Aktualności

2019-10-14
Nagrody Wójta Gminy Chełmiec dla nauczycieli
Nagrody Wójta Gminy Chełmiec dla nauczycieli

              Dnia 11 października 2019r. w Szkole Podstawowej w Świniarsku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i dyrektorów z terenu gminy Chełmiec. Przybyłych gości przywitał Wójt Gminy Chełmiec pan Bernard Stawiarski oraz pan Radosław Potoczek dyrektor GZE. Uczniowie szkoły zaprezentowali wzruszający program artystyczny. Następnie pan Wójt pogratulował wszystkim nauczycielom, życząc sukcesów oraz wytrwałości w wychowaniu i edukowaniu dzieci i młodzieży.

W drugiej części uroczystości zostały wręczone nauczycielom nagrody Wójta Gminy Chełmiec. Nagrody finansowe za całokształt pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymało 4 dyrektorów oraz 34 nauczycieli ze szkół gminy Chełmiec. W tej grupie znalazły się dwie nauczycielki naszej szkoły: pani Ewa Pajor-Wojsław oraz pani Irena Szajewska.

Serdecznie gratulujemy naszym polonistkom!

 

2019-10-14
VI Konkurs Wokalno-Instrumentalny GRAMmy na TAK!
VI Konkurs Wokalno-Instrumentalny GRAMmy na TAK!

                W dniu 12 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Świniarsku odbył się już po raz VI Konkurs Wokalno-Instrumentalny GRAMmy na TAK! . Na liście osób (ponad setka muzyków),  z terenu nie tylko Gminy Chełmiec, ale także powiatu nowosądeckiego były również nasze uczennice:

ZUZANNA JURCZAK -  kategoria wokaliści, przedział wiekowy I-VI SP,  która wykonała utwór Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać"

JULIA DYDA- kategoria wokaliści, przedział wiekowy I-VI SP, zaprezentowała piosenkę w języku angielskim pt. "Shallow"

Uczennice zaprezentowały wysoki poziom wokalny. Gratulujemy !!!

Przesłuchania konkursowe trwały ponad 10 godzin i odbyły się przed Komisją Konkursową w składzie: przewodnicząca pani Monika Dybel – wokalistka, trene wokalny, nauczycielka,  z dziećmi i młodzieżą, prowadząca Agencję Artystyczną MD Pro Art.,  pani Ewa Novel wokalistka i pedagog, koncertuje po całej Polsce i Europie z zespołem LEVI, prowadzi Firmę NoVel Art., uczestniczka VII edycji The Voice of Poland, pani Danuta Głąb nauczycielka, wokalistka, miłośniczka muzyki, pan Bartłomiej Fedko nauczyciel muzyki, muzyk, konferansjer, dj. Poziom wokalny, instrumentalny jaki zaprezentowali uczestnicy był na bardzo wysokim poziomie.

 

2019-10-14
VII Dyktando Niepodległościowe
VII Dyktando Niepodległościowe

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Jest to innowacyjna forma poznawania przez uczniów historii Polski, a jednocześnie sprawdzenie swoich umiejętności ortograficznych. Na stronie internetowej konkursu czytamy: „Pisanie tradycyjnego dyktanda to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę”.

W tym roku uczestnicy musieli zmierzyć się z wieloma trudnymi wyrazami jak np. nie-Polaka, uhonorowano Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, husarskie skrzydła. W etapie szkolnym wzięło udział 11 uczniów z klas 6-8. Aż sześcioro uczniów uzyskało ponad 75% punktów i ich prace zostały wysłane do organizatora. Wyróżnieni uczniowie to: Zuzanna Adamczyk i Amelia Kalisz z kl.6, Dawid Smajdor z kl.7, Katarzyna Opioła, Justyna Mróz i Anna Mróz z kl.8. Miejmy nadzieję, że komuś z tej grupy uda się zakwalifikować do etapu wojewódzkiego.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!


Teksty dyktanda

2019-10-09
Odblaskowy Dzień Uśmiechu
Odblaskowy Dzień Uśmiechu

              4 października 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego przyłączyły się do świętujących na całym świecie ludzi podczas Światowego Dnia Uśmiechu,  radośnie  bawiąc się w sali podczas zabaw i konkursów. Innowacją było to, że zabawy uczyły bezpiecznych zachowań na drodze. Przejęte przedszkolaki  realizując  misję ODBLASKOWEJ SZKOŁY  wyruszyły do głównego budynku szkoły gdzie pukając do każdej klasy od     I - VIII przekazywały symbol uśmiechniętej buzi wraz z przesłaniem o bezpiecznym poruszaniu się po drogach w strojach odblaskowych. Dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe, skandując KAMIZELKA ODBLASKOWA UŚMIECHU CI DODA! dawały przykład starszym i uczyły ich dlaczego warto nosić odblaski.

Odblaskowa podróż po szkole  zakończyła się  w klasie II gdzie dzieci przedszkolne odpoczęły oglądając taniec przy piosence Przepisowy ruch  drogowy w wykonaniu drugoklasistów  oraz film Bezpieczna droga do szkoły.

