Aktualności

2015-06-05
Ogólnopolski Konkurs Baśniowy
Ogólnopolski Konkurs Baśniowy

            16 kwietnia 2015 roku 9 uczniów z klasy VI i 5 z klasy V przygotowanych przez p. Ewę Pajor-Wojsław wzięło udział w III Ogólnopolskim Konkursie Baśniowym zorganizowanym przez Centrum Edukacji „LEKTURA”. Baśniowe zmagania polegały na wypełnieniu testu dotyczącego znajomości baśni Charlesa Perraulta, a potem na napisaniu krótkiego wypracowania na zadany temat.

Na stronie internetowej właśnie ukazały się wyniki laureatów i okazało się, że konkurs wygrał uczeń naszej szkoły – FILIP GIBAS z klasy VI. Otrzyma on od organizatorów konsolę do gier, ale najważniejszy jest sam fakt bycia pierwszym w kraju, czego Filipowi serdecznie gratulujemy! Na wyniki pozostałych uczestników konkursu musimy poczekać do 16 czerwca.

 

2015-06-05
Mistrzowie Ortografii
Mistrzowie Ortografii

        Uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w szkolnym konkursie ortograficznym zorganizowanym przez polonistki: panią Irenę Szajewską i panią Ewę Pajor-Wojsław. Konkurs składał się z testu polegającego na uzupełnieniu luk w wyrazach mogących sprawiać trudność ortograficzną. Dla każdej klasy opracowany został test o stopniu trudności dostosowanym do umiejętności uczestników. Ostatecznie tytuł Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach w roku szkolnym 2014/2015 uzyskały:

Aleksandra Konar z klasy 4, Julia Niemas z klasy 5, Agnieszka Wójsik z klasy 6.

Gratulujemy!

 

 

2015-06-01
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka

             Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegał pod znakiem konkursów i rozgrywek sportowych. Nastąpił finał ogólnopolskiej kampanii społecznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym dla grup. Zadaniem każdego zespołu było wykonanie plakatu przy zastosowaniu różnych technik i różnorodnych materiałów plastycznych na jeden wybrany temat: „Warto pomagać”, „Policja przyszłości”. Powstało kilka ciekawych prac, a twórcy najładniejszych zostali nagrodzeni.

(czytaj więcej)

2015-06-01
Wycieczka do Sandomierza
Wycieczka do Sandomierza

              Dnia 28 maja 2015r. grupa 44 uczniów z klas 4-6 uczestniczyła w wycieczce do Sandomierza. Pobyt w tym malowniczym mieście rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po Wiśle. Podziwialiśmy z tej perspektywy panoramę miasta z zamkiem wzniesionym w XIV wieku, Bazyliką Katedralną, Ratuszem i licznymi XVI-wiecznymi kamienicami.

(czytaj więcej)

2015-05-29
Wyniki sprawdzianu Klasy VI
Wyniki sprawdzianu Klasy VI

Uczniowie klasy VI w sprawdzianie uzyskali bardzo dobry wynik, którego im

i nauczycielom serdecznie gratulujemy!!!

Tabela wyników:

 

 

2015-05-28
Bezpieczne wakacje
Bezpieczne wakacje

Uczestniczymy w akcji "BEZPIECZNE WAKACJE"

Celem ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne Wakacje" jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.


Więcej informacji ma stronie    www.BezpieczneWakacje.pl 

2015-05-28
Dzień Matki w przedzszkolu
Dzień Matki w przedzszkolu

              Dnia 26 maja w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Marcinkowicach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Pani Dyrektor Ewa Pierzchała i mamy obejrzały montaż słowno-muzyczny pt. „Kocham Cię Mamo”. Wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec wręczyły swoim mamom laurki. Oklaskom i radości nie było końca. Niejednej mamie łza zakręciła się w oku.

Sto lat!!! Drogie Mamy.

2015-05-22
Konkurs „Święty Jan Paweł II” rozstrzygnięty
Konkurs „Święty Jan Paweł II” rozstrzygnięty

               Dla upamiętnienia 10. rocznicy śmierci naszego ukochanego Papieża zorganizowano w naszej szkole konkurs literacki i plastyczny pod hasłem „Święty Jan Paweł II”.

Uczniowie klas 0-6 mogli w formie poetyckiej lub plastycznej przedstawić osobę naszego Wielkiego Rodaka. Na konkurs złożono 1 wiersz i 39 prac plastycznych wykonanych różnymi technikami. Jury dokonało oceny wytworów dzieci i wybrało najciekawsze prace.

(czytaj więcej)

2015-05-22
Małopolski Konkurs Humanistyczny
Małopolski Konkurs Humanistyczny

               Gratulujemy Kindze Brdej z klasy 6, która została finalistką Małopolskiego Konkursu Humanistycznego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2014/2015. Konkurs zorganizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty składał się z trzech etapów. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Mrok tajemnic nas otacza”.

(czytaj więcej)

2015-05-22
Gminny Konkurs Poetycki
Gminny Konkurs Poetycki

              Dnia 20 maja 2015r. w Zespole Szkół w Chełmcu nastąpiło uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Poetyckiego pod hasłem „Znów będą wakacje”. Na spotkanie przybyło 104 młodych poetów ze szkół podstawowych i gimnazjów gminy Chełmiec. W tej licznej grupie znalazła się również uczennica naszej szkoły: Angelika Bińkiewicz z klasy 4, której tekst poetycki został wyróżniony. Wiersze wszystkich uczestników konkursu zostały zebrane i wydane w formie tomiku poezji pt.”Znów będą wakacje”, który wraz z innymi prezentami otrzymali w nagrodę młodzi poeci.

(czytaj więcej)

Angelice gratulujemy! Zamieszczamy jej wiersz.

Wybierz stronę: « < 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 > »