Aktualności

2019-12-08
Mikołajki w kinie Sokół
Mikołajki w kinie Sokół

                Dnia 6. grudnia dla uczniów klas 4, 5a, 5b, 6, zostały zorganizowane mikołajki klasowe w kinie „Sokół”, w Nowym Sączu. Uczniowie obejrzeli film przyrodniczy pt.: „Młody renifer Aleks - historia Aleksa”. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki i technologii filmowej, uczniowie oglądali piękne krajobrazy koła podbiegunowego obszarów Laponii, zmieniające się w cyklu pór roku. Poznali krótką historię życia renifera Aleksa pełną codziennych niebezpieczeństw, od jego narodzin do usamodzielnienia się.

Widomski Tadeusz

2019-12-05
Święto Szkoły 5.12.2019r.
Święto Szkoły 5.12.2019r.

             Dnia 5 grudnia 2019r. w naszej szkole  odbyła się już po raz trzynasty uroczystość na pamiątkę bitwy, którą stoczyli Legioniści z Rosjanami dnia 6 grudnia 1914r. Żołnierzami polskimi dowodził Józefa Piłsudski, od 1989r. patron naszej szkoły. W tym roku Święto Szkoły miało szczególny charakter, bowiem obchodzimy 105. rocznicę Bitwy Marcinkowickiej.

            Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: pan Bernard Stawiarski - Wójt Gminy Chełmiec, pan Artur Boruta –Sekretarz Gminy Chełmiec, pan Wiesław Janczyk – Poseł na Sejm RP, pani Elżbieta Horowska i pan Józef Konar - Radni Gminy Chełmiec, ks. Tadeusz Celusta - Proboszcz Parafii Marcinkowice, pani Katarzyna Bobak - sołtys wsi Marcinkowice, pani Iwona Sikorska – z-ca dyrektora Zespołu Szkół w Marcinkowicach, pani Ewa Gizicka -  przewodnicząca Rady Rodziców.

Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu szkoły. W pierwszej części spotkania odbył się turniej wiedzy. Brały w nim udział 3-osobowe drużyny z klas 4-8. Konkurs sprawdzał wiedzę na temat życia i działalności Józefa Piłsudskiego oraz przebiegu Bitwy Marcinkowickiej. Autorem pytań konkursowych i prowadzącym był pan Robert Cempa. Największą wiedzą wykazała się grupa z klasy 8 w składzie Justyna Mróz, Filip Glaser, Tomasz Sowa. II miejsce zajęli uczniowie z klasy 4 – Milena Pociecha, Kinga Pietrakiewicz i Aleksandra Wójcik, natomiast III miejsce uzyskali uczniowie z klasy 5b – Patrycja Chronowska, Agnieszka Szajewska i Mikołaj Froehlich.

Następnie uczniowie klas młodszych zaprezentowali pieśni legionowe. Widzów szczególnie zachwycił występ najmłodszych uczniów z oddziałów przedszkolnych. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie pieśni legionowych. Pierwsze miejsce zdobył zespół z klasy VII za wykonanie pieśni „Ułani, ułani”, II miejsce wyśpiewała klasa 4, a III miejsce – klasa 6. Usłyszeliśmy wiele pieśni bliskich naszym sercom, m.in. „My pierwsza brygada”, „O mój rozmarynie”, „Wojenko, wojenko”. Oprócz pięknego śpiewu pieśni uwagę zwracały stroje, rekwizyty  i biało-czerwone elementy.

W drugiej części spotkania obejrzeliśmy montaż poetycko-muzyczny  pt. „Żeby Polska była Polską” w wykonaniu uczniów klas 2-8 przygotowany pod kierunkiem pani Celiny Pacholarz i pani Ireny Szajewskiej. Widzowie uczestniczyli w podróży przez 123 lata niewoli aż do momentu odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzruszyły piękne wiersze i pieśni patriotyczne.

