Aktualności

2019-03-19
Giełda szkół ponadpodstawowych
Giełda szkół ponadpodstawowych

          Dnia 18 marca 2019r. uczniowie klasy 8 uczestniczyli w Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych zorganizowanej przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza w Hali Widowiskowo-Sportowej w Nowym Sączu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną zaprezentowaną przez szkoły średnie z terenu  Powiatu Nowosądeckiego. Mamy nadzieję, że zebrane podczas targów informacje ułatwią ósmoklasistom wybór szkoły średniej.

2019-03-19
Spektakl teatralny pt. ,, O małej Syrence w niejednej piosence ”
Spektakl teatralny pt. ,, O małej Syrence w niejednej piosence ”

                  18 marca uczniowie klas 0 –III wraz z opiekunami obejrzeli spektakl teatralny pt. "O małej Syrence w niejednej piosence ”, w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa.

Muzyczna bajka przeniosła widzów do krainy fantazji, marzeń, barwnych postaci i rytmicznych piosenek. Dzieci obserwowały przygody małej syrenki Vivien w głębinach oceanu. Poznały również króla Nefryta, zabawnego kraba, księcia Edwarda, królową Hortensję, kucharza Fryca oraz złą i podstępną ośmiornicę.

Piękna dekoracja, stroje, muzyka oraz wspaniały kontakt aktorów z publicznością dostarczył dużo emocji, wzruszeń i zapewne pozostanie w pamięci na długo.

2019-03-15
Spotkanie z panią Emilią Brown
Spotkanie z panią Emilią Brown

           13 marca  gościliśmy panią Emilię Brown, mieszkającą w Wielkiej Brytanii, sądeczankę mocno angażującą się w rozwiązywanie problemów społecznych naszego regionu, korespondentkę i szefową Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym NOX.

Fundacja udziela pomocy osobom  tylko na terenie woj. małopolskiego. Celami statutowymi jest pomoc na rzecz osób fizycznie niepełnosprawnych i ich rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej m.in. w nauce, pracy, sporcie i rekreacji przez małe wsparcie finansowe lub rzeczowe.

Pani Brown organizuje głównie krótkie wycieczki do Oxfordu, które często są jedyną okazją wyjazdu za granicę dla wielu osób, zwłaszcza na wózku inwalidzkim. Zakwaterowanie oferowane jest bezpłatnie przez rodziny angielskie, a koszty przejazdu oraz wszelkie wycieczki w czasie pobytu pokrywa fundacja.

Siódmoklasiści naszej szkoły mogli porozmawiać z panią Brown o swoich zainteresowaniach i planach. Szukali odpowiedzi na pytanie czym jest patriotyzm. A wszystko w języku angielskim doskonaląc swój warsztat językowy.

Dziękujemy pani Emilii za wizytę i ciekawą lekcję.

2019-03-03
Informacje o egzaminach ósmoklasisty
Informacje o egzaminach ósmoklasisty
Informacje o organizacji  egzaminów ósmoklasisty można uzyskać w zakładce komunikaty
2019-03-03
Pożegnanie karnawału w przedszkolu
Pożegnanie karnawału w przedszkolu

              W tłusty czwartek dzieci młodsze wysłuchały bajki o Kopciuszku. Wesoło bawiły się przy muzyce. Szukały i przymierzały zgubiony pantofelek Kopciuszka. Projektowały stroje na bal, kolorowały ilustracje do bajki. Na koniec zjadły pączki przygotowane przez rodziców.

 

2019-02-28
Od powstań do odzyskania niepodległości -żywa lekcja historii
Od powstań do odzyskania niepodległości -żywa lekcja historii

             Dnia 26 lutego 2019r. uczniowie klas 3-8 uczestniczyli w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez grupę z Agencji Widowisk Historycznych „Arkona” z Torunia. Uczniowie poznali najważniejsze wydarzenia, jakie rozegrały się między powstaniem listopadowym a odzyskaniem przez Polskę niepodległości w roku 1918. Obejrzeli mundury i broń z czasów I wojny światowej. Wybrani uczniowie  brali udział w poborze do wojska. Taka forma poznawania historii podobała się oglądającym i wzbogaciła ich wiedzę na temat ważnych wydarzeń historycznych i ludzi, którzy w nich uczestniczyli.

