Aktualności

Bezpieczni w sieci

W dniach od 20.02.2023 r. do 24.02.2023 r. uczniowie klas 8 naszej szkoły zapoznali się z informacjami na temat bezpieczeństwa w sieci. W trakcie lekcji informatyki po zalogowaniu się na platformę „Bezpieczni w sieci” odbywali indywidualnie kursy na temat „Cyberprzemocy” i „Cyberzagrożeń”. Dowiedzieli się, jak unikać niebezpieczeństw w internecie.

Bezpieczni w sieci” to projekt edukacyjny adresowany do nauczycieli oraz uczniów klas 7–8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest wspieranie pedagogów, a także młodzieży w podnoszeniu kompetencji cyfrowych z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Projekt realizuje NASK – Państwowy Instytut Badawczy.

Elżbieta Samek

Gminny konkurs Literacko - Fotograficzny

Podsumowanie Gminnego Konkursu Literacko-Fotograficznego

Dnia 16 lutego 2023r. w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Literacko-Fotograficznego „Piękno i historia mojej Małej Ojczyzny”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem”. Na konkurs nadesłano 23 prace składające się z fotografii i tekstu literackiego, w których uczniowie klas 4-8 ze szkół podstawowych gminy Chełmiec zaprezentowali tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Komisja konkursowa podkreśliła bardzo wysoki poziom prac, dlatego przyznano po kilka równorzędnych miejsc:

I miejsce   –  Dominika Filip – SP w Klęczanach

                    Alan Opoka – SP w Librantowej

                    Zuzanna Pierzchała – SP w Rdziostowie

II miejsce -   Agnieszka Szajewska – SP w Marcinkowicach

                    Dariusz Kudlik – SP w Krasnem Potockiem

                    Kacper Próchnicki – SP w Wielogłowach

 III miejsce – Wiktoria Bobrowska - SP w Rdziostowie

                    Justyna Nowak - SP w Klęczanach

                    Kamila Jargut - SP w Marcinkowicach

Wyróżnienia – Kinga Kucia - SP w Klęczanach

                      Maja Żak - SP w Marcinkowicach

                      Anna Brzeska - SP w Krasnem Potockiem.

Uroczystość podsumowania Gminnego Konkursu Literacko-Fotograficznego uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: pan Bernard Stawiarski, Wójt Gminy Chełmiec oraz Radni Gminy Chełmiec – pani Elżbieta Horowska, pan Józef Konar i pan Tadeusz Lis. Laureatom konkursu gratulujemy uzyskanych miejsc, ich opiekunom naukowym dziękujemy za merytoryczne wsparcie.

Składamy szczególne podziękowania Panu Wójtowi, który objął patronatem konkurs i sfinansował cenne nagrody dla wszystkich uczniów. Organizatorki konkursu – pani Elżbieta Samek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach oraz pani Irena Szajewska – już dzisiaj zapraszają na kolejną edycję konkursu pod hasłem: „Tradycje i zwyczaje związane ze zbiorami plonów”.

Ogłoszenie o rekrutacji na rok szkolny 2023/24

Ogłoszenie o rekrutacji na rok szkolny 2023/2024

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach ogłasza zapisy na rok szkolny 2023/2024 do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej.

Zapisu można dokonać w dniach od 13 lutego do 10 marca br. w sekretariacie szkoły, codziennie w godzinach od 7.00 – 13.00.

Stosowne druki można pobrać w sekretariacie szkoły w oddziale przedszkolnym lub ze strony internetowej szkoły: www.spmarcinkowice.chelmiec.pl w zakładce szkoła/ dokumenty.

Bal Karnawałowy klas 0-4

„W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi , mali

zgromadzeni na tej sali.”

 

Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole 24 stycznia odbył się bal dla uczniów z klas 0-4

Tego dnia  już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci.Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca i zabaw. Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Największy zachwyt wywarł na dzieciach pokaz robienia balonowych figurek, które zostały rozdane wszystkim uczestnikom balu.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal karnawałowy dopiero za rok.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie wspaniałych strojów dla swoich dzieci

 i poczęstunku.

Paczka dla Ukrainy

Drodzy Uczniowie!

