Aktualności

2019-06-03
"Pies - mój przyjaciel"
"Pies - mój przyjaciel"

                           3 czerwca, w ramach projektu edukacyjno-dydaktycznego, uczniowie klas 4, wzieli udział w prelekcji pod tytułem "PIES - MÓJ PRZYJACIEL" Spotkanie odbyło się w celu przedstawienia prawidłowych form relacji i postaw w kontaktach z psami i innymi zwierzętami oraz metody ochrony przed skutkami ataku psa. Gościem spotkania był pan Marek z Centrum Szkolenia Psów Obronnych w Nowym Sąszub wraz z psem rasy owczarek niemiecki o imieniu Dzikus. W czasie spotkania odbył się również pokaz tresury.

 

2019-05-30
Spotkanie z ratownikami WOPR
Spotkanie z ratownikami WOPR

             Dnia 30 maja w naszej szkole odbyła się prelekcja dla klas I-VIII przeprowadzona przez ratowników z Sądeckiego WOPR-u. Przypomniano nam, abyśmy zadbali

o bezpieczeństwo podczas letnich kąpieli. Zapoznaliśmy się z ogólnymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie było dobrą lekcją dla wszystkich uczniów z powodu zbliżających się wakacji. Zobaczyliśmy specjalistyczny sprzęt, który ratownicy wykorzystują, udzielając pomocy poszkodowanym. Przekazali nam przydatną wiedzę i zaprosili nas na kurs "Młodszego Ratownika WOPR". Dzieci dostały także małe upominki w postaci opasek na rękę z numerem telefonicznym do Sądeckiego WOPR-u.

Serdecznie dziękujemy za to spotkanie i zapraszamy ponownie!

 

2019-05-30
Dzień Dziecka w Nibylandii
Dzień Dziecka w Nibylandii

              W dniu 29.05.2019 roku przedszkolaki bawiły się w Nibylandii w Brzeznej. Czekały tam na nich różne atrakcje, z których chętnie korzystały. Rodzice przygotowali dla nich słodki poczęstunek. Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domu.

Życzymy Wam dużo takich radosnych i beztroskich chwil w życiu !!!!

2019-05-30
Ogólnopolskie Konkursy Literackie 2019
Ogólnopolskie Konkursy Literackie 2019

              Nasza szkoła może pochwalić się sukcesami w ogólnopolskich konkursach literackich. Zuzanna Jurczak z klasy 5 została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pod hasłem „Miłość to nie przygoda. Ma smak całego człowieka...”. Agnieszka Szajewska z klasy 4 uzyskała II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Barwy Ojczyste”. Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zamieszczamy nagrodzone wiersze:

czytaj więcej

2019-05-30
Gminny Konkurs Poetycki -"Rok 2519"
Gminny Konkurs Poetycki -"Rok 2519"

              Dnia 29 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Chełmcu odbyło się uroczyste podsumowanie XIX edycji Gminnego Konkursu Poetyckiego „Rok 2519”. W tym roku konkurs polegał na napisaniu tekstu poetyckiego, w którym należało przedstawić wizję świata za 500 lat. Tematyka utworów była różnorodna: od kosmicznego wprost rozwoju cywilizacji do katastroficznej wizji świata zniszczonego przez człowieka. Twórczość młodych poetów z terenu gminy Chełmiec została utrwalona w tomiku poezji pod tytułem „Rok 2519”.

W konkursie wzięła udział liczna grupa młodych poetów naszej szkoły: Agnieszka Szajewska z kl.4, która zdobyła III miejsce oraz Julia Dyda, Zuzanna Adamczyk, Patrycja Konar, Anna Rusnarczyk, Zuzanna Jurczak, Krzysztof Myrlak, Szymon Świerczek z kl.5 i Bożena Konar z kl.8. Wiersze naszych poetów również znalazły się w tomiku poezji. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Prezentujemy ich utwory:

czytaj więcej

 

2019-05-30
Spotkanie z podróżnikim
Spotkanie z podróżnikim

               22 maja 2019 uczniowie naszej szkoły kolejny raz spotkali się z podróżnikiem, p. Marcinem Janikiem. Tematem była podróż z miasta Dubaj przez państwo Oman - klejnoty Arabii. Podróż odbyła się wschodnim wybrzeżem Półwyspu Arabskiego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć warunki życia ludzi na terenach pustynnych, architekturę wiejską i małych miasteczek, zbudowanych z cegły mułowej. Poznali wielką gościnność oraz tradycję ludzi pustyni. Szybki awans ekonomiczny państwa arabskie zawdzięczają odkryciu i eksploatacji wielkich złóż ropy naftowej. Nowoczesne miasta pełne są przepychu i luksusu. Wodę zdatną do picia uzyskują z wody morskiej, w procesie odsalania. W swej wędrówce pokonywał tamtejsze pasma górskie, z pięknymi widokami, ale również doświadczył piasku pustyni. Opowiedział o florze i faunie regionu, którą udało się mu zaobserwować.

