Aktualności

Podsumowanie Akcji - "Pomoc dla Ukrainy"

Podsumowanie Akcji – „Pomoc dla Ukrainy”

Podziękowania dla darczyńców

Już po raz kolejny otworzyliśmy nasze serca na potrzeby naszych sąsiadów zza wschodniej granicy - dla walczącej o wolność Ukrainy.

W bardzo krótkim czasie, podczas tygodniowej akcji trwającej od 14 – 18 marca 2022 roku zorganizowanej przez parafię Niepokalanego Serca Maryi Panny w Marcinkowicach, udało się zebrać wiele potrzebnych artykułów spożywczych: cukier, ryż, kasze, makarony, konserwy mięsne, rybne, pasztety, płatki, wodę.

Wśród zbieranych rzeczy znalazły się także bardzo potrzebne środki opatrunkowe oraz środki higieniczne i koce.  Zebrane rzeczy zostały posortowane, zapakowane, każda paczka stosownie opisana.

Paczki z darami zostały przetransportowane do utworzonego magazynu Wydziału Misyjnego Kurii Tarnowskiej w Czchowie, skąd w najbliższych dniach wyruszą w transporcie humanitarnym do parafii Miłosierdzia Bożego we Lwowie, gdzie posługuje ks. Rafał Zborowski pochodzący z naszej diecezji.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom: uczniom wraz z rodzicami, nauczycielom, pracownikom szkoły, mieszkańcom Rdziostowa i Marcinkowic za otwarte serca i chęć niesienia pomocy. Wszystkim za wszystko staropolskie Bóg zapłać.

Koordynatorem akcji na terenie parafii była p. Marta Gródek- Piotrowska a na terenie szkoły ks. Łukasz Kuczaj 

O akcji: https://drive.google.com/file/d/1hzJsNQN1Qj_7Z5cx9bkenrhfF_dUwgsA/view

Witamy wiosnę!

21.03.2022 Przedszkolaki wierszem, tańcem i piosenką powitały wiosnę.

                                                        Marzanno, marzanno - ty zimowa panno.

                                                        Ciebie z Zimą żegnamy , a wiosnę – witamy !

                                                        Marzannę przegonimy , Wiośnie się pokłonimy.

I Dzień Wiosny - Dzień bez tornistra

Dnia 21 marca w naszej szkole uczciliśmy rozpoczęcie kalendarzowej wiosny „Dniem bez plecaka”. Zabawa polegała na tym, aby przynieść książki, zeszyty i przybory szkolne nie w plecaku, ale w innym przedmiocie, który może posłużyć uczniowi do transportu potrzebnych w szkole rzeczy. Nasza pomysłowość była duża. Przynieśliśmy książki w walizkach, koszykach, torbach podróżnych, ale również w wózku dla lalek, w taczkach – zabawce, poduszce, skrzynce na narzędzia. Na długiej przerwie odbyła się prezentacja zastępczych plecaków. Pani dyrektor nagrodziła naszą twórczą inwencją czekoladkami.

Agnieszka Szajewska

Wycieczka do Sankolandii w Muszynie

Dnia 14 marca 2022 roku klasy 7 i 8 z naszej szkoły pod opieką nauczycieli pani Elżbiety Kulig i Marzeny Leśniak pojechały na wycieczkę do Sankolandii, która znajduje się w miejscowości Muszyna. Wyjazd zorganizowany był przez Uczniowski Klub Sportowy Orkan w Marcinkowicach. Organizator imprezy zapewnił bezpłatny przejazd oraz bezpłatne zajęcia rekreacyjno – integracyjne z zakresu saneczkarstwa naturalnego.

Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana, a uczniowie byli bardzo zdyscyplinowani i zadowoleni.

Opiekunowie: Elżbieta Kulig, Marzena Leśniak.

Loteria charytatywna

W  piątek 4.03.2022r.  w naszej szkole zorganizowana została loteria charytatywna na rzecz wsparcia działalności fundacji "Okno Nadziei" działającej przy Hospicjum Domowym w Nowym Sączu, która zajmuje się pomocą rodzinom po stracie oraz takim, w którym ktoś choruje bardzo ciężko, najczęściej onkologicznie.

Loteria została połączona z zajęciami dla najmłodszych uczniów. Oddziały „0” oraz klasy I-III wzięły udział w warsztatach z elementami bajkoterapii mającymi na celu uwrażliwienie dzieci na wartość, jaką niesie pomaganie potrzebującym.

Podczas loterii zebrana została kwota niemal 2 tysięcy złotych, za którą zakupione zostały produkty dla podopiecznych fundacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy wsparli tę zbiórkę. Dobro wraca!

 

Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych

Lepiej stojąc umierać,  niż klęcząc na kolanach żyć…

Żołnierze Wyklęci-Niezłomni. Opluwani, nieludzko katowani w ubeckich więzieniach,

skazani na zapomnienie.

Zaplute karły reakcji, zdrajcy ojczyzny – tak między innymi nazywano tych, którzy więcej ceniąc sobie honor, wolność i miłość do Ojczyzny, postanowili walczyć z komunistycznym reżimem po II wojnie światowej. „Nie jesteśmy żadną bandą”-pisał mjr Zygmunt Szendzielarz („Łupaszka”)-„My chcemy, by Polska rządzona była przez Polaków oddanych sprawie i wybranych przez cały Naród. Dlatego też wypowiedzieliśmy walkę na śmierć lub życie tym, którzy za pieniądze, ordery lub stanowiska z rąk sowieckich, mordują najlepszych Polaków”.

To właśnie im dedykowany był montaż słowno-muzyczny, przedstawiony przez uczniów naszej szkoły z klas IV - VII, w dniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2018 r. Zaprezentowano sylwetki niektórych żołnierzy, którym oddano pamięć.

Montaż wzbogacony został slajdami, zdjęciami, oraz pięknym śpiewem i muzyką w wykonaniu uczniów. Został on przygotowany przez  panią Celinę Pacholarz. Program artystyczny wzbudził pozytywne emocje, zwłaszcza wśród dojrzałej części odbiorców, którzy nie szczędzili słów podziękowania za poruszoną tematykę.

Etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego

W lutym odbył się w naszej szkole etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego. Uczestniczyło w nim sześć dziewczyn z klas 4-8: Magdalena Rusnarczyk, Liliana Sojka, Wiktoria Sarata, Oliwia Janus, Julia Dyda, Jadwiga Wójs. Prace kaligraficzne zostały wysłane do organizatora. Wyniki poznamy wkrótce. Gratulujemy i trzymamy kciuki za awans do etapu ogólnopolskiego. 

Zabawa karnawałowa w klasie 6

Dnia 1 marca, w ostatnim dniu karnawału, uczniowie klasy 6 zorganizowali sobie zabawę. Oprócz tańców były konkursy i zabawy integracyjne: kalambury, taniec „z przeszkodami”, zabawa z krzesłami, itp. Dziękujemy naszej koleżance Oli, która przygotowała potrzebne rekwizyty i poprowadziła zabawy. Przewodnim motywem spotkania był kolor żółty. Nie zabrakło również smakołyków: ciastek, pizzy i soków. Bawiliśmy się świetnie.