Najbardziej oczekiwanym przez uczniów momentem było wręczenie nagród i dyplomów. Z okazji Święta Szkoły zorganizowane były konkursy, w których brała udział bardzo liczna grupa uczniów. Tematem przewodnim była „Bitwa Marcinkowicka 1914”. W sumie złożono 92 prace. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny, bo wykonano aż 53 prace różnorodnymi technikami, w tym 5 prac przestrzennych w formie makiety przedstawiającej pole bitwy przy lesie Pasternik. W konkursie, który polegał na wykonaniu lapbooka wzięło udział 14 uczniów. Na konkurs poetycki złożono 22 wiersze, a na  multimedialny przygotowano 17 prezentacji. Najciekawszą prezentację wykonał Krzysztof Sikorski z klasy 7 i przedstawił ją na zakończenie uroczystości.

Oto  nazwiska nagrodzonych uczniów w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 0-3 i klasy 4-8).

Konkurs poetycki „Bitwa Marcinkowicka 1914”:

I miejsce –      Zuzanna Czub, Katarzyna Dadaś, Sławomir Jargut

II miejsce -      Patryk Myrlak, Agnieszka Szajewska, Igor Kulak

III miejsce -    Kamila Jargut, Zuzanna Adamczyk

 

Konkurs na najładniejszy lapbook „Bitwa Marcinkowicka 1914”:

I miejsce -       Agnieszka Szajewska

II miejsce -      Magdalena Mróz,  Wiktoria Sarata

III miejsce -    Kamila Jargut

 

Konkurs plastyczny „Bitwa Marcinkowicka 1914”:

I miejsce -       Bartosz Plata,  Klara Pociecha, Klasa 0a, Klasa 0b, Katarzyna Dadaś

II miejsce -      Oliwia Dyda, Milena Pociecha

III miejsce -    Dorota Poręba, Karol Poręba, Sławomir Jargut

Wyróżnienie - Dominik Jabłoński, Krzysztof Jabłoński, Roksana Wilk, Oliwia Janus, Maja Żak

 

Konkurs na pracę przestrzenną „Bitwa Marcinkowicka 1914”:

I miejsce -       Kamila Jargut, Filip Wańczyk,   Karolina Długosz, Maja Chmura

II miejsce -      Kacper Hybel

III miejsce -    Adam Czub

 

Konkurs multimedialny „Bitwa Marcinkowicka 1914”:

I miejsce -       Krzysztof Sikorski

II miejsce -      Jadwiga Wójs

III miejsce -    Klaudiusz Myrlak

Wyróżnienie – Amelia Kalisz

              Na zakończenie spotkania pani dyrektor, Elżbieta Samek,  podziękowała uczniom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości Święta Szkoły. Zwróciła uwagę na to, że ich aktywność jest przejawem szacunku do historii i tradycji naszej miejscowości, które szczególnie musi pielęgnować młode pokolenie. Podziękowała również gościom za przybycie i wspólne z całą społecznością szkolną świętowanie. Wyraziła też wdzięczność nauczycielom, którzy przygotowali uroczystość Święta Szkoły – pani Celinie Pacholarz i panu Robertowi Cempie oraz koordynatorowi – pani Irenie Szajewskiej.

 

2019-12-02
Bajki terapeutyczne
Bajki terapeutyczne

             U sześciolatków zaczynamy  „Bajkoterapię’’ – czytanie bajek pomaga,  wspiera i daje poczucie bezpieczeństwa. Opowiadają o świecie dziecięcych emocji  i konkretnych problemach . dzieci mogą utożsamiać się z bohaterami , a także dowiedzieć się jak zachować się w podobnej sytuacji.  

Maria Sambak

 

2019-12-01
Nagrody w Odblaskowej Szkole
Nagrody w Odblaskowej Szkole

           Mimo, że konkurs „Odblaskowa Szkoła” już dobiegł końca nasza szkoła nadal dba o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i promuje noszenie odblasków  na co dzień przez cały rok szkolny. Serdecznie dziękujemy  wszystkim, którzy się zaangażowali  i wspierali  nasze liczne akcje, a szczególne podziękowania kierujemy do Starosty Powiatu Nowosądeckiego Pana Marka Kwiatkowskiego za przekazanie nagród dla 30 dzieci, które wyróżniły się w podejmowaniu działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze.

2019-12-01
Spektakl Królowa Śniegu
Spektakl Królowa Śniegu

             27 listopada uczniowie klas 1 – 3 pojechali na spektakl teatralny,, Królowa Śniegu ” do Nowego Sącza. Uwagę widzów przyciągnęła piękna scenografia, stroje, efekty specjalne i oczywiście gra aktorów. Było to wspaniałe widowisko, które dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i przemyśleń.