2019-05-28
Dzień Matki
Dzień Matki

              Dnia 24.05.2019 w Oddziale Przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki.

Zebrane Matki wraz z Panią Dyrektor Elżbietą Samek obejrzały montaż słowno– muzyczny pt. „ Mama przyjaciółka”. Dzieci zaprezentowały swoje możliwości i umiejętności w postaci wierszy , piosenek i tańca. Mamusie ze wzruszeniem obejrzały prezentację i nagrodziły pociechy gromkimi brawami. Na koniec dzieci wręczyły mamom upominki i złożyły życzenia. Wszyscy wspólnie zasiedli do słodkiego poczęstunku.

 

2019-05-28
Życzenia dla Mam
Życzenia dla Mam

               Maj miesiąc rozkwitającej przyrody niesie ze sobą Święto Mamy  na które czeka każde dziecko, by uroczyście mogło  powiedzieć w wierszu , poprzez taniec czy śpiewając piosenkę jak mocno kocha swoją Mamę.  24 maja w grupie sześciolatków zaproszeni goście: pani dyrektor Elżbieta Samek  i kochane mamusie  obejrzały przedstawienie „ Kwiaty dla Mamy” w  którym dzieci z przejęciem zaprezentowały swoje umiejętności, a zrobiły to najpiękniej jak umiały. Szczęśliwe mamy nagrodziły dzieci brawami i gorącymi buziakami a pani dyrektor pogratulowała występu i w nagrodę przekazała słodycze dla wszystkich występujących.

Dzieci wręczyły mamusiom własnoręcznie przygotowane prezenty, a następnie razem zasiedli przy wspólnym stole by w miłej atmosferze cieszyć się z tego wyjątkowego Święta.

2019-05-22
Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej
Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

              Dnia 16 maja w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. W konkursie wzięło udział 8 uczestników z kl. V, VI i VII. Poziom konkursu był bardzo wysoki, zarówno pod względem wokalnym jak i językowym. I miejsce zajął duet z klasy VII – Justyna Mróz i Karolina Zapart wykonując utwór „Saturday Sun” Vance Joy. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy.

Organizatorem konkursu była p. Elżbieta Kulig – nauczyciel języka angielskiego.

2019-05-20
Dzień Europejski
Dzień Europejski

            16 maja po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Europejski. Przewodniczący klas wylosowali wcześniej nazwy państw, które w tym dniu zaprezentowali. Przygotowania trwały już od wielu tygodni. Na pierwszą wycieczkę zabrała nas klasa 4a, która w rytmie flamenco przeniosła nas do słonecznej Hiszpanii. Z upalnej Hiszpanii klasa 4b zabrała nas do nieco chłodniejszej Szkocji, gdzie degustowaliśmy szkockie smakołyki. Bonjour! – tak przywitała nas klasa V, która zabrała nas do Francji. Prócz pięknych zabytków, poznaliśmy Francję również „od kuchni”. Oj, nie łatwo odtworzyć smak francuskich potraw, jednak nasi uczniowie świetnie sobie radzą w kuchni francuskiej i śmiało możemy sięgać po ich przepisy. Klasa VI zabrała nas do słonecznej Italii, a klasa VII do Grecji, gdzie mogliśmy skosztować tradycyjne potrawy, poznać zabytki oraz zobaczyć charakterystyczne w tych krajach stroje. Klasa VIII przywitała nas dźwiękami bawarskiej muzyki, było bardzo wesoło i tańcząc taniec bawarski zakończyliśmy naszą podróż po krajach europejskich.

Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy o wybranych krajach europejskich i bardzo zaangażowali się w przygotowania, za co serdecznie dziękujemy. Bardzo dziękujemy również wychowawcom i rodzicom za pomoc w przygotowaniach.

Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłowości i … DO ZOBACZENIA w przyszłym roku!

Organizatorzy: Dorota Szczepanik, Elżbieta Kulig

 

Wybierz stronę: « < 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 > »