Aktualności

Wizyta w parafialnym muzeum!

W dniach 20 i 23 marca uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez ks. Prałata Józefa Babicza na otwartą lekcje o Janie Pawle II i jego dziedzictwie. Dowiedzieli się co przedstawiają witraże w naszym kościele, zwiedzili muzem parafialne, oraz poznali tajniki pracy pszczół w "Pasiece Papieskiej". Serdecznie dziękujemy ks. prałatowi Józefowi Babiczowi za wspaniałą lekcję religii, patriotyzmu, pszczlarstwa, za odkrywanie na nowo nauczania Jana Pawła II, za poświęcony nam czas i za pyszne imieninowe cukierki!!!

Gminne zawody w narciarstwie zjazdowym.

W dniu 14.03.2023r. w Tyliczu na stoku Master ski odbyły się gminne zawody w narciarstwie zjazdowym. Naszą szkołę reprezentowali Katarzyna Glaser która zajęła 7 miejsce, i Adrian Leśnik uczniów klasy 8 A. Serdecznie gratulujemy udziału w zawodach!!!

Gminne zawody w piłce ręcznej

W dniu 8.03.2023 r.  w Świniarsku odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej.  Uczestniczyło w nich 19 uczniów naszej szkoły. Po zaciętych meczach dziewczyny wywalczyły 4 miejsce a chłopcy 5. Serdecznie gratulujemy.

Zawody w piłce ręcznej klas 7 -8

W dn. 02.03.2023 r. w Świniarsku odbyły się Gminne zawody w piłce ręcznej. Naszą Szkołą reprezentowali chłopcy z klasy 8 a. Po wyrównanej walce zajęli 4 miejsce na 9 drużyn. Serdecznie gratulujemy!!!

Bezpieczni w sieci

W dniach od 20.02.2023 r. do 24.02.2023 r. uczniowie klas 8 naszej szkoły zapoznali się z informacjami na temat bezpieczeństwa w sieci. W trakcie lekcji informatyki po zalogowaniu się na platformę „Bezpieczni w sieci” odbywali indywidualnie kursy na temat „Cyberprzemocy” i „Cyberzagrożeń”. Dowiedzieli się, jak unikać niebezpieczeństw w internecie.

Bezpieczni w sieci” to projekt edukacyjny adresowany do nauczycieli oraz uczniów klas 7–8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest wspieranie pedagogów, a także młodzieży w podnoszeniu kompetencji cyfrowych z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Projekt realizuje NASK – Państwowy Instytut Badawczy.

Elżbieta Samek

Gminny konkurs Literacko - Fotograficzny

Podsumowanie Gminnego Konkursu Literacko-Fotograficznego

Dnia 16 lutego 2023r. w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Literacko-Fotograficznego „Piękno i historia mojej Małej Ojczyzny”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem”. Na konkurs nadesłano 23 prace składające się z fotografii i tekstu literackiego, w których uczniowie klas 4-8 ze szkół podstawowych gminy Chełmiec zaprezentowali tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Komisja konkursowa podkreśliła bardzo wysoki poziom prac, dlatego przyznano po kilka równorzędnych miejsc:

I miejsce   –  Dominika Filip – SP w Klęczanach

                    Alan Opoka – SP w Librantowej

                    Zuzanna Pierzchała – SP w Rdziostowie

II miejsce -   Agnieszka Szajewska – SP w Marcinkowicach

                    Dariusz Kudlik – SP w Krasnem Potockiem

                    Kacper Próchnicki – SP w Wielogłowach

 III miejsce – Wiktoria Bobrowska - SP w Rdziostowie

                    Justyna Nowak - SP w Klęczanach

                    Kamila Jargut - SP w Marcinkowicach

Wyróżnienia – Kinga Kucia - SP w Klęczanach

                      Maja Żak - SP w Marcinkowicach

                      Anna Brzeska - SP w Krasnem Potockiem.

Uroczystość podsumowania Gminnego Konkursu Literacko-Fotograficznego uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: pan Bernard Stawiarski, Wójt Gminy Chełmiec oraz Radni Gminy Chełmiec – pani Elżbieta Horowska, pan Józef Konar i pan Tadeusz Lis. Laureatom konkursu gratulujemy uzyskanych miejsc, ich opiekunom naukowym dziękujemy za merytoryczne wsparcie.

Składamy szczególne podziękowania Panu Wójtowi, który objął patronatem konkurs i sfinansował cenne nagrody dla wszystkich uczniów. Organizatorki konkursu – pani Elżbieta Samek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach oraz pani Irena Szajewska – już dzisiaj zapraszają na kolejną edycję konkursu pod hasłem: „Tradycje i zwyczaje związane ze zbiorami plonów”.

Ogłoszenie o rekrutacji na rok szkolny 2023/24

Ogłoszenie o rekrutacji na rok szkolny 2023/2024

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach ogłasza zapisy na rok szkolny 2023/2024 do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej.

Zapisu można dokonać w dniach od 13 lutego do 10 marca br. w sekretariacie szkoły, codziennie w godzinach od 7.00 – 13.00.

Stosowne druki można pobrać w sekretariacie szkoły w oddziale przedszkolnym lub ze strony internetowej szkoły: www.spmarcinkowice.chelmiec.pl w zakładce szkoła/ dokumenty.

Bal Karnawałowy klas 0-4

„W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi , mali

zgromadzeni na tej sali.”

 

Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole 24 stycznia odbył się bal dla uczniów z klas 0-4

Tego dnia  już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci.Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca i zabaw. Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Największy zachwyt wywarł na dzieciach pokaz robienia balonowych figurek, które zostały rozdane wszystkim uczestnikom balu.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal karnawałowy dopiero za rok.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie wspaniałych strojów dla swoich dzieci

 i poczęstunku.

Paczka dla Ukrainy

Drodzy Uczniowie!

W dniach 22 lutego do 3 marca nasza szkoła włączy się w akcję organizowaną przez Caritas  - "Paczka dla Ukrainy"
Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie akcji.

Paczka powinna zawierać produkty z różnych kategorii:

• żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, dania gotowe)

• kawa, herbata, cukier

• artykuły higieniczne i kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżane, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe)

• słodycze.

Produkty będą zbierać wolontariusze odwiedzający Wasze klasy.
Zebrane produkty zostaną przekazane do wysłania dla mieszkańców Ukrainy.

                                                                                                                                          
                                                                           Wolontariusze SP Marcinkowice