Aktualności

2015-05-03
Spotkanie z Podróżnikiem
Spotkanie z Podróżnikiem

            Spotkanie z podróżnikiem p. Marcinem Janikiem odbyło się w naszej szkole 29.04.15. Tym razem tematem była dwumiesięczna podróż po Andach Ameryki Południowej. W ramach Dnia Ziemi uczniowie mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawej opowieści o historii ludu zamieszkującego Andy – potocznie nazwanymi Inkami, losach ich podboju przez Hiszpanów. Pozostały po nich kamienne miasta, budowle, piramidy miejsca krwawego kultu. Zobaczyli przeźrocza z najwyżej położonego jeziora Titicaca, zdjęcia kondorów, wikunii, alpak, innych zwierząt i stref roślinnych. Mogli w wyobraźni wspinać się na najwyższe szczyty Andów, wchodzić na lodowce. Zobaczyli oficjalnie uznane źródło największej rzeki świata Amazonki. Poznali stroje ludowe, wyroby rękodzielnicze potomków Inków. Dla klasy szóstej pokaz z prelekcją był rozszerzeniem i uatrakcyjnieniem tematów o krajobrazach Ziemi.

2015-04-16
Audycja muzyczna
Audycja muzyczna

            16 kwietnia w naszej szkole gościliśmy uczniów i nauczycieli z Państwowej Szkoły Myzycznej          I stopnia z Domosławic. W trakcie spotkania dzieci z uwagą wysłuchały kilku utworów m.in. Preludium A-dur F. Chopina, Menuet J.S.Bacha, Czardasz - Montiego. Zapoznały się bliżej z budową  instrumentów muzyczny tj. flet poprzeczny, puzon, klarnet, gitara. Nabyły nowe informacje z zakresu muzyki klasycznej. Swoje zdolności i talent muzyczny prezentowali nauczyciele i uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej.

2015-04-15
Laureaci Konkursu Tradycji Wielkanocnych
Laureaci Konkursu Tradycji Wielkanocnych
                W dniu 15 kwietnia 2015 roku rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Tradycji Wielkanocnych, w którym uczestniczyła nasza szkoła. Komisja Konkursowa z przewodniczącą panią mgr Beatą Łęczycką, nauczycielem historii i regionalistką, nagrodziła spośród nadesłanych prac następujących uczniów:
Marek Samek,  kl. VI
Madzia Mróz,    kl. O
Klaudia Ligas,  kl. VI
Agnieszka Wójski,  kl. VI
Patrycja Chronowska  kl. O

Nagrody oraz dyplomy dla wykazanych wyżej uczniów będą wręczone w najbliższym terminie.

Gratulujemy!!!
2015-04-09
XXI Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych rozstrzygnięty
XXI Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych rozstrzygnięty

              Komisja Konkursowa oceniająca palmy wielkanocne, które wpłynęły na XXI Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych gminy Chełmiec wyłoniła zwycięzców.

Kategoria palmy wysokie:

I miejsce  - Uczniowie Kl. IV SP z Marcinkowic,  Julia Tobiasz, Karol i Kamil Pietrzak, Szymon Janczyk z mamą, Krzysztof i Zofia Sikorscy z rodziną, Damian Gawlik

II miejsce - Karolina Wójsik, Agnieszka Wójsik, Oddział Przedszkolny 0 a SP w Marcinkowicach, Jakub Potoczek, Amelia Kalisz, Antoni Kalisz, Uczniowie Kl. I SP z Marcinkowic z wychowawcą Marią Zatorską, Oddział Przedszkolny Kl. 0B SP w Marcinkowicach,

III miejsce - Uczniowie Kl II SP z Marcinkowic

Kategoria palm średnich i małych:

I miejsce - Hubert Janus, Alan Janczyk

II miejsce - Mateusz Sowa, Paweł Smoleń, Agnieszka Wójsik, Wiktor Janus

III miejsce -Angelika Bińkiewicz, Karolina Krzyszkowska, Zuzanna Jurczak

Więcej informacji na stronie 

http://www.chelmiec.pl/aktualnosci/xxi-gminny-konkurs-palm-wielkanocnych.html

2015-04-01
Konkurs Pożarniczy
Konkurs Pożarniczy

              30.03.2015r w siedzibie Ochotniczej  Straży Pożarnej w Krasnym Potockim odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego  Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież  Zapobiega Pożarom”. Organizatorem eliminacji byli: Urząd Gminy w Chełmcu,  Zarząd Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, OSP w Krasnym Potockim oraz Zespół Szkół w Chełmcu.