W dniach 22 lutego do 3 marca nasza szkoła włączy się w akcję organizowaną przez Caritas  - "Paczka dla Ukrainy"
Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie akcji.

Paczka powinna zawierać produkty z różnych kategorii:

• żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, dania gotowe)

• kawa, herbata, cukier

• artykuły higieniczne i kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżane, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe)

• słodycze.

Produkty będą zbierać wolontariusze odwiedzający Wasze klasy.
Zebrane produkty zostaną przekazane do wysłania dla mieszkańców Ukrainy.

                                                                                                                                          
                                                                           Wolontariusze SP Marcinkowice

Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka…Łza wówczas się kręci w oku…o tym ważnym Święcie dobrze pamiętany i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”

Babcia i dziadek odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu każdego człowieka. Pomagają budować tożsamość młodych ludzi i kształtują ich osobowość. Dzień Babci i Dziadka to okazja do podziękowania im za ciepło, wrażliwość i życiową mądrość, którymi dzielą się z najbliższymi.

Dzieci z oddziału przedszkolnego zrobiły piękne laurki, narysowały  portrety dziadków oraz przygotowały krótki występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki, które  zostały nagrane aby Babcie oraz Dziadkowie mogli je obejrzeć.  

 Babciu, Dziadku  życzymy Wam zdrowia,

szczęścia, pomyślności, stu lat życia i radości !

Praca Samorządu Szkolnego

Po raz kolejny pomagamy fundacji Sursum Corda .Samorząd szkolny w naszej szkole aktywnie działa na rzecz Dawidka Cebuli. Zbieramy i Pomagamy! 

 Akcja zbierania nakrętek wciąż trwa ! Zapraszamy do czynnego udziału.

"W drodze do Betlejem" - Jasełka szkolne

 22.12.2022 w naszej szkole odbyły się JASEŁKA SZKOLNE PT. ”W DRODZE DO BETLEJEM”.

 ...zbudowano dzisiaj nową większą wieżę Babel,

kto pamięta tamtej pierwszej wieży los...

Czas, który przeżywamy przed świętami Bożego Narodzenia to czas pełen pośpiechu, gonitwy zakupów, bałaganu, hasłu, porządków. Czy to nasze zabieganie i nasz świat nie przypomina... biblijnej wieży Babel, która stała się inspiracją do tegorocznego świątecznego przedstawienia w naszej szkole. Brawo dla naszych aktorów!

WYSTAPILI UCZNIOWIE Z KL. 4, 5, 6, 8A, 8B ORAZ NIEZASTĄPIONY CHÓR SZKOLNY!

Jasełka przygotowały pani Katarzyna Dulak - Błażowska i pani Celina Pacholarz

Oddział przedszkolny w świątecznym nastroju

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Już na początku grudnia w oddziale przedszkolnym widoczne były świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego Spotkania Wigilijnego. Uroczystość ta łączy i napełnia nasze serca niezwykłą   radością i życzliwością. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sal  i wykonywania świątecznych ozdób, nasze dzieci uczyły się wierszy, piosenek i kolęd bożonarodzeniowych. Punktem kulminacyjnym przedświątecznej atmosfery była Wigilia Klasowa.

Wszystkie przedszkolaki w tym dniu były odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na wspólny, wigilijny posiłek który poprzedziła inscenizacja Serduszka dla Dzieciątka. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń.

Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy

W szkole podstawowej w Krasnem Potockiem odbył się IV Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy.

W konkursie wzięło udział 10 dwuosobowych drużyn z 10 gminnych szkół: SP Chomranice, SP Klęczany, SP Marcinkowice, SP Rdziostów, SP Niskowa, SP Januszowa, SP Paszyn, SP Wielogłowy, SP Librantowa, SP Krasne Potockie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy IV - Zosia Sikorska i Wiktoria Potoczek, które zdobyły I miejsce. 

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać świąteczny stroik z materiałów przygotowanych przez organizatorki. Powstały małe dzieła sztuki z mini - szopkami, choinkami, bombkami. W szkole zapachniało igliwiem, cynamonem, goździkami i anyżem. Poczuliśmy klimat przedświątecznych przygotowań do najbardziej rodzinnych świąt w roku. 

Nagrody i wyróżnienia wręczył Pan Wójt Gminy Bernard Stawiarski, który złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!