Aktualności

2020-01-13
Certyfikat dla klasy 1
Certyfikat dla klasy 1

Certyfikat dla klasy 1 za udział w ogólnopolskim konkursie sieci sklepów "Biedronka":

Szkolne przygody Gangu Słodziaków. Obchody Dnia Głośnego Czytania.

2020-01-13
Wolontariat w naszej szkole
Wolontariat w naszej szkole
        W bieżącym roku szkolnym wzorem lat ubiegłych kontynuowaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem SURSUM CORDA włączając się do akcji Bożonarodzeniowych Kartek Świątecznych . W tym roku zebraliśmy 64 zł, więc znacznie mniej niż w zeszłym roku. Pieniądze i protokół ze zbiórki  zostały przekazane do Stowarzyszenia.

Zbiórka nakrętek plastikowych również wspiera potrzeby Stowarzyszenia. Nasi uczniowie zebrali trzy olbrzymie worki takich zakrętek.

Podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie chętnie włączyli się do akcji darów na Ukrainę. Zebrane zabawki, książki i artykuły spożywcze zostały przekazane do marcinkowickiej parafii skąd przewieziono je do Lwowa.

Góra Grosza to kolejna zakończona sukcesem akcja. Po zebranych datkach wolontariusze posegregowali i przeliczyli grosze. Zebrana kwota  została przekazana organizatorom akcji.

W dalszym ciągu rozprowadzamy fiszki wspierające akcję  „Szkoło Pomóż i Ty” 2019/2020.  Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 17-letniemu Bartkowi Chrzan, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego i operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój. Bartek uwielbia samochody i podróże a dwuosobowy skuter inwalidzki  jest spełnieniem jego motoryzacyjnej pasji. Od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie spełnienie marzeń o odkrywaniu z najbliższymi zakamarków zewnętrznego świata na łonie natury.

 

 

2020-01-03
Świąteczne Zwyczaje Bożonarodzeniowe w przedszkolu
Świąteczne Zwyczaje Bożonarodzeniowe w przedszkolu
            Dni przed Świętami Bożego Narodzenia w oddziale przedszkolnym są szczególne i wyjątkowe. Dzieci poznają kolędy, dekorują salę pracami plastycznymi oraz zapoznają się ze zwyczajami, które towarzyszą Świętom Bożego Narodzenia. Podczas zajęć otwartych, przeprowadzonych przy pomocy mam: pani Karoliny Dąbrowskiej i pani Magdaleny Platy, dzieci mogły dać upust swojej kreatywności, tworząc kartki świąteczne oraz malując i ozdabiając świąteczne pierniczki. Zajęcia te przysporzyły wszystkim wiele radości. Następnie dzieci razem z rodzicami przygotowały wigilię klasową, własnoręcznie zrobiły stroik , odświętnie nakryły i udekorowały stół wigilijny , ustawiły symboliczne potrawy. Po wspólnej modlitwie, poprowadzonej przez księdza Krzysztofa, wszyscy złożyli sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Przedszkolne świętowanie zostało zwieńczone wspólnym odśpiewaniem kolęd bożonarodzeniowych.

 

2019-12-24
Życzenia Świąteczne
Życzenia Świąteczne

Cieszmy się i pod niebiosy wznośmy razem miłe głosy,
Bo wesoła dziś nowina: Czysta Panna rodzi Syna.
Bijcie w kotły, w trąby grajcie,
a Jezusa przywitajcie, nowonarodzonego.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Uczniom, Rodzicom, Współpracownikom i Przyjaciołom Szkoły, życzenia, by tegoroczne Święta były jednymi z piękniejszych. Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a wigilijne światło niech da wszystkim poczucie bezpieczeństwa i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Niech tajemnicza atmosfera wigilijnej nocy, zapach choinki, odgłos łamanego opłatka i cichutko płynące dźwięki najpiękniejszych kolęd przyniosą chwile zadumy, refleksji i wzruszenia, ale też radości wynikającej z obecności najbliższych.

Najserdeczniejsze życzenia wszelkiego dobra, życzliwości, zdrowia, pomyślności oraz samych szczęśliwych zdarzeń  w nadchodzącym Nowym Roku ...

 

DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE!!!
2019-12-22
Wigilie klasowe
Wigilie klasowe

             19 grudnia w klasie III odbyła się wigilia klasowa. Uczniowie wraz   z wychowawcą i rodzicami złożyli sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Na pięknie nakrytym stole pojawiły się pyszności, pierniki, ciastka, słodycze,  napoje. Dzieci wspólnie śpiewały  kolędy a Julka i Kamila przygrywały na flecie i keybordzie. Wszystkim zebranym udzielił się świąteczny nastrój pełen zadumy i refleksji.

          W piątek 20 grudnia odbyła się Wigilia w klasie 4. Zgodnie z tradycją rozpoczęliśmy od odczytania Ewangelii Św. Mateusza o narodzeniu Pana Jezusa i modlitwy. Potem łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Na wigilijnym stole przykrytym białym obrusem znalazły się Pismo św., figurka Jezusa, sianko, opłatki i te dodatkowe elementy, czyli słodkości i owoce. W czasie wspólnego świętowania śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Było uroczyście, świątecznie i bardzo miło.

 

Wigilia w przedszkolu.

