2019-11-12
IV Gminny Konkurs "Radosna Niepodległości"

IV Gminny Konkurs "Radosna Niepodległości"

                12 listopada b.r. już po raz czwarty, w Szkole Podstawowej w Chełmcu odbył się Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „RADOSNA NIEPODLEGŁOŚCI”. W konkursie wystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Chełmiec, w dwóch kategoriach wiekowych - klasy I-IV i kasy V - VIII. Każdy zespół muzyczny miał za zadanie zaprezentować dwie pieśni lub piosenki o tematyce patriotycznej. Celem konkursu było popularyzowanie utworów patriotycznych, a także dostarczanie pozytywnych przeżyć związanych z występami oraz możliwością wykazania się własnymi umiejętnościami.

                  Naszą szkołę reprezentował zespół 7 osobowy  w składzie:  Zuzanna Jurczak,  Julia Dyda,  Agnieszka Tobiasz, Julia Tobiasz, Karolina Długosz, Ewelina Gizicka,  Justyna Mróz. Uczennice  wykonały  pt. "Tango na jeden głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, oraz ”Dziś idę walczyć mamo". Dzięki brawurowemu wykonaniu wyśpiewały sobie I miejsce. Za przygotowanie muzyczne odpowiedzialna była pani Celina Pacholarz.

Wśród zaproszonych gości byli: pan Radosław Potoczek -dyrektor  GZE w Chełmcu.  Nie zabrakło również pana wójta Gminy Chełmiec – Bernarda Stawiarskiego, który pogratulował wszystkim uczestnikom i wręczał narody zwycięzcom. Każdy uczestnik otrzymał  pamiątkowy medal.