2020-05-10
Konkursy

Konkursy

„Zachowaj Trzeźwy Umysł” w formie zdalnej

Ze względu na zdalne nauczanie tegoroczna edycja Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” również będzie miała formę zdalną. XX edycja kampanii przebiegać będzie pod hasłem: „Dorastamy asertywnie”. Szczegóły dotyczące kampanii znajdują się na stronie internetowej ZTU: https://www.trzezwyumysl.pl/

Profilaktyczne lekcje wychowawcze oraz finał kampanii odbędą się po powrocie do szkoły. Natomiast już dzisiaj zapraszamy Was do udziału w konkursach:

1.Wehikuł czasu – konkurs literacko-plastyczny

Zadaniem uczestnika konkursu „Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!” jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej prezentującej dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu był wyjątkowy (spotkanie, miejsce, osoba).

WYSZUKAJ FRAZĘPoczątek formularza

2. Konkurs krzyżówkowy - Wysil główkę i rozwiąż krzyżówkę.

Link do pobrania i wydrukowania krzyżówki: https://www.trzezwyumysl.pl/wp-content/uploads/2020/03/Konkurs-krzyz%C3%B3wkowy.pdf

3. Konkurs Sport to zdrowie - pocztówka dla przyjaciela”

Na pustej stronie należy zaprojektować pocztówkę i napisać, dlaczego warto uprawiać sport.Link do pobrania i wydrukowania pocztówki: https://www.trzezwyumysl.pl/wp-content/uploads/2019/12/pocztowka_DIY.pdf

4. Konkursu TYMEK I TOLA NA EKOLOGICZNEJ ŚCIEŻCE

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu zdjęcia lub kolażu zdjęć, na którym uczestnicy konkursu zobrazują, w jaki sposób Tymek i Tola dbają o ekologię. Tymek i Tola to papierowe postaci typu „origami”. Sylwetki Tymka i Toli należy wydrukować i złożyć według załączonej instrukcji, tak aby powstały tekturowe wersje przedstawiające postacie Tymka i Toli, które muszą zostać wykorzystane w pracy konkursowej.

Link po pobrania i wydrukowania postaci Tymka i Toli: https://www.trzezwyumysl.pl/wp-content/uploads/2019/12/tymek_i_tola.pdfZdjęcia prac konkursowych należy przysyłać na e-maila: marcinkowice.szkola@wp.plTermin składania prac: koniec czerwca 2020r.

Zdjęcia prac powinny być dobrej jakości. Oryginały prac należy zachować.Dodatkowych informacji dotyczących kampanii i konkursów udziela pani Irena Szajewska.

 

Zapraszamy do udziału w konkursach!