Aktualności

2020-02-23
RDN w naszej szkole
RDN w naszej szkole
           20 lutego w Tłusty Czwartek w naszej szkole  zagościły reporterki RDN Nowy Sącz razem ze swoją maskotką - WITKIEM.  Panie od samego rana rozwoziły pączki i częstowały uczniów, nauczycieli, rodziców. Serdecznie dziękujemy za tak miłą niespodziankę!
2020-02-21
Wystawa Szopek w Centrum Społeczno - Kulturalnym w Marcinkowicach.
Wystawa Szopek w Centrum Społeczno - Kulturalnym w Marcinkowicach.

            20 lutego dzięki zaproszeniu przez panią Magdalenę Kusion, uczniowie klas IV - VIII wraz z opiekunami p. dyr. Elżbietą Samek, ks. Krzysztofem Mirkiem, p. Robertem Cempą,  p. Celiną Pacholarz  udali się do Centrum Społeczno - Kulturalnego w Marcinkowicach na wystawę szopek bożonarodzeniowych. Twórcą i autorem szopek jest pan Dariusz Zajączkowski, który od kilkunastu lat z wielką pasją, precyzją i zaangażowaniem tworzy szopki. Do ich wykonania wykorzystuje różnego rodzaju materiału, każda szopka zawiera również elementy oświetlenia i części ruchome.  Niezwykłym elementem szopek są sceny upamiętniające fakty z historii Polski: Odzyskanie Niepodległości, Powstanie Warszawskie, Katastrofa Smoleńska, Katyń i inne.

Uczniowie naszej szkoły byli pełni podziwu dla cierpliwości, precyzji i kunsztu wykonania.   Gratulujemy!!!

2020-01-28
Podsumowanie kampanii "No Promil, No problem"
Podsumowanie kampanii "No Promil, No problem"

            Dnia 16 stycznia 2020r. w Kopalni Soli w Wieliczce odbyło się uroczyste podsumowanie kampanii NO PROMIL-NO PROBLEM oraz wręczenie dyplomów i nagród za udział w konkursach w ramach tej kampanii. Na konkursy wpłynęło prawie 2000 prac plastycznych, literackich i multimedialnych. Uczniowie ze szkół Gminy Chełmiec byli najbardziej aktywni, bo przesłali najwięcej prac spośród 23 małopolskich gmin.

W grupie nagrodzonych znalazła się Milena Pociecha z klasy 4, która zdobyła wyróżnienie. Oprócz dyplomu i nagrody rzeczowej wszyscy nagrodzeni uczniowie zwiedzali z przewodnikiem kopalnię soli.

Gratulujemy Milenie i koordynatorowi kampanii pani Irenie Szajewskiej.

 

2020-01-27
Dzień Babci i Dziadka w Oddziale Przedszkolnym
Dzień Babci i Dziadka w Oddziale Przedszkolnym

              Dnia 24 stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach odbyła uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zaproszonych gości powitała pani Dyr. E. Samek i złożyła im życzenia.  Zgromadzeni Goście obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy 0A, przygotowanych przez wychowawcę M. Sambak.

Dzieci zaprezentowały inscenizację  „ Prezenty dla Babci”, wiersze  okolicznościowe, piosenki  i układy taneczne. Wnuki  swoim babciom i dziadkom złożyły życzenia i wręczyły przygotowane upominki. Treści przekazywanych życzeń wywołały wiele wzruszeń. Na  koniec wszyscy degustowali przygotowane przez rodziców słodkości.

Życzymy wszystkim seniorom dużo zdrowia!

 

2020-01-27
IV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
IV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

             23 stycznia po raz czwarty w Szkole Podstawowej  w Chomranicach odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.  W konkursie wzięło udział 15 zespołów  z całej Gminy Chełmiec, m.in. zespoły z Piątkowej, Chomranic, Paszyna, Librantowej, Świniarska, Klęczan, Krasnego Potockiego, Chełmca, Januszowej, Marcinkowic i Rdziostowa.

