Aktualności

2019-02-18
Rekrutacja na rok 2019/2020
Rekrutacja na rok 2019/2020

Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach

ogłasza zapisy na rok szkolny 2019/2020,

do Oddziału Przedszkolnego dzieci z rocznika 2013, 2014, 2015

oraz do Klasy pierwszej z rocznika 2012.

Zapisu można dokonać w dniach od 18 lutego do 15 marca br.

w sekretariacie szkoły codziennie w godzinach od 8.30 do 13.30


Stosowne druki można pobrać w sekretariacie  lub ze strony internetowej szkoły w zakładce

KOMUNIKATY

2019-02-18
Czytamy w przedszkolu „Książka bawi, uczy, wychowuje”
Czytamy w przedszkolu „Książka bawi, uczy, wychowuje”

              Dzieci młodsze wysłuchały bajki czytanej przez Panią Irenę Szajewską „ Królowa Śniegu”. Brały udział w zabawie dydaktycznej Odwiedziny w pałacu Królowej Zimy. Odpowiadały na pytania na temat bajki. Kolorowały ilustracje do bajki. Wykonały w zespołach kolaż Pałac Królowej Zimy. Wesoło bawiły się przy muzycznej zabawie ruchowej Spotkanie z Królową.

2019-02-09
Konkurs biblijny
Konkurs biblijny

              6 lutego w naszej szkole odbył się Konkurs Biblijny zorganizowany przez księdza Krzysztofa Mirka. Wzięło w nim udział dziesięcioro uczniów z klas IV-VIII.  Pytania dotyczyły Ewangelii wg św. Mateusza.

Nie było łatwo wyłonić najlepszych, bo wszyscy uczniowie byli znakomicie przygotowani. Po zaciętej walce i dziewięciu rundach pytań w konkursie zwyciężył uczeń klasy VI – Dawid Smajdor. Drugie miejsce należało do Mateusza Sowy z klasy IV a, a trzecie – do Agnieszki Szajewskiej z klasy IVb. Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy.

Wszyscy biorący udział w konkursie zostali obdarowani książkami o tematyce religijnej.

 

2019-02-09
Projekt " Jeżdżę z głową"
Projekt " Jeżdżę z głową"

              W okresie od 19 stycznia do 3 lutego 2019r. na Stacji Narciarskiej Kokuszka – Ski realizowany był projekt nauki jazdy na nartach „Jeżdżę z głową”.

Miał on na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, w tym szczególnie zdobycie umiejętności podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach z zachowaniem elementarnych zasad bezpieczeństwa, kształtowanie nawyku jazdy w kasku oraz zachęcenie dzieci do aktywnych form spędzania wolnego czasu.

W projekcie wzięło udział 144 uczniów z klas 1-4 szkół podstawowych z Gminy Chełmiec, w tym 12 uczniów z naszej szkoły, którzy pod opieką p. Ewy Pajor-Wojsław przez trzy kolejne soboty i niedziele jeździli na stok.

Realizowany program z całą pewnością zaszczepił wśród uczniów zainteresowanie „białym szaleństwem” i aktywnymi formami spędzania wolnego czasu.

2019-01-31
III Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
III Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

               31stycznia po raz trzeci w Szkole Podstawowej  w Chomranicach odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.  W konkursie wzięło udział 13 zespołów  z całej Gminy Chełmiec, m.in. zespoły z Piątkowej, Wielogłów, Chomranic, Paszyna, Librantowej, Świniarska, Klęczan, Trzetrzewiny, Krasnego Potockiego, Januszowej, Rdziostowa I Marcinkowic.

Występy uczestników były oceniane przez komisję konkursową w składzie:

Andrzej Józefowski - zanany sądecki muzyk, członek kabaretu „Ergo” i wykładowca PWSZ w Nowym Sączu,

Andrzej Tyrkiel - przewodniczący Komisji Kultury radny oraz Małgorzata Bieryt i Dorota Fedko z Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu.

               Naszą szkołę reprezentował  10 osobowy zespół w składzie: Julia Dyda, Oliwia Janus, Zuzanna Jurczak, Jadwiga Wójs, Ewelina Gizicka, Karolina Długosz, Agnieszka Tobiasz, Julia Tobiasz, Justyna Mróz, Karolina Zapart. Pastorałka pt. "Przysiadło słonko" w wykonaniu Zuzi Jurczak oraz piosenka bożonarodzeniowa pt.„ Życzę Ci Wesołych Świąt” – zagwarantowała uczniom zdobycie I MIEJSCA.

Zespół otrzymał cenne nagrody, pamiątkowy dyplom i słodycze, które  wręczył Wójt Gminy Chełmiec - Bernard Stawiarski, a wyniki ogłosił przewodniczący komisji konkursowej Pan Andrzej Józefowski. Wśród zaproszonych gości był również pan Radosław Potoczek, dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji w Chełmcu.

