Aktualności

2015-05-20
Konkurs Ortograficzny w Świniarsku
Konkurs Ortograficzny w Świniarsku

              8 maja w Szkole Podstawowej w Świniarsku odbył się VIII Konkurs Ortograficzny klas I-III. W konkursie wzięły udział dzieci z 12 szkół z terenu gminy Chełmiec. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Kalisz z klasy 1, Łukasz Brzuchacz z klasy 2, Justyna Mróz z klasy 3.  Po napisaniu dyktanda, rozwiązaniu krzyżówki komisja przyznała miejsca w trzech kategoriach wiekowych. Nasi przedstawiciele zajęli:

Amelia Kalisz miejsce 2 i Justyna Mróz miejsce 2.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2015-05-20
Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy w klasach I-III
Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy w klasach I-III

             W dniach 19 i 20 maja 2015 roku pani Elżbieta Samek przeprowadziła w klasach 1-3 warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie zapoznali się z procedurą udzielania pomocy. Wiedzą, że zanim zaczną działać, muszą sprawdzić bezpieczeństwo, ustalić co się stało i jakiej pomocy potrzeba, następnie - czy osoba jest przytomna i czy oddycha i wówczas - zadzwonić na numer alarmowy. Dzieci ćwiczyły wybieranie numeru pogotowia, zgłaszanie wypadku, następnie - masaż serca i ułożenie osoby w bezpiecznej pozycji. Było to kolejne z działań wynikające ze Zintegrowanego Planu Działań i ubiegania się szkoły o tytuł "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo".

 

2015-05-18
Wycieczka dzieci pierwszokomunijnych
Wycieczka dzieci pierwszokomunijnych

              14 maja, czyli już jedenaście dni po przyjęciu sakramentu komunii świętej, dzieci z klasy II wraz z księdzem Krzysztofem  wychowawczynią i rodzicami wybrały się na pielgrzymkę dziękczynną do Pasierbca.  Uczestniczyły we Mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia oraz zwiedzały tamtejszą Drogę Krzyżową.

Drugim punktem wycieczki był pobyt w wiosce indiańskiej Tipi - Camp w Męcinie. Dzieci uczestniczyły tam w różnych grach i zabawach sprawnościowych: strzelaniu z łuku, rzucaniu szyszkami do celu, pokonywały tor przeszkód, robiły „łapacz snów”, amulety oraz opaski na głowę. W tym czasie dwaj tatusiowie wspomagani przez niektóre mamusie przygotowali pieczone kiełbaski i gorącą herbatę. Wszyscy świetnie się bawili i nawet padający  deszczyk  nie zepsuł nikomu humoru.  Po zakupieniu pamiątek: łuków, proc, łapaczy snów, bransoletek i różnych ozdób indiańskich uczestnicy wycieczki wrócili do domu. W autokarze planowano następną wycieczkę i zabawy - przecież Dzień Dziecka już niedługo!

2015-05-15
"Święci Pańscy w sztuce ludowej"
"Święci Pańscy w sztuce ludowej"

              14 maja uczniowie klas IV-VI wzięli udział w interesującyvh zajęciach w marcinkowickim Centrum Kultury. Wystawie pod hasłem "Święci Pańscy w sztuce ludowej" towarzyszyły zajęcia z edukacji regionalnej, które poprowadziła pani Monika Fikiel - Szkarłat.

Na ich zakończenie uczniowie rywalizowali w konkursie "Atrybuty Świętych" rozpoznając postacie świętych na obrazach i rzeźbach twórców sztuki ludowej. Zwycięzcami zostali: Antoni Kalisz, Agnieszka Wójsik, Aleksandra Konar, Filip Gibas, Jan Piszczek, Weronika Mróz, Patryk Wójcik, Artur Brdej, Jessica Janus, Julia Niemas.

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach otrzymali Certyfikat uczestnictwa wystawiony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2015-05-12
Egzamin na kartę rowerową
Egzamin na kartę rowerową

              12 maja uczniowie klasy 4 przygotowywali się do do egzaminu na kartę rowerową. Podwórko szkolne wypełniły kolorowe rowery. Dzieci z ogromną radością i wielkim przejęciem wykonywały manewry na placu wyznaczonym przez nauczyciela zajęć technicznych. Było to jedno z działań wynikających ze Zintegrowanego Planu Działań w ramach ubiegania się o certyfikat "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo".

 

2015-05-12
Szkolny ogródek najmłodszych
Szkolny ogródek najmłodszych

               Najmłodsi uczniowie dbają o szkolny ogródek. W poniedziałek 11 maja 2015 r. uporządkowali kwietnik i posadzili nowe kwiaty. Dzieci samodzielnie wykonywały prace porządkowe i nasadzenie kwiatów, wszystko w radosnej atmosferze.

2015-05-12
Uwaga konkurs
Uwaga konkurs

Nasza szkoła w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do kampanii społecznej Zachowaj Trzeźwy Umysł. To już 15. jubileuszowa  edycja kampanii. Tegoroczne hasło brzmi: ”Warto pomagać”. Uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach edukacyjno – profilaktycznych przeprowadzonych przez wychowawców oraz mogą wziąć udział w konkursach ogłoszonych przez organizatora.

(czytaj więcej)

K

2015-05-11
XX Powiatowy Konkurs Młodych Instrumentalistów
XX Powiatowy Konkurs Młodych Instrumentalistów

                  15 i 16 kwietnia 2015 roku w Starym Sączu,  odbł się  Konkurs Młodych Instrumentalistów. Patronat honorowy objął  Starosta Nowosądecki Marek Pławiak.  Wzięło w nim udział kilkuset młodych wykonawców.

Jury w składzie: Zbigniew Kaczmarczyk, Jarosław Kuśnierz, Piotr Krzywdziński przyznało nagrody we wszystkich kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentował ANDRZEJ CZOP. Zagrał na akordeonie guzikowym i zdobył   II MIEJSCE.

7 maja w starosądeckim kinie zostały rozdane nagrody i odbył się koncert laureatów.

Andrzejowi  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

2015-05-04
"Wiwat 3 Maja" - akademia
"Wiwat 3 Maja" - akademia

          Czwartego maja uczniowie klas V i VI przedstawili program artystyczny poświęcony rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA. Montaż słowno-muzyczny przypomniał okoliczności powstania tej ważnej ustawy i był kolejnym patriotycznym akcentem w pracy wychowawczej naszej szkoły. Następnie miało miejsce rozdanie nagród uczniom, którzy brali udział w gminnym konkursie plastycznym WIELKANOCNY KOSZYK.

2015-05-04
III Gminny Konkurs Matematyczny
III Gminny Konkurs Matematyczny

               W dniu 30 kwietnia 2015r w Zespole Szkół w Świniarsku odbył się III Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej. Wzięło w nim udział 12 szkół z Gminy Chełmiec.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z klasy VI:

Kinga Brdej

Agnieszka Wójsik

Artur Brdej

Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez panią Iwonę Bałuszyńską.

Gratulujemy  naszym uczniom II miejsca w  gminie!!!

(czytaj więcej)

Wybierz stronę: « < 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 > »