Mistrzostwa Gminy w Koszykówce

17 grudnia  11 szkół z terenu Gminy Chełmiec  wzięło udział w Mistrzostwach Gminy w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Turniej rozgrywano w dwóch miejscach jednocześnie – Chomranicach (dziewczęta) i Marcinkowicach (chłopcy).

Do rywalizacji stanęły drużyny z Trzetrzewiny, Chomranic, Marcinkowic, Chełmca, Świniarska, Librantowej, Wielogłów, Biczyc Dolnych, Rdziostowa, Paszyna oraz Piątkowej.

Najlepszą dziewczęcą drużynę wystawiły Marcinkowice, które pokonały w finale Chełmiec wynikiem 8:5. W meczu o III miejsce Chełmiec pokonał natomiast Trzetrzewinę 6:4.

Wśród chłopców najlepszy okazał się zespół z Chełmca, który w finale pokonał Marcinkowice 8:4. W walce o III miejsce Biczyce Dolne wygrały z kolei z Paszynem 8:4.

Teraz drużyny z Marcinkowic i Chełmca będą reprezentować Gminę Chełmiec na zawodach międzygminnych. Dla trzech najlepszych drużyn w każdej kategorii czekały pamiątkowe puchary, a dla wszystkich dyplomy.

Naszym zwycięskim drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!