 
2019-02-28
Spotkanie z pielęgniarką
Spotkanie z pielęgniarką
           27.02.2019. pani pielęgniarka Krystyna Wojtarowicz, spotkała się z uczniami kl. IVa i kl. IVb. Tematem spotkania były zasady zdrowego stylu życia w wieku szkolnym. Pani Krystyna rozdała uczniom karty z zasadami zdrowego stylu życia, aby dzieci w domach porozmawiały ze swoimi rodzicami, w jaki sposób u nich są stosowane na co dzień te zasady. W trakcie spotkania uczniowie próbowali określić, czym jest zdrowie (fizyczne, psychiczne i społeczne). Pani pielęgniarka przypomniała uczniom o konieczności spożywania pięciu posiłków dziennie w odstępach kilku godzin oraz podkreśliła ważną funkcję zdrowego śniadania. Poinformowała również, że uczniowie klas czwartych powinni już dokonywać prawidłowych wyborów pokarmów i napojów, aby zdrowo i świadomie odżywiać się.
2019-02-27
Spotkanie z artystą ludowym
Spotkanie z artystą ludowym

             W ubiegłym tygodniu odwiedził oddział przedszkolny twórca ludowy Pan Robert Fikiel dziadek naszej uczennicy Julii Budnik. Pan Robert rzeźbi i wycina zabawki z drewna lipowego.  W bardzo interesujący sposób opowiedział nam o swojej pasji  podtrzymywania wielowiekowych tradycji ludowych  w tym zakresie.

Dzieci zafascynowane prezentacją obejrzały różne formy zabawek przyniesionych przez artystę, który pierwsze swoje prace wykonał będąc jeszcze nastoletnim chłopcem były tam ptaszki, zwierzęta, mebelki do domku dla lalek. Największym powodzeniem cieszyły się jednak rzeźbione żyrafy i koniki na płozach, które swoją prostotą ale i precyzją wykonania zachęcały dzieci do zabawy wpływając na rozwój ich wyobraźni .

Na zakończenie spotkania Pan Robert miał dla dzieci piękną niespodziankę, przyniósł  wspaniały dar własnoręcznie zrobiony i ozdobiony karmnik dla ptaków.  Dzięki któremu dzieci pomogą ptakom przetrwać zimę, co ubogaci ich wyobraźnię i serca, bo gdy pomagamy innym stajemy się lepszymi  ludźmi.

Serdecznie dziękujemy Panu Robertowi Fikielowi  i już cieszymy się na zapowiedziane i uzgodnione następne spotkanie na wiosnę.

 

2019-02-24
Wystawa ikon
Wystawa ikon
                  W dniach 20 i  21 lutego uczniowie klas IV - VIII wraz z opiekunami p. dyr. Elą Samek, ks. Krzysztofem Mirkiem, p. Robertem Cempą, p. Iwoną Bałuszyńską, p. Celiną Pacholarz i p. Tadeuszem Widomskim udali się do Centrum Społeczno - Kulturalnego w Marcinkowicach na wystawę ikon. Sam autor pan Zenon Tabor przybył na spotkanie i opowiadał  jak powstaje ikona, jak ją należy odczytywać. Po swoim wystąpieniu, pan Zenon  odpowiadał na pytania uczniów, następnie był czas na bliższe wpatrywanie się w ikony
2019-02-20
"Dobrze Cię widzieć" - kampania społeczna
"Dobrze Cię widzieć" - kampania społeczna
            Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej   „Dobrze cię widzieć” - realizowanej w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.
W ramach projektu wszyscy uczniowie klas 1-8 otrzymali od organizatorów kamizelki odblaskowe i uczestniczyli w  lekcjach wychowawczych nt.  bezpieczeństwa na drodze. Organizatorem jest Fundacja Narodowego Dnia Życia we współpracy z Funduszem Sprawiedliwości. Nasza szkoła posiada certyfikat  „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo" i w ramach działań profilaktycznych realizujących Zintegrowaną Politykę Bezpieczeństwa uczestniczy w tego typu kampaniach.

 

Wybierz stronę: « < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 > »