Aktualności

2020-03-11
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

 

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

Czytaj więcej

 

2020-03-04
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii

                Dnia 25 lutego 2020r. do naszej szkoły przyjechała grupa z Agencji Widowisk Historycznych „Arkona”. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w spektaklu historycznym o charakterze edukacyjnym pt. „Szlachta i husaria w XVII wieku”. Aktorzy w barwny i humorystyczny sposób opowiedzieli o zwyczajach szlacheckich. Zaprezentowali również stroje szlacheckie, w które chętnie przebierali się nasi koledzy i  koleżanki. Usłyszeliśmy też wiele ciekawych faktów o husarii, a nasz kolega Michał ubrał zbroję hasarza. Na zakończenie spotkania odbył się quiz. Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymywali wybijane monety.

2020-03-02
"Cześć i Chwała Bohaterom"
"Cześć i Chwała Bohaterom"

               Corocznie  1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. 2 marca w naszej szkole, montażem słowno - muzycznym,  również upamiętniliśmy zasługi żołnierzy, organizacji i grup niepodległościowych, oddając w ten sposób hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji Wolność i Niezawisłość.

Montaż pt. "O Żołnierzach Wyklętych Opowieść", przygotowała pani Celina Pacholarz razem z uczniami z klas V - VII.  Prezentację multimedialną przygotował pan Robert Cempa razem z uczniami z klasy VIII.

"CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM"

2020-02-23
RDN w naszej szkole
RDN w naszej szkole
           20 lutego w Tłusty Czwartek w naszej szkole  zagościły reporterki RDN Nowy Sącz razem ze swoją maskotką - WITKIEM.  Panie od samego rana rozwoziły pączki i częstowały uczniów, nauczycieli, rodziców. Serdecznie dziękujemy za tak miłą niespodziankę!
2020-02-21
Wystawa Szopek w Centrum Społeczno - Kulturalnym w Marcinkowicach.
Wystawa Szopek w Centrum Społeczno - Kulturalnym w Marcinkowicach.

            20 lutego dzięki zaproszeniu przez panią Magdalenę Kusion, uczniowie klas IV - VIII wraz z opiekunami p. dyr. Elżbietą Samek, ks. Krzysztofem Mirkiem, p. Robertem Cempą,  p. Celiną Pacholarz  udali się do Centrum Społeczno - Kulturalnego w Marcinkowicach na wystawę szopek bożonarodzeniowych. Twórcą i autorem szopek jest pan Dariusz Zajączkowski, który od kilkunastu lat z wielką pasją, precyzją i zaangażowaniem tworzy szopki. Do ich wykonania wykorzystuje różnego rodzaju materiału, każda szopka zawiera również elementy oświetlenia i części ruchome.  Niezwykłym elementem szopek są sceny upamiętniające fakty z historii Polski: Odzyskanie Niepodległości, Powstanie Warszawskie, Katastrofa Smoleńska, Katyń i inne.

Uczniowie naszej szkoły byli pełni podziwu dla cierpliwości, precyzji i kunsztu wykonania.   Gratulujemy!!!

2020-01-28
Podsumowanie kampanii "No Promil, No problem"
Podsumowanie kampanii "No Promil, No problem"

            Dnia 16 stycznia 2020r. w Kopalni Soli w Wieliczce odbyło się uroczyste podsumowanie kampanii NO PROMIL-NO PROBLEM oraz wręczenie dyplomów i nagród za udział w konkursach w ramach tej kampanii. Na konkursy wpłynęło prawie 2000 prac plastycznych, literackich i multimedialnych. Uczniowie ze szkół Gminy Chełmiec byli najbardziej aktywni, bo przesłali najwięcej prac spośród 23 małopolskich gmin.

W grupie nagrodzonych znalazła się Milena Pociecha z klasy 4, która zdobyła wyróżnienie. Oprócz dyplomu i nagrody rzeczowej wszyscy nagrodzeni uczniowie zwiedzali z przewodnikiem kopalnię soli.

Gratulujemy Milenie i koordynatorowi kampanii pani Irenie Szajewskiej.

 

2020-01-27
Dzień Babci i Dziadka w Oddziale Przedszkolnym
Dzień Babci i Dziadka w Oddziale Przedszkolnym

              Dnia 24 stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach odbyła uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zaproszonych gości powitała pani Dyr. E. Samek i złożyła im życzenia.  Zgromadzeni Goście obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy 0A, przygotowanych przez wychowawcę M. Sambak.

Dzieci zaprezentowały inscenizację  „ Prezenty dla Babci”, wiersze  okolicznościowe, piosenki  i układy taneczne. Wnuki  swoim babciom i dziadkom złożyły życzenia i wręczyły przygotowane upominki. Treści przekazywanych życzeń wywołały wiele wzruszeń. Na  koniec wszyscy degustowali przygotowane przez rodziców słodkości.

Życzymy wszystkim seniorom dużo zdrowia!

 

2020-01-27
IV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
IV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

             23 stycznia po raz czwarty w Szkole Podstawowej  w Chomranicach odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.  W konkursie wzięło udział 15 zespołów  z całej Gminy Chełmiec, m.in. zespoły z Piątkowej, Chomranic, Paszyna, Librantowej, Świniarska, Klęczan, Krasnego Potockiego, Chełmca, Januszowej, Marcinkowic i Rdziostowa.

Na uroczystość przybyli pan Andrzej Józefowski - zanany sądecki muzyk, członek kabaretu „Ergo” i wykładowca PWSZ w Nowym Sączu, Andrzej Tyrkiel - przewodniczący Komisji Kultury radny oraz Małgorzata Bieryt i Dorota Fedko z Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu. W tym roku Konkurs przybrał formę przeglądu, więc jury nie przyznało żadnemu zespołowi miejsca.

Naszą szkołę reprezentował  10 osobowy zespół w składzie:, Zuzanna Jurczak, Jadwiga Wójs, Ewelina Gizicka, Karolina Długosz, Agnieszka Tobiasz, Julia Tobiasz, Patrycja Pustułka, Wójcik Julia, Justyna Mróz, Karolina Bednarczyk

Zespół wykonał pastorałkę pt. "Przysiadło słonko" gdzie solo zaśpiewała Zuzia Jurczak, oraz piosenkę bożonarodzeniową pt.„ Maleńka Miłość”– w wykonaniu Justyny Mróz. Za przygotowanie muzyczne odpowiedzialna była pani Celina Pacholarz. 

Na uroczystość przybył Wójt Gminy Chełmiec - Bernard Stawiarski, który wręczył zespołom dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominek w postaci maskotki oraz słodkości ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu
2020-01-15
Teatrzyk "Przyjaciele z Bullerbyn"
Teatrzyk "Przyjaciele z Bullerbyn"

               W dniu 15.01.2020 r. uczniowie klas 1 - 3 wraz z opiekunami wybrali się do Nowego Sącza na spektakl teatralny ,, Przyjaciele z Bullerbyn ”. Akcja widowiska toczy się w małej osadzie Bullerbyn gdzie grupa przyjaciół wspólnie spędza czas i przeżywa wiele zwariowanych przygód. Historia ta uczy odpowiedzialności, pracowitości, odwagi oraz pokazuje jak w życiu potrzebna jest przyjaźń.

Dzieci zachwycały się dowcipnymi dialogami aktorów, rytmicznymi piosenkami, scenografią, kostiumami oraz grą świateł.  Spektakl wywarł duże wrażenie na widzach.

Wybierz stronę: « < 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 > »