2019-09-02
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Bo wolność to jest tyle, ilu nas poległo

i wolność to jest tyle, ilu nas dziś żyje…

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020!!!

Uroczystą mszą św. o godz. 8.30 w kościele parafialnym w Marcinkowicach, rozpoczął się nowy rok szkolny, w której brali udział dyrektor, nauczyciele, rodzice wraz z uczniami.

Kolejna część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej.

Pani Dyrektor Elżbieta Samek serdecznie powitała uczniów, rodziców i nauczycieli, wyrażając nadzieję na owocną współpracę wszystkich członków naszej szkolnej społeczności. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do najmłodszych uczniów, którzy dołączyli do nas w tym roku szkolnym jako pierwszoklasiści. Życzyła wszystkim sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy. Ósmoklasistom przypomniała, jak ważny to dla nich rok, bo przecież tegoroczne osiągnięcia będą miały decydujący wpływ na ich dalszą naukę i życie.

Gościem specjalnym uroczystości była pani Maria Mółka reporterka z radia RDN Nowy Sącz, która przeprowadziła wywiad z panią dyrektor Elżbietą Samek i z uczniami naszej szkoły.

Krótki montaż słowno-muzyczny przygotowany wraz z uczniami przez p. Celinę Pacholarz i p. Ewę Pajor-Wojsław nawiązywał do wczorajszej 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podkreślał on rolę historii w wychowaniu przyszłych pokoleń i przypominał, że minione czasy powinny stanowić przestrogę dla wszystkich, którym leży na sercu dobro kraju.

„Jest jeden czas miłości, jest jeden czas wiary

dla tych, którzy odeszli, dla tych, co zostają.
Wszystko staje się jednym: żywe i umarłe,

wszystko splata się w jedną narodową pamięć.
Ona przeszłości i przyszłości sięga
Przez serce żywe, co w piersiach nam bije,

BO WOLNOŚĆ TO JEST TYLE, ILU NAS POLEGŁO

I WOLNOŚĆ TO JEST TYLE, ILU NAS DZIŚ ŻYJE”.