała, a także koordynator projektu pani Elżbieta Kulig i uczeń Tomasz Sowa.

Uroczystość została zorganizowana z inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu - mł. insp. Jarosława Tokarczyka oraz Koordynatora Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu – asp. szt. Barbary Leśniak. W imieniu Komendanta mł. insp. Jarosława Tokarczyka gości przywitał jego zastępca mł. insp. Jerzy Polczyk. W uroczystości uczestniczyli również Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Lesław Więcek, a także pan Józef Nieć – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Nowym Sączu.

Odebrane przez przedstawicieli szkół  z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu Certyfikaty są ważne przez kolejne pięć lat.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, zaproszeni goście mogli zwiedzić komendę, a szczególnie zapoznać się z pracą funkcjonariusza kryminalistyki i obejrzeć policyjną strzelnicę.