2014-02-25
Audycja muzyczna

Audycja muzyczna

              Nasza Szkoła przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego „ Audycje muzyczne dla przedszkoli oraz szkół podstawowych w  klasach  I-III ” organizowanego przez MCK „Sokół” w Nowym Sączu.

Celem audycji  jest wprowadzenie dzieci w świat muzyki klasycznej, w sposób łatwy i przyjemny, adekwatny do ich wieku w ramach cyklicznych, comiesięcznych spotkań.

              Każda audycja przybliżać będzie dzieciom inny instrument muzyczny, podstawowe informacje i terminy muzyczne.  Pierwsze spotkanie pt. Czarodziejski flet"  odbyło się 24 lutego i uczestniczyło w nim 67 dzieci z klas I-III.

Uczniowie dowiedzieli się, co to jest koncert i jak się na nim zachować , do czego służy klucz wiolinowy i  co to jest gama.  Dzieci poznały budowę, wygląd i brzmienie fletu.  Z uwagą wysłuchały kilka melodii granych na tym instrumencie ,m.in. fragment bajki muzycznej „Piotruś i wilk” Sergiusza Prokofiewa oraz walca „ Nad pięknym modrym Dunajem” Johanna Straussa.   Nauczyły się i chętnie śpiewały piosenkę „Do-Re-Mi- nutki trzy”. Fotorelacja