Na zakończenie w ten wyjątkowy  Odblaskowy Dzień Uśmiechu pani dyrektor Elżbieta Samek nagrodziła dzieci przedszkolne i uczniów klasy II odblaskami w kształcie buzi. Mamy nadzieję, że hasło tego dnia UŚMIECH I ODBLASK TO ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO ! na zawsze pozostanie w pamięci  całej społeczności Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach.

2019-10-07
Zajęcia edukacyjne w Państwowej Straży Pożarnej
Zajęcia edukacyjne w Państwowej Straży Pożarnej

              Uczniowie klas 4, 5a i 5b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Wyjazd odbył się 7 października 2019r.

Najpierw zobaczyliśmy samochody strażackie oraz wyposażenie niezbędne strażakom podczas akcji ratunkowych. Młodzi strażacy zaprezentowali również swe umiejętności, tj. zjeżdżanie po rurze, błyskawiczne założenie ubrania strażackiego. Zaprowadzili nas do szatni, w której zobaczyliśmy ubrania strażaków. Dowiedzieliśmy się, że w PSP pracuje 75 strażaków.

Potem odbyły się zajęcia w specjalnych salach edukacyjnych. Prowadzący zajęcia z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej opowiedział o pracy strażaków. Przypomniał numery alarmowe oraz zasady korzystania z nich. Następnie w sali przypominającej mieszkanie pokazał i opowiedział, z jakimi niebezpiecznymi sytuacjami możemy się zetknąć w domu i jak należy wtedy się zachować. Uczniom bardzo podobały się zajęcia, byli aktywni, chętnie włączali się do rozmowy. Wykazali się również dużą wiedzą na temat zagrożeń w związku z korzystaniem z urządzeń elektrycznych w domu oraz znajomością zasad odpowiedzialnego zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych.

Dziękujemy paniom: Elżbiecie Kulig, Irenie Szajewskiej i Celinie Pacholarz  za zorganizowanie wycieczki, która była jednym z działań w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

 

2019-10-07
Pamiętajmy o odblaskach! – marsz promujący noszenie elementów odblaskowych
Pamiętajmy o odblaskach! – marsz promujący noszenie elementów odblaskowych

             Uczniowie klas 4, 5a i 5b uczestniczyli w marszu promującym noszenie elementów odblaskowych. Z wykonanymi przez siebie transparentami, w koszulkach i opaskach odblaskowych przemaszerowali z budynku szkoły na stację „Gród”. W ten sposób włączyli się aktywnie w akcję „Odblaskowa Szkoła” oraz zaapelowali do wszystkich dzieci i dorosłych, aby nosili elementy odblaskowe, bo one naprawdę mogą ochronić zdrowie i życie.

 Pamiętajmy o odblaskach!

2019-10-06
Bezpieczni na drodze
Bezpieczni na drodze

              Uczniowie klasy 4 brali udział w zajęciach na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Wraz z wychowawcą przypomnieli sobie najważniejsze zasady ruchu drogowego pieszych. Wykonali plakat przypominający o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Wymyślone przez nich hasło brzmiało: „ODBLASKI NOSIMY- ŻYCIE CHRONIMY!”. Ponadto każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową, którą przypiął w widocznym miejscu na plecaku. Było to kolejne działanie w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”.

 

2019-10-06
Listy wysyłamy –  o odblaskach pamiętamy!
Listy wysyłamy – o odblaskach pamiętamy!

             Uczniowie klasy 5a pod kierunkiem pani Ireny Szajewskiej napisali do dorosłych – babci, dziadka, sąsiadki, cioci, wychowawczyni – listy, w których przypomnieli o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Zwrócili uwagę na to, że odblaski są sygnałem dla kierowców, że po drodze porusza się pieszy. Szczególnie ważne jest to jesienią, kiedy wcześnie robi się ciemno. Odblaski – takie małe elementy, a mogą uratować zdrowie i życie.

Napisane przez siebie listy piątoklasiści włożyli do „odblaskowych” kopert i przekazali adresatom. List napisany przez Emilkę trafił do wychowawczyni klasy 5a, pani Elżbiety Kulig.

Mamy nadzieję, że dzięki listom dzieci odblaski staną się niezbędnym elementem ubioru dorosłych. Zajęcia realizowane były w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”.

2019-10-02
Informacja o bezpłatnej infolinii MEN
Informacja o bezpłatnej infolinii MEN

                Uprzejmie informujemy że od 1 października została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Więcej informacji - Infolinia MEN

 

2019-09-30
Informacja na temat realizacji Programu Zdrowotnego
Informacja na temat realizacji Programu Zdrowotnego
Informujemy, że w naszej szkole realizowane będą projekty zdrowotne: badanie wzroku oraz wad słuchu i wymowy.
Szczegółowe informacje w załącznikach


Wybierz stronę: « < 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 > »