Za przygotowanie muzyczne odpowiedzialna była pani Celina Pacholarz. 

Naszym uczniom serdecznie GRATULUJEMY!!!

 

2019-01-31
Podsumowanie kampanii -"No promol No problem"
Podsumowanie kampanii -"No promol No problem"

            Dnia 31.01.2019 r. w Urzędzie Gminy w Chełmcu odbyło się podsumowanie XI edycji kampanii społecznej Trzeźwa Małopolska „NO PROMIL – NO PROBLEM” organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” z siedzibą w Wieliczce. Głównym celem kampanii było ograniczenie na terenie Małopolski liczby kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.

            W ramach tej kampanii 8 listopada 2018 r. na terenie Gminy Chełmiec  zorganizowano marsz poparcia trzeźwości na drogach pn. „Marsz trzeźwości dla Niepodległości”. W marszu brali  udział również uczniowie naszej szkoły. Drugim działaniem kampanijnym było przygotowanie pracy konkursowej, której tematem było przedstawienie przykładu odpowiedzialnego zachowania, w tym odpowiedzialnego zachowania jako kierowca, pasażer lub świadek. Wśród około 600 nadesłanych prac z 45 gmin z województwa małopolskiego biorących udział w kampanii na liście laureatów znalazło się 30 uczniów szkół z terenu Gminy Chełmiec. W tej licznej grupie znalazła się też uczennica naszej szkoły – Anna Rusnarczyk z klasy 5, której praca literacka została wyróżniona. Laureatów konkursu nagrodził Wójt Gminy Chełmiec voucherami o wartości 150 zł do sklepu Martes Sport, słodyczami oraz karnetami na lodowisko. Gratulujemy Ani oraz koordynatorowi kampanii, pani Irenie Szajewskiej.

Prezentujemy wyróżniony wiersz Ani.  (czytaj więcej)

 

2019-01-15
Ferie na sportowo - plakaty edukacyjny
Ferie na sportowo - plakaty edukacyjny

             W ostatnim dniu przed feriami uczniowie klas 4a i 5 na lekcjach języka polskiego opracowali plakaty edukacyjne, na których zaprezentowali różne propozycje spędzenia wolnego czasu na sportowo. Za pomocą rysunków i krótkich tekstów pokazali, że ferie można spędzić ciekawie i aktywnie z kolegami, a nie samotnie przy komputerze. Zobaczcie, co wymyślili i aktywnie wypoczywajcie! Do zobaczenia po feriach!

 

2019-01-15
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka

            11.01.2019r. w naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka. Licznie zebranych gości powitała pani Dyrektor E. Samek, która złożyła im życzenia i zaprosiła do obejrzenia Jasełek w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego. Przygotowanych pod kierunkiem wychowawców A. Janczyk i M. Sambak. Wszyscy obecni nagrodzili wykonawców gromkimi brawami. Rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek, a wnuki wręczyły okolicznościowe upominki . Na koniec Babcie i Dziadkowie w radosnym nastroju ruszyli do tańca ze swoimi wnukami.

Wszystkim Babciom, Wszystkim Dziadkom

Zdrowia, pomyślności, Uśmiechów na co dzień

I du…żo radości!

2018-12-24
Życzenia Świąteczne!
Życzenia Świąteczne!

Jest taka noc, na którą człowiek czeka  i za którą tęskni.

Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,

gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole,

Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść...

Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia...

To noc wyjątkowa... Jedyna... Niepowtarzalna...

Noc Bożego Narodzenia…

 

               Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Uczniom, Rodzicom, Współpracownikom i Przyjaciołom Szkoły, życzenia, by tegoroczne Święta były jednymi z piękniejszych. Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a wigilijne światło niech da wszystkim poczucie bezpieczeństwa i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Niech tajemnicza atmosfera wigilijnej nocy, zapach choinki, odgłos łamanego opłatka i cichutko płynące dźwięki najpiękniejszych kolęd przyniosą chwile zadumy, refleksji i wzruszenia, ale też radości wynikającej z obecności najbliższych.

Najserdeczniejsze życzenia wszelkiego dobra, życzliwości, zdrowia, pomyślności oraz samych szczęśliwych zdarzeń  w nadchodzącym Nowym Roku ...

 

DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE
2018-12-24
Jasełka szkolne
Jasełka szkolne

              21. 12.2018r.odbyła się Wigilia Szkolna, na której zjawili się zaproszeni goście, emerytowani pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice. Zgromadzeni obejrzeli Jasełka w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły. Pani dyrektor E.  Samek złożyła wszystkim świąteczne życzenia i podziękowała nauczycielom oddziału przedszkolnego za przygotowanie uroczystości.

Wybierz stronę: « < 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 > »