 

            19. 12.2019 r. u 6- cio latków odbyła się wigilia klasowa. W ramach kultywowania tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, dzieci z pomocą rodziców i nauczycieli wykonały stroiki które zabrały do domu. Znalazły się na nich gwiazdki, pierniczki, bombki oraz własnoręcznie wykonane kartki ze świątecznymi życzeniami. Spotkanie zakończyło się składaniem sobie wzajemnie życzeń i wspólnym kolędowaniem.

 

Wszystkiego Najlepszego !

 

2019-12-22
"Zaśpiewajmy kolęde Jezusowi dziś"
"Zaśpiewajmy kolęde Jezusowi dziś"

                 Jak co roku, w ostatni dzień przed przerwą świąteczną w naszej szkole odbyła się wspólna Wigilia szkolna.  Przedstawienie utrzymane w świątecznym nastroju przygotowali uczniowie klas VB, pod kierunkiem pani Iwony Bałuszyńskiej.  Wspólne kolędowanie pod przewodnictwem szkolnego chóru (ucniowie klas IV - VIII) przygotowanego przez panią Celinę Pacholarz,  dodały spotkaniu świątecznego nastroju. 

Na koniec pani dyrektor Elżbieta Samek życzyła wszystkim zgromadzonym uczestnikom świątecznego spotkania radosnych, spokojnych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia!

 

2019-12-19
Apel porządkowy
Apel porządkowy

               W czwartek 19 grudnia 2019r. odbył się apel. Pani dyrektor, Elżbieta Samek przypomniała o konieczności zachowania bezpieczeństwa na drodze oraz podczas zabaw w okresie ferii świątecznych. Zostały również wręczone dyplomy i nagrody w konkursach szkolnych. Sportowcy naszej szkoły zostali nagrodzeni w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach. W kategorii klas 4-6 zwycięzcami zostali: Oliwia Janus i Mateusz Sowa, natomiast w kategorii klas 7-8 najlepsi w tenisie stołowym byli: Anna Mróz i Michał Weber.

W konkursie literacko-plastycznym „PROMIL – NO PROBLEM” dyplomy i nagrody otrzymali: I miejsce – Milena Pociecha, II miejsce – Zuzanna Jurczak, III miejsce – Szymon Świerczek, wyróżnienie – Maja Żak, Emilia Dynowska, Anna Rusnarczyk.

W Szkolnym Konkursie Kaligraficznym nagrodzeni zostali: I miejsce – Justyna Mróz i Katarzyna Opioła, II miejsce – Oliwia Janus, III miejsce – Zuzanna Jurczak, wyróżnienie – Joanna Sasadopulu, Jadwiga Wójs, Julia Dyda, Anna Rusnarczyk, Jeremiasz Siwak, Dawid Smajdor.

Gratulujemy nagrodzonym w konkursach szkolnych!

 

2019-12-15
III Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy
III Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy
                      12 grudnia w Szkole Podstawowej w Krasnem Potockiem odbył się III Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.

Zadaniem dwuosobowych zespołów reprezentujących 10 szkół z terenu Gminy Chełmiec było samodzielne wykonanie kompozycji świątecznej: stroika oraz do wyboru: choinki, anioła, kartki świątecznej lub innej dekoracji według własnego pomysłu. Technika wykonania prac była dowolna, a na wykonanie powyższych zadań przeznaczono 3 godziny zegarowe.

Naszą szkołę reprezentowały PATRYCJA CHRONOWSKA i AGNIESZKA SZAJEWSKA

 Pracę uczestników nadzorowała i oceniała Komisja Konkursowa w składzie. pani Irena Oleksy, pani Dorota Leśniak oraz pani Iwona Sikorska Kompozycję świąteczną przygotowaną przez zespół oceniano pod względem estetycznym, pomysłowości wykonania oraz walorów plastycznych. Jury wielokrotnie podkreślało, że wszystkie prace wykonano z niezwykłą starannością i pomysłowością. 

Opiekunem była pani Celina Pacholarz
2019-12-10
Świątecznie w klasie 4
Świątecznie w klasie 4

             Do Bożego Narodzenia zostało tylko dwa tygodnie, najwyższy więc czas, żeby rozpocząć świąteczne przygotowania. Uczniowie klasy 4 właśnie je rozpoczęli. Nastrój świąteczny czuć już od Mikołaja. Wczoraj wraz z wychowawczynią ustawili w klasie choinkę i pięknie ją ustroili bombkami, również takimi wykonanymi własnoręcznie. Powiesili światełka i długi łańcuch z kolorowych paseczków, który wspólnie sklejali. Na szczycie choinki znalazła się gwiazda. W klasie 4 jest już naprawdę świątecznie.

2019-12-08
Mikołajki w kinie Sokół
Mikołajki w kinie Sokół

                Dnia 6. grudnia dla uczniów klas 4, 5a, 5b, 6, zostały zorganizowane mikołajki klasowe w kinie „Sokół”, w Nowym Sączu. Uczniowie obejrzeli film przyrodniczy pt.: „Młody renifer Aleks - historia Aleksa”. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki i technologii filmowej, uczniowie oglądali piękne krajobrazy koła podbiegunowego obszarów Laponii, zmieniające się w cyklu pór roku. Poznali krótką historię życia renifera Aleksa pełną codziennych niebezpieczeństw, od jego narodzin do usamodzielnienia się.

Widomski Tadeusz

Wybierz stronę: « < 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 > »