Na uroczystość przybyli pan Andrzej Józefowski - zanany sądecki muzyk, członek kabaretu „Ergo” i wykładowca PWSZ w Nowym Sączu, Andrzej Tyrkiel - przewodniczący Komisji Kultury radny oraz Małgorzata Bieryt i Dorota Fedko z Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu. W tym roku Konkurs przybrał formę przeglądu, więc jury nie przyznało żadnemu zespołowi miejsca.

Naszą szkołę reprezentował  10 osobowy zespół w składzie:, Zuzanna Jurczak, Jadwiga Wójs, Ewelina Gizicka, Karolina Długosz, Agnieszka Tobiasz, Julia Tobiasz, Patrycja Pustułka, Wójcik Julia, Justyna Mróz, Karolina Bednarczyk

Zespół wykonał pastorałkę pt. "Przysiadło słonko" gdzie solo zaśpiewała Zuzia Jurczak, oraz piosenkę bożonarodzeniową pt.„ Maleńka Miłość”– w wykonaniu Justyny Mróz. Za przygotowanie muzyczne odpowiedzialna była pani Celina Pacholarz. 

Na uroczystość przybył Wójt Gminy Chełmiec - Bernard Stawiarski, który wręczył zespołom dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominek w postaci maskotki oraz słodkości ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu
2020-01-15
Teatrzyk "Przyjaciele z Bullerbyn"
Teatrzyk "Przyjaciele z Bullerbyn"

               W dniu 15.01.2020 r. uczniowie klas 1 - 3 wraz z opiekunami wybrali się do Nowego Sącza na spektakl teatralny ,, Przyjaciele z Bullerbyn ”. Akcja widowiska toczy się w małej osadzie Bullerbyn gdzie grupa przyjaciół wspólnie spędza czas i przeżywa wiele zwariowanych przygód. Historia ta uczy odpowiedzialności, pracowitości, odwagi oraz pokazuje jak w życiu potrzebna jest przyjaźń.

Dzieci zachwycały się dowcipnymi dialogami aktorów, rytmicznymi piosenkami, scenografią, kostiumami oraz grą świateł.  Spektakl wywarł duże wrażenie na widzach.

2020-01-14
Zabawa karnawałowa klas 0 - 4
Zabawa karnawałowa klas 0 - 4

            W dniu 08 01 2020 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.  Sala gimnastyczna, przystrojona w dekoracje przygotowane wspólnie z dziećmi zamieniła się w prawdziwą salę balową.

Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania.

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, o którą zadbał profesjonalny DJ, jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach, a wszystko to z udziałem dziecięcych animatorów, którzy przybyli do dzieci pod postacią Królewny i Elfa. Humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.

 

2020-01-13
Certyfikat dla klasy 1
Certyfikat dla klasy 1

Certyfikat dla klasy 1 za udział w ogólnopolskim konkursie sieci sklepów "Biedronka":

Szkolne przygody Gangu Słodziaków. Obchody Dnia Głośnego Czytania.

2020-01-13
Wolontariat w naszej szkole
Wolontariat w naszej szkole
        W bieżącym roku szkolnym wzorem lat ubiegłych kontynuowaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem SURSUM CORDA włączając się do akcji Bożonarodzeniowych Kartek Świątecznych . W tym roku zebraliśmy 64 zł, więc znacznie mniej niż w zeszłym roku. Pieniądze i protokół ze zbiórki  zostały przekazane do Stowarzyszenia.

Zbiórka nakrętek plastikowych również wspiera potrzeby Stowarzyszenia. Nasi uczniowie zebrali trzy olbrzymie worki takich zakrętek.

Podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie chętnie włączyli się do akcji darów na Ukrainę. Zebrane zabawki, książki i artykuły spożywcze zostały przekazane do marcinkowickiej parafii skąd przewieziono je do