2019-12-01
Podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii ZTU
Podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii ZTU

                Dnia  27 listopada 2019r. w Urzędzie Gminy w Chełmcu odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z siedzibą w Poznaniu pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Hasło tegorocznej kampanii brzmiało: „Chce mi się chcieć! - czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności”.  Kampania miała na celu ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych, sięgania po substancje psychoaktywne oraz rozbudzenie wśród uczniów motywacji do działania i osiągania celów, rozwijanie talentów, zainteresowań, pasji.

W ramach kampanii  uczniowie brali udział w konkursie literacko-plastycznym „Ja za 20 lat”. Wśród dwunastu tysięcy nadesłanych prac wyłoniono z naszej gminy 8 laureatów, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki, a od Wójta Gminy Chełmiec Pana Bernarda Stawiarskiego - nagrody w postaci voucherów do sklepu Martes Sport o wartości 150 zł oraz karnety na basen . Wśród laureatów konkursu znalazła się również była uczennica naszej szkoły, Bożena Konar. Gratulujemy naszej absolwentce oraz koordynatorowi kampanii, pani Irenie Szajewskiej.

 

2019-11-26
III Gminny Konkurs Kaligraficzny
III Gminny Konkurs Kaligraficzny

               Dnia 26 listopada 2019r. odbył się Gminny Konkurs Kaligraficzny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Klęczanach. Wzięło w nim udział 35 uczniów z dziewięciu szkół gminy Chełmiec. Zadaniem uczestników z klas 2-8 było piękne przepisanie tekstu literackiego. Wyłoniono zwycięzców i wyróżnionych z każdej klasy. Naszą szkołę reprezentowały: Justyna Mróz, Katarzyna Opioła, Oliwia Janus i Zuzanna Jurczak. Mistrzem kaligrafii w kategorii klasy 8 została Justyna Mróz, natomiast wyróżnienie uzyskała Katarzyna Opioła.

Gratulujemy!

2019-11-24
Szkolny Konkurs Kaligraficzny
Szkolny Konkurs Kaligraficzny

              Dnia 21 listopada 2019r. odbył się w naszej szkole konkurs kaligraficzny. Polegał na pięknym  napisaniu tekstu. Uczestniczyło w nim 39 uczniów z klas 4-8. Wyróżnione zostały prace: Joanny Sasadopulu, Julii Dydy, Jadwigi Wójs, Anny Rusnarczyk. Specjalne wyróżnienie otrzymali chłopcy: Jeremiasz Siwak i Dawid Smajdor. Pismo czterech dziewczyn szczególnie zachwyciło jury. W tej grupie znalazły się: Justyna Mróz, Katarzyna Opioła, Oliwia Janus i Zuzanna Jurczak. Dziewczyny te będą zeprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Kaligraficznym, który odbędzie się już 26 listopada. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów! Organizatorkami Szkolnego Konkursu Kaligraficznego były pani Ewa Pajor-Wojsław oraz pani Irena Szajewska.

 

2019-11-24
VII Małopolskie Dyktando Niepodległościowe
VII Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

Sukces Justyny Mróz

W VII Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” do finału wojewódzkiego awansowało troje uczniów przygotowanych przez p. Ewę Pajor-Wojsław. Byli to: Dawid Smajdor z kl. VII oraz Justyna Mróz i Katarzyna Opioła z kl. VIII.

28 października pisali oni kolejne dyktando, tym razem w Krakowie. Justyna znalazła się w gronie trzynaściorga laureatów dyktanda, zajmując VI miejsce w Małopolsce. Kasi zabrakło do tytułu laureatki 1 pkt. Również Dawid osiągnął wysoki wynik, uzyskując w finale 76%. Serdecznie gratulujemy naszym finalistom, a szczególnie laureatce dyktanda – Justynie Mróz. Otrzyma ona dodatkowe cenne punkty przy rekrutacji do wybranego liceum.

2019-11-20
Komunikat
Komunikat

W dniu 21 listopada 2019 r. o godz. 16.00

w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach

odbędzie się spotkanie wychowawców poszczególnych klas

z rodzicami  uczniów naszej szkoły.


Podczas spotkania będzie trwał 

KIERMASZ OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

Wybierz stronę: « < 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 > »