Aktualności

2014-04-28
"Nie lękajcie się Świętości!"...
"Nie lękajcie się Świętości!"...

"Nie lekajcie się świętości! Starajcie się odważnie dążyć do pełnej miary człowieczeństwa.

Wymagajcie od siebie choćby inni o Was nie wymagali"


Dnia 28 kwietnia 2014 roku wspominaliśmy radosne chwile kanonizacji Jana Pawła II. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno - muzyczny poświęcony temu doniosłemu wydarzeniu.

Podczas programu artystycznegomłodież klasy VIB przypomniała najważniejsze fakty z życia wybitnego, ŚWIĘTEGO  PAPIEŻA POLAKA. Z przejęciem wszyscy słuchaliczytanych myśli  Jana Pawła II. Oprawę muzyczną przygotowała schola szkolna pod przewodnictwem p. C. Pacholarz.

Nad całością czuwała p. I Szajewska, która wzbogaciła występ prezentacją multimedialną z pięknymi fotografiami Świętego Jana Pawła II.

2014-04-28
Konkurs wielkanocny i papieski
Konkurs wielkanocny i papieski

  Przed Świętami Wielkanocnymi zaprosiliśmy Was do udziału w konkursie plastycznym na 

„KOSZYK LUB STROIK WIELKANOCNY”, "O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II" 

Konkurs  przeznaczony był  dla uczniów klas 0-6 i  polegał na samodzielnym wykonaniu pracy plastycznej na wskazany temat z zastosowaniem różnorodnych technik i materiałów plastycznych.             (czytaj więcej)

2014-04-27
XX Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych
XX Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

        Sukces artystyczny klasy III w XX Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych

Palma klasy III została wysoko oceniona przez komisję w Gminnym Konkursie Palm Wielkanocnych, gdzie zdobyła jedno z  pięciu równorzędnych I miejsc w kategorii palm wysokich.

(czytaj więcej)

2014-04-13
Szkolne rekolekcje wielkopostne
Szkolne rekolekcje wielkopostne

"Pojednajcie się z Bogiem"

"Idź i pojednaj się z bratem Twoim"

         Od 14 - 16 kwietnia w naszym kościele parafialnym odbędą się szkolne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Marcin Jarek.

2014-04-10
Rocznica katyńska
Rocznica katyńska

              Dnia 10 kwietnia w kaplicy dworskiej w Marcinkowicach, została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji  ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej, w której brali udział nasi uczniowie.

(czytaj więcej)

2014-03-21
Powitanie wiosny
Powitanie wiosny

               21 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym powitaniu wiosny. Każda klasa przygotowała krótki program, który zaprezentowała wszystkim zebranym w sali gimnastycznej.

(czytaj więcej)

2014-03-21
Wizyta ogrodnika
Wizyta ogrodnika

          Dnia 20 marca 2014 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedził Pan Brdej, który pokazał im narzędzia używane w ogrodzie oraz sposób ich wykorzystania. Dzieci pomagały Panu posadzić na rabatce różne rośliny i posiały nasionka kwiatów. 

2014-03-19
Wiosenna rabatka przedszkolaków
Wiosenna rabatka przedszkolaków

               Podczas pobytu na placu zabaw dzieci  z oddziału przedszkolnego zauważyły, że brakuje  wiosennych kolorów. Gdy zastanawiały się co zrobić by radośniej było wokół padł pomysł, że możemy założyć rabatkę kwiatową.                                                                                        (czytaj więcej)

2014-03-18
Wiosna coraz bliżej!
Wiosna coraz bliżej!
               Dzieci z oddziału przedszkolnego postanowiły wyjść Wiośnie naprzeciw. Spacerowały wśród przydomowych ogródków szukając pierwszych oznak wiosny.                                           (czytaj więcej)

 

2014-03-03
Dzień otwarty szkoły
Dzień otwarty szkoły
              W dniu dzisiejszym (03.03.2014 r.) szkołę odwiedzili przyszli uczniowie klasy pierwszej z rodzicami. Goście uczestniczyli w zwiedzaniu szkoły połączonym z zabawami ruchowymi, dydaktycznymi i integracyjnymi.                                                                                                       (czytaj więcej)

   

Wybierz stronę: « < 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 > »