Aktualności

2014-10-22
Dzień Zdrowia - zdrowa kanapka
Dzień Zdrowia - zdrowa kanapka

              22.10.2014r w ramach promocji zdrowego tryby życia,  dzieci przedszkolne przygotowały inscenizacje związane z tą tematyką, które obejrzeli uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły. Mamy nadzieję, że rady przedszkolaków przyczynią się do promocji zdrowia. W tym dniu we wszystkich klasach uczniowie wraz z wychowawcami  przygotowywali  i degustowali zdrowe kanapki. Przedszkolaki wraz z rodzicami również zrobiły pyszne i zdrowe kanapki oraz soki ze świeżych owoców.  Rodzice i dzieci wykazali się ogromną inwencją twórczą . Kanapki były pyszne. Mniam, mniam.                                 (czytaj więcej)

 

2014-10-22
Przegląd Pieśni Legionowych
Przegląd Pieśni Legionowych
               W ramach programu „Na drodze do Polski Niepodległej” Kuratorium Oświaty w Krakowie i Szkoła Podstawowa nr 61 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie organizują Przegląd pieśni legionowej dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych województwa małopolskiego. W przeglądzie wzięli udział również uczniowie z naszej szkoły.                                                                      (czytaj więcej)
2014-10-22
Wycieczka klasy III i IV do Krynicy
Wycieczka klasy III i IV do Krynicy

              21 października 2014r. uczniowie klas 3 i 4 byli na wycieczce w Krynicy. Ta piękna miejscowość uzdrowiskowa przywitała nas słoneczną pogodą i dzięki temu mogliśmy zrealizować wszystkie zaplanowane punkty wyprawy. Udaliśmy się więc w pieszą wędrówkę na Górę Parkową, w czasie której podziwialiśmy kolory jesieni, piękne krajobrazy, wdychaliśmy pachnące, górskie powietrze.     (czytaj więcej)

 

2014-10-19
Gminne podsumowanie kampanii  „No Promil - No Problem” oraz kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł"
Gminne podsumowanie kampanii „No Promil - No Problem” oraz kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł"

              16 października 2014 roku w Zespole Szkół w Chełmcu odbyło się gminne podsumowanie dwóch kampanii profilaktycznych, w których aktywnie uczestniczy gmina Chełmiec, tj. „Zachowaj Trzeźwy umysł” i „No Promil – No Problem”. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, który wręczył laureatom obu kampanii  nagrody w postaci łyżworolek i bezpłatnych karnetów na lodowisko przy ZS w Chełmcu. Wójt podziękował za aktywne uczestnictwo dzieci w kampaniach profilaktycznych i zaangażowanie koordynatorów w szkołach.                                                                   (czytaj więcej)

2014-10-17
Ognisko klasy 4
Ognisko klasy 4

              8 października br. uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą i opiekunami uczestniczyli w miłym spotkaniu na świeżym powietrzu. Mamy z Trójki Klasowej przygotowały wspaniałe ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków. Ponadto dzieci miały możliwość aktywnego spędzenia czasu podczas zabaw i gier zespołowych. Dziękujemy naszym Mamom za pomoc w zorganizowaniu klasowego spotkania integracyjnego.

2014-10-17
Gminne zawody w piłce nożnej halowej
Gminne zawody w piłce nożnej halowej

              W dn. 16.10.2014 r w Świniarsku odbyły się  Mistrzostwa Gminy Chełmiec w Piłce Nożnej Halowej dziewcząt i chłopców. W zawodach brało udział 5 drużyn dziewcząt i aż 12 drużyn chłopców. Chłopcy zajęli  3 miejsce ulegając w półfinale w rzutach karnych Piątkowej. W walce o miejsce 3 pokonaliśmy Wielogłowy również w rzutach karnych, w planowanym czasie gry był remis 2:2 .

Dziewczęta zajęły trzecią lokatę - Nie tracąc ani jednego gola,!  Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!!

 

2014-10-15
Wycieczka do Zatoru
Wycieczka do Zatoru
              15 października klasy V i VI wybrały się na wycieczkę do Niepołomic i Zatoru. Pierwszym punktem programu był spacer po dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Następnie czekała nas lekcja w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym i seans w planetarium. Resztę dnia spędziliśmy w Zatorze, korzystając z atrakcji tamtejszych parków rozrywki:- Parku Owadów,- Parku Mitologii na wodzie- Parku Bajek i Stworów Wodnych- Parku Ruchomych Dinozaurów. Poza tym zwiedziliśmy Dom Do Góry Nogami i obejrzeliśmy seans w kinie 5D. Wycieczkę zakończyły zabawy w zatorskim lunaparku.

 

2014-10-15
Ślubowanie I klasy
Ślubowanie I klasy

              13 października 2014 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów naszej szkoły.  Odświętnie ubrani uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym. Pięknym występem  udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy.

W niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym i licznie zebraną publicznością pierwszoklasiści zobowiązali się do przestrzegania najważniejszych szkolnych i życiowych. wartości.                                                                                                               (czytaj więcej)

2014-10-01
Witaminy  w owocach i warzywach
Witaminy w owocach i warzywach

                  Z nadejściem jesieni w kąciku przyrody w grupie Kubusia Puchatka pojawiły się owoce i warzywa. Jest to najwłaściwszy moment do rozpoczęcia cyklu zajęć promujących zdrowe odżywianie się. Dzieci wszystkimi zmysłami poznawały przyniesione dary z sadów i działek, segregowały je, rozmawiały na temat funkcji żywieniowych owoców i warzyw. Po umyciu owoców i niektórych warzyw przystąpiły do degustacji samodzielnie przygotowanych sałatek. Było pysznie, zdrowo i witaminowo.

Na zakończenie owocowo-warzywnego tematu dzieci przy pomocy rodziców wykonały warzywne stworki: jeżyki, marchewkowe ludziki, myszki, pudelki . Rodzice i dzieci wykazali się bogatą wyobraźnią i dużymi umiejętnościami plastyczno-technicznymi.

2014-10-01
Jesteśmy  bezpieczni na drodze
Jesteśmy bezpieczni na drodze

                 Podczas zajęć wrześniowych dzieci z oddziałów przedszkolnych utrwalają zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w dozwolonych miejscach. Rozwijają zainteresowanie ruchem drogowym, poznają środki lokomocji.

 Wiadomości utrwalają podczas wycieczek na skrzyżowanie, do stacji kontroli pojazdów, czy obserwacji poczynionych podczas spacerów. Po powrocie do sal z entuzjazmem wypowiadają się , dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i tworzą piękne i ciekawe prace plastyczne.

Wybierz stronę: « < 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 > »