2020-09-23
Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

22 września wszystkie dzieci z oddziału  przedszkolnego przeżywały swoje święto w radosnych nastrojach integrując się podczas wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Gościem specjalnym na uroczystości była pani dyrektor Elżbieta Samek, która w ramach święta pasowała podopiecznych na przedszkolaki i starsze przedszkolaki. Wcześniej dzieci musiały wykazać się umiejętnościami, które każdy przedszkolak powinien umieć wykonać, wszystkie zaprezentowane sprawności zostały przez panią dyrektor zaliczone i dzieci zostały nagrodzone odznaką Wzorowego Przedszkolaka, oraz słodyczami i zdrowymi chipsami z jabłek.

Pani dyrektor opowiedziała dzieciom o swojej ulubionej książce z dzieciństwa, czym zapoczątkowała realizację projektu Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury moduł „Książki dzieciństwa” – misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców. Celem projektu jest: Rozwijanie czytelnictwa:  budzenie/wzmacnianie zainteresowania książkami i publikacjami dla dzieci. Oraz rozwijanie wiodących kompetencji kluczowych :  Kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji.

Pogoda przedszkolakom dopisała więc dzieci radośnie bawiły się na placu przedszkolnym w zabawy z chustą animacyjną, narysowały kredą swoją ulubioną zabawkę, tworzyły budowle z piasku.

Na zakończenie dzieci miały smakowity poczęstunek przygotowany przez rodziców.