Aktualności

2014-10-17
Gminne zawody w piłce nożnej halowej
Gminne zawody w piłce nożnej halowej

              W dn. 16.10.2014 r w Świniarsku odbyły się  Mistrzostwa Gminy Chełmiec w Piłce Nożnej Halowej dziewcząt i chłopców. W zawodach brało udział 5 drużyn dziewcząt i aż 12 drużyn chłopców. Chłopcy zajęli  3 miejsce ulegając w półfinale w rzutach karnych Piątkowej. W walce o miejsce 3 pokonaliśmy Wielogłowy również w rzutach karnych, w planowanym czasie gry był remis 2:2 .

Dziewczęta zajęły trzecią lokatę - Nie tracąc ani jednego gola,!  Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!!

 

2014-10-15
Wycieczka do Zatoru
Wycieczka do Zatoru
              15 października klasy V i VI wybrały się na wycieczkę do Niepołomic i Zatoru. Pierwszym punktem programu był spacer po dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Następnie czekała nas lekcja w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym i seans w planetarium. Resztę dnia spędziliśmy w Zatorze, korzystając z atrakcji tamtejszych parków rozrywki:- Parku Owadów,- Parku Mitologii na wodzie- Parku Bajek i Stworów Wodnych- Parku Ruchomych Dinozaurów. Poza tym zwiedziliśmy Dom Do Góry Nogami i obejrzeliśmy seans w kinie 5D. Wycieczkę zakończyły zabawy w zatorskim lunaparku.

 

2014-10-15
Ślubowanie I klasy
Ślubowanie I klasy

              13 października 2014 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów naszej szkoły.  Odświętnie ubrani uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym. Pięknym występem  udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy.

W niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym i licznie zebraną publicznością pierwszoklasiści zobowiązali się do przestrzegania najważniejszych szkolnych i życiowych. wartości.                                                                                                               (czytaj więcej)

2014-10-01
Witaminy  w owocach i warzywach
Witaminy w owocach i warzywach

                  Z nadejściem jesieni w kąciku przyrody w grupie Kubusia Puchatka pojawiły się owoce i warzywa. Jest to najwłaściwszy moment do rozpoczęcia cyklu zajęć promujących zdrowe odżywianie się. Dzieci wszystkimi zmysłami poznawały przyniesione dary z sadów i działek, segregowały je, rozmawiały na temat funkcji żywieniowych owoców i warzyw. Po umyciu owoców i niektórych warzyw przystąpiły do degustacji samodzielnie przygotowanych sałatek. Było pysznie, zdrowo i witaminowo.

Na zakończenie owocowo-warzywnego tematu dzieci przy pomocy rodziców wykonały warzywne stworki: jeżyki, marchewkowe ludziki, myszki, pudelki . Rodzice i dzieci wykazali się bogatą wyobraźnią i dużymi umiejętnościami plastyczno-technicznymi.

2014-10-01
Jesteśmy  bezpieczni na drodze
Jesteśmy bezpieczni na drodze

                 Podczas zajęć wrześniowych dzieci z oddziałów przedszkolnych utrwalają zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w dozwolonych miejscach. Rozwijają zainteresowanie ruchem drogowym, poznają środki lokomocji.

 Wiadomości utrwalają podczas wycieczek na skrzyżowanie, do stacji kontroli pojazdów, czy obserwacji poczynionych podczas spacerów. Po powrocie do sal z entuzjazmem wypowiadają się , dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i tworzą piękne i ciekawe prace plastyczne.

2014-09-29
Nagrodzeni w konkursie „NO PROMIL-NO PROBLEM”
Nagrodzeni w konkursie „NO PROMIL-NO PROBLEM”

               Nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny do kampanii społecznej NO PROMIL-NO PROBLEM. Jednym z działań w jej ramach był udział w konkursie literackim i plastycznym. Na konkurs złożono aż 1000 prac z terenu Małopolski. Możemy pochwalić się dużym sukcesem. W grupie nagrodzonych znalazły się cztery uczennice z naszej szkoły. Wyróżnione zostały prace plastyczne: Pauliny Ligas, Emilii Ligas, Wiktorii Matuszny, Aleksandry Konar z klasy 4.                                                                        (czytaj więcej)


 

2014-09-25
Gminne zawody w biegach przełajowych
Gminne zawody w biegach przełajowych

               W dniu 25.09.2014r. w Wielogłowach odbyły sie Gminne zawody w Indywidualnych Biegach Przełajowych uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Chełmiec. Naszą szkołę reprezentowało aż 25 uczniów. Dziewczęta pokonywały dystans 800 m, chłopcy 1000m. Najlepsze wyniki osiagnęli:

Elżbieta Tobiasz kl.IV - III m

Krystian Jacak kl.VI - V m

Karol Drwal kl.V - VI m

Bogdan Pawlik - VIII m

2014-09-24
Wycieczka do parku
Wycieczka do parku
                22 września 2014 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do parku w poszukiwaniu skarbów nadchodzącej Pani Jesieni. Spacerowały obserwując przyrodę a następnie z radością przystąpiły do poszukiwań, co krok odkrywając ślady nowej pory roku: kasztany, kolorowe liście, grzyby, odlatujące ptaki. Z ciekawością przyglądały się drzewom, ucząc się je rozróżniać i nazywać .Sprawdzały fakturę kory drzew poprzez dotyk oraz mierzyły grubość ich pni. Z wycieczki wróciły bogatsze w doświadczenia, obserwacje i kieszenie pełne darów jesieni, które umieściły w kąciku przyrody.
2014-09-24
Marsz No promil no problem
Marsz No promil no problem

              Dnia 23 września br. uczniowie klasy 5 wraz z opiekunami p. Ireną Szajewską, p. Robertem Cempą oraz funkcjonariuszami Miejskiej Komendy Policji z Nowego Sącza wzięli udział w marszu na rzecz poparcia trzeźwości na drogach zorganizowanego w ramach kampanii społecznej  NO PROMIL-NO PROBLEM.                                                                                                                             (czytaj więcej)

 

2014-09-23
Akademia Malucha  "PIENIĄŻEK"
Akademia Malucha "PIENIĄŻEK"

               Uczniowie klasy 3 uczestniczyły w pierwszym spotkaniu z cyklu „Akademia Malucha”. Celem projektu jest pomoc dzieciom w zrozumieniu trudnych podstaw ekonomii.                           (czytaj więcej)

Wybierz stronę: « < 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 > »