2019-10-19
Ślubowanie klasy pierwszej

Ślubowanie klasy pierwszej

                17 października 2019 roku odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej.
Na ceremonię przybyli zarówno rodzice jak i cała społeczność szkolna.

Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem uczennicy klasy ósmej,
która powitała wszystkich zebranych gości oraz dodała otuchy swoim młodszym kolegom, w tym szczególnym dla nich dniu.

Uczniowie klasy pierwszej pod czujnym okiem wychowawczyni pani mgr Justyny Oleksiewicz, przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i aktorskie.
Następnie przystąpili do egzaminu, w którym odpowiadali na pytania dotyczące m.in właściwego zachowania się w klasie i szkole.  Udowodnili również, że wiedzą jak prawidłowo zachować się na drodze.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Elżbieta Samek. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Dodatkową niespodzianką były zawieszki odblaskowe wręczone przez wychowawcę w ramach akcji "bezpieczna szkoła".

Również, w tym dniu, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, niespodziankę dla całego grona pedagogicznego przygotowała klasa trzecia pod czujnym okiem pani Marii Zatorskiej.
Uczniowie klasy trzeciej zorganizowali wspaniałą "Galę oscarowo - odblaskową", uświetnioną licznymi występami, piosenkami przygotowanymi z panią Celiną Pacholarz.
Jak na prawdziwą Galę przystało, nie zabrakło uroczystego wręczania medali oraz opasek odblaskowych, by również nauczyciele byli bezpieczni w drodze do szkoły.