Aktualności

Dzień Kropki w oddziale przedszkolnym

Międzynarodowy Dzień Kropki- obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci tego dnia przyszły ubrane w grochy, kropki i groszki. Świętowanie w oddziale przedszkolnym rozpoczęliśmy od dekoracji sali w kropkowe misie i gąsienice następnie dzieci zapoznały się z Vashti, historia tej dziewczynki zmotywowała dzieci do stworzenia wyjątkowych kropkowych prac plastycznych.

 Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką oraz zdjęcie w "kropkowej" foto budce. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

 

Poznajemy Marcinkowice!

Dzieci z oddziału przedszkolnego biorąc udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Wyzwania Teodora” IV edycja-  zdobywają sprawność- Znawcy własnej miejscowości. Zadanie polega na dowiedzeniu się, jak najwięcej na temat własnej miejscowości, okolicy czy regionu.

Podczas wycieczki po okolicy Marcinkowic dzieci poznały najciekawsze miejsca naszej miejscowości : Skwer Katyński, Kaplice Dworską, Pałac Morawskich, Szkołę Podstawową, Szkołę Średnią, Halę Sportową, Pomniki przyrody w parku .

Dziękuję pani Wioletcie Budnik za pomoc podczas wycieczki.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023-2024

4  września 2023 roku, po wakacyjnej przerwie, wracamy, aby rozpocząć rok szkolny i katechetyczny. Po mszy świętej, która odbyła się w kościele parafialnym  w Marcinkowicach, uczniowie wraz z rodzicami przybyli do szkoły na salę gimnastyczną.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu Hymnu państwowego, uczniowie wraz z nauczycielami p. Robertem Cempą i p. Celiną Pacholarz, przygotowali krótki montaż słowno- muzyczny. Następnie głos zabrała pani  dyrektor Elżbieta Samek, która przywitała uczniów, nauczycieli i rodziców, życząc im udanego i aktywnego roku szkolnego.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2023/24,  Minister Edykacji i Nauki wystosował list do nauczycieli, uczniów oraz rodziców. 

https://dokumenty.mein.gov.pl/126e4077-f5ae-4b3a-800a-37b570d709bc/listministraedukacjiinaukizokazjirozpoczecianowegorokuszkolnego.pdf

Rozpoczęcie roku szkolnego - informacje

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w dniu 04.09.2023  roku wg następującego planu:
   
 -8.30 Msza św. w Kościele Parafialnym w Marcinkowicach;
 -ok. godz.9.45 (po przejściu do budynku szkoły) -  dalsza część uroczystości:
dla kl. 1-8 na sali gimnastycznej a dla oddziałów przedszkolnych w budynku przedszkolnym (stary budynek).
W drodze do kościoła i do szkoły oraz podczas mszy uczniowie klas 0 i klas  I-III  pozostają pod opieką  rodziców.
Wszystkim życzę pomyślności w nowym roku szkolnym.
Zachęcam do bieżącej obserwacji informacji na stronie internetowej szkoły i odbierania wiadomości w e-dzienniku.
 
Elżbieta Samek - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach
 

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Kolejny rok szkolny za nami. Przyszedł czas na podsumowania, podziękowania za zaangażowanie w projekty i uroczystości szkolne oraz wyróżnienie tych uczniów, którzy szczególnie pilnie pracowali.

"Literacki kolaż" - projekt czytelniczy poświęcony Wisławie Szymborskiej

Projekt czytelniczy „Literacki kolaż” poświęcony był Wisławie Szymborskiej – Patronce Roku 2023. Realizowany był w naszej szkole od stycznia do czerwca 2023 roku. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 1-8. Twórczość literacko-plastyczna i multimedialna zaowocowała prawie 200 pracami wykonanymi przez uczniów indywidualnie, w grupach lub całą klasą.

Czytanie na Polanie

Ogólnopolska akcja „Czytanie na Polanie” odbyła się w naszej szkole 14 czerwca 2023r. Wcześniej został ustalony termin i wszyscy uczniowie zostali poinformowani o celach i przebiegu akcji w naszej placówce. Na korytarzu powieszono plakat informacyjny. Niestety ze względu na deszczową pogodę nie mogliśmy zorganizować czytania na świeżym powietrzu, dlatego uczniowie klas 1-8 zgromadzili się w sali gimnastycznej.

 

Wycieczka do Nibylandii

Dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I i II wyruszyły na wycieczkę do Nibylandii w Brzeznej. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.  W sali zabaw wszyscy uczestnicy mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek,  ścianki wspinaczkowej, tuneli,  zjeżdżalni, mini boiska i dla każdego dziecka lody niespodzianka. Zadowolone, nieco zmęczone, pełne wrażeń dzieci wróciły do Marcinkowic.