Aktualności

Lista zakwalifikowanych do OP i kl. 1

Lista  zakwalifikowanych

do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach

oraz do oddziału przedszkolnego  na rok szkolny 2024/2025

Lista przyjętych do oddziału przedszkolnego

Lista przyjętych do I klasy

Warunkiem przyjęcia dziecka do OP lub kl 1 jest złożenie w dniach 15.03.2024r. do 20.03.2024r. deklaracji potwierdzenia woli przyjęcia (Oświadczenie do pobrania). Można tego dokonać w Sekretariacie szkoły w godzinach pracy szkoły.

Spotkanie z policjantem

W dniu 6 marca 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

          Uczniowie klas IV-VI mieli prelekcję z młodszym aspirantem Arturem Golińskim poświęconą cyberprzemocy. W trakcie godzinnego spotkania młodzież dowiedziała się kim są nieletni i jak prawo traktuje osoby małoletnie.

Policja przygotowała dla uczniów kilka filmów dotyczących omawianych zagadnień:

„Owca w sieci”, „Bez kożuszka”, „Białe owce” oraz „Przemoc rówieśnicza”.

Uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają na korzystających z sieci i czego nie powinni robić, by często nieświadome działanie nie miało  konsekwencji w przyszłości.

         Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały i obejrzały filmy. Z ich strony padło wiele pytań dotyczących treści spotkania. Na wszystkie policjant udzielił wyczerpujących odpowiedzi.  Uczniowie podziękowali za spotkanie i brawami pożegnali prelegenta.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 29.02.2024 r. uczniowie klasy 4 naszej szkoły pod opieką pani dyrektor Elżbiety Samek i pana Roberta Cempy uczestniczyli w Gminnych Obchodach Dnia Żołnierzy Wyklętych zorganizowanych w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Świniarsku. Celem uroczystości było wyrażenie hołdu bohaterom za ich męstwo, niezłomną postawę patriotyczną, przywiązanie do tradycji niepodległościowych i krew przelaną w obronie Ojczyzny.

W programie była krótka akademia, pokaz grupy rekonstrukcyjnej oraz koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Straży Granicznej.

Jesteśmy wdzięczni organizatorom za możliwość uczestniczenia w tak pięknej i podniosłej uroczystości.

 

 

Kulig w Regietowie

W dniu 15 stycznia 2024r uczniowie klasy IV oraz VII i VIII brali udział w kuligu szkolnym w Regietowie.

Stadnina koni huculskich w Gładyszowie umożliwiła nam miłe spędzenie czasu w pięknym ośrodku.

Korzystając z uroków zimy przejechaliśmy saniami zaprzężonymi w konie po okolicach Gładyszowa malowniczą górską trasą, która prowadzi przez las wśród drzew pokrytych śniegiem . Zabawa w śniegu była doskonała.

Następnie w karczmie przy palenisku upiekliśmy kiełbaski.

Rekrutacja 2024/2025

Ogłoszenie o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach ogłasza zapisy na rok szkolny 2024/2025 do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej.

Zapisu można dokonać w dniach od 5 lutego do 1 marca br. w sekretariacie szkoły, codziennie w godzinach od 7.00 – 15.00.

Stosowne druki można pobrać w sekretariacie szkoły, w oddziale przedszkolnym lub ze strony internetowej szkoły.

 

 

Elżbieta Samek – dyrektor szkoły

Rekrutacja 2024/25

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a  22 stycznia - Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta?

 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z kl. 0-3” przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Wręczyli im upominki i zaprosili do wspólnej zabawy.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków

"Laboratoria Przyszłości" - na technice

Uczniowie klasy 5 wielokrotnie korzystali z pomocy zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

4 grudnia 2023 r. na technice w czasie lekcji nt. „Rodzaje drewna i narzędzia do obróbki drewna” poznawali sposoby wykorzystania odpowiednich narzędzi do tworzenia z drewna.

15 stycznia 2024 r. w czasie lekcji „Wokół metali, narzędzia do obróbki metali” wykorzystywali zakupione narzędzia w trakcie tworzenia elementów dekoracyjnych z drutu.

Gminny Konkurs bożonarodzeniowy

W Szkole Podstawowej w Krasnem Potockiem odbył się V Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy. Wzięło w nim udział 11 dwuosobowych drużyn z jedenastu gminnych szkół. Uczniowie mieli za zadanie wykonać w ciągu dwóch godzin bombkę oraz kartkę bożonarodzeniową z przygotowanych przez organizatorów materiałów np. cekinów, perełek, kolorowych tasiemek, sznurków, kawy, kasz, filcu, brokatu, pomponików.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Zofia Sikorska i Wiktoria Potoczek z klasy V. Rozdane zostały nagrody, które wręczyli: Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu, Turystki i Opieki Społecznej Andrzej Tyrkiel, Dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji w Chełmcu Elżbieta Sowa.

Za przygotowanie i opiekę nad uczennicami była odpowiedzialna pani Celina Pacholarz.