Aktualności

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym drużynowym

2 grudnia br. w Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Po bardzo emocjonujących i wyrównanych pojedynkach w kategorii chłopców, Mistrzostwo Powiatu i  pierwsze miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zagorzynie, wicemistrzostwo powiatu wywalczyli zawodnicy z Długołęki-Świerkli, trzecie miejsce zajęli chłopcy z Marcinkowic - WIKTOR JANUS i SEBASTIAN MATUSZNY.

GRATULUJEMY!!!

Zabawa Andrzejkowa

27 listopada w oddziałach przedszkolnych odbyła się zabawa andrzejkowa, do dzieci przybyły tajemnicze Cyganki, które  w urokliwy sposób zabrały przedszkolaki w świat wróżb, konkursów i tańców .   Na zakończenie mamy dla swoich pociech przygotowały pyszny poczęstunek.

Dziękujemy!

Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego

W dniu 24 listopada 2014 roku LGD „KORONA SĄDECKA” rozstrzygnęła konkurs na najlepszy projekt ekologiczny. Komisja konkursowa wyłoniła dwóch laureatów jednym z nich został oddział przedszkolny naszej szkoły pod opieką pani Alicji Janczyk i Marii Sambak.

GRATULUJEMY MAŁYM EKOLOGOM!!

II Gminne Dyktando

29 listopada na hali sportowej w Zespole Szkół w Świniarsku przeprowadzono po raz II Gminne Dyktando  "o Złote Pióro Wójta Gminy Chełmiec"

Około 100 osób zmagało się z tekstem dyktanda przygotowanym przez panią dr Iwonę Bińczycką - Kołacz. Zgodnie z regulaminem Dyktanda zostały przyznane  nagrody w trzech kategoriach: Klasy IV-VI,  Klasy I-III Gimnazjum i kategoria dorośli.

W kategorii klasy IV-VI brali udział nasi uczniowie:

JULIA NIEMAS, JAN PISZCZEK, NATALIA SŁABY i WIKTORIA MATUSZNY

(czytaj  więcej)

Drużynowe Międzygminne zawody w tenisie stołowym

W dniu 28.11.2014 r w Kamionce Wielkiej odbyły się Drużynowe Międzygminne zawody w Tenisie stołowym. Nasza druzyna w składzie :

Agnieszka Wójsik, Natalia Słaby, Wiktor Janus i Sebastian Matuszny.

W zawodach wzięło udział 8 drużyn chłopców i dziewcząt. Po zaciętej walce drużyna dziewcząt zdobyła miejsce 6, natomiast chłopcy zwyciężyli i zajęli 1 miejsce. Wiktor Janus i Sebastian Matuszny będą reprezentowali naszą szkołę w zawodach REJONOWYCH w dniu 2.12.2014 r. w Gródku nad Dunajcem.

Gratulujemy MISTRZOM!!!

Realizacja projektu ekologicznego

Z entuzjazmem dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawcami: Alicją Janczyk i Marią Sambak  przystąpiły  do opracowania i realizacji projektu pod tytułem " EKOLODZY TO MY-poznajemy przyrodę i zdobywamy ODZNAKĘ MAŁEGO EKOLOGA”.

Podczas trwania projektu byli również zaangażowani członkowie rodzin dzieci, oraz cała społeczność naszej szkoły.

(czytaj więcej)

Spotkanie z policjantką

26 listopada 2014 roku do naszej szkoły przyjechała pani  sierżant sztabowy Barbara Przychocka – Serafin z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Rozmawialiśmy o tym , jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Pani powiedziała nam, że nie możemy wysyłać  do sieci kompromitujących nas zdjęć, umawiać się z osobami poznanymi  przez Internet i podawać im informacji dotyczących naszego życia prywatnego, bo mogą to wykorzystać na naszą szkodę.  Prowadząca przypomniała nam o konieczności noszenia odblasków. Rozdała znaczki odblaskowe. Spotkanie było interesujące.

Napisała: Katarzyna B.

Zawody powiatowe - tenis stołowy

W dniu 26 listopada 2014 r w Szkole Podstawowej nr 2 w Ptaszkowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego Turniej Tenisa Stołowego- zawody indywidualne.

Naszą szkołę reprezentował WIKTOR JANUS, który zawodach międzygminnych w Kamionce Wielkiej zdobył wysokie 2 miejsce. W zawodach w Ptaszkowej wzięło udział 17 zawodników wyłonionych we wczesniejszych eliminacjach międzygminnych. Wiktor Janus zdobył 4 miejsce i bedzie reprezentował naszą szkołę  na bardzo wysokim szczeblu zawodów rejonowych w dniu 2.02.2015r. w Gródku nad Dunajcem. Wiktor Janus jako jedyny zawodnik z terenu Gminy Chełmiec awansował do tak wysokiego szczebla!!

Gratulujemy umiejętności i formy!!!

GRAMmy na tak - konkurs

22 listopada na hali sportowej w Świniarsku, odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu wokalno- instrumentalnego "GRAMmy na tak". Na liście osób zakwalifikowanych do II etapu konkursu byli również nasi uczniowie:

ZUZANNA JURCZAK -  kategoria wokaliści, przedział wiekowy I-VI SP, najmłodsza uczestniczka konkursu, otrzymała WYRÓŻNIENIE w swojej kategorii wiekowej.

GABRIELA WOJTAROWICZ - kategoria wokaliści, przedział wiekowy I-VI SP

ANDRZEJ CZOP - kategoria instrumentaliści, przedział wiekowy I-VI SP, zdobył tytuł ARTYSTA 2014r. w swojej kategorii wiekowej.