W eliminacjach wystąpili uczniowie ze Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów z terenu Gminy Chełmiec. Uczestnicy  mieli do rozwiązania test wyboru złożony z 95 pytań. 

Naszą szkołę reprezentowały:

Karolina  Zapart – III miejsce  - 50 pkt.

Weronika  Mróz  – IV miejsce - 44 pkt

Gratulujemy!!!

Przygotowanie uczniów do konkursu i udział w nim to kolejne z działań w ramach Zintegrowanego Planu Działań i ubiegania się o tytuł "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo".

 

2015-03-24
Śladami polskich legend i baśni
Śladami polskich legend i baśni

            We wtorek, 24 marca 26 uczniów z klasy II, III, V i VI uczestniczyło  w zajęciach plastycznych zorganizowanych w ramach Bonu Kultury. Zajęcia odbyły się w Małopolskim Centrum Kultury Sokół i były prowadzone przez p. dr Marię Molendę i p. Macieja Walaska z Fundacji Nomina Rosae. Fundacja ta  prowadzi  działalność naukową, edukacyjną i artystyczną poprzez m.in. warsztaty  plastyczne.

(czytaj więcej)

2015-03-23
Palmy Wielkanocne
Palmy Wielkanocne

         W ramach kultywowania tradycji regionalnych, mamy uczniów klasy pierwszej zaprezentowały dzieciom tradycyjny sposób wykonania palmy wielkanocnej. Wykorzystały do tego celu naturalne materiały: wierzbowe gałązki, bukszpan, barwinek, suszone trawy i kwiaty z bibuły, które dzieci wykonały samodzielnie. Palma prezentuje się okazale i została zgłoszona na Konkurs Palm Wielkanocnych.

                  Jak co roku  również w Oddziale Przedszkolnym, rodzice dbają o zachowanie tradycji. Pani Agata Sowa i Pani Barbara Mróz wykonały piękną palmę. Wykorzystały materiały zgromadzone przez zaangażowanych w to wspólne dzieło rodziców. W tej mozolnej pracy asystowały im dzieci. Mam nadzieję, że w przyszłości będą potrafiły samodzielnie zrobić palmę i przekazać te umiejętności przyszłym pokoleniom. Serdecznie dziękuję rodzicom !!! - Maria Sambak.

2015-03-23
Spotkanie z olimpijczykiem
Spotkanie z olimpijczykiem

              23.03.2015 r. uczniowie Naszej Szkoły zostali zaproszeni do Zespołu Szkół im. Władysława Orkana na spotkanie z p. Pawłem Zygmuntem- wybitnym polskim łyżwiarzem szybkim, wielokrotnym mistrzem kraju i olimpijczykiem.

Podczas spotkania z uczniami pan Paweł przybliżył historię Igrzysk Olimpijskich zarówno starożytnych jak i nowożytnych. Opowiedział również pokrótce o początkach swojej pasji jaką jest oczywiście łyżwiarstwo szybkie. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, uczniowie byli bardzo aktywni i zadawali mnóstwo pytań. Na zakończenie odbył się quiz, w którym brali udział najaktywniejsi uczniowie. Zwycięzca otrzymał nagrodę wręczoną osobiście przez p.Pawła Zygmunta.

(czytaj więcej)

 

2015-03-20
Szkolne Rekolekcje Wielkopostne
Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 25 -27 marca w kościele parafialnym w Marcinkowicach odbędą się rekolekcje                  wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych.

Nauki rekolekcyjne będzie głosił  ks. Sławomir Sosnowski. Więcej informacji na plakacie.

Program Szkolnych Rekolekcji

2015-03-15
Aktualności Szkolne
Aktualności Szkolne

Zachęcamy wszystkich rodziców  do odwiedzania zakładki

"WIADOMOŚCI SZKOLNE"

na stronie Gminy Chełmiec.

link http://chelmiec.pl/edukacja.html

Wybierz stronę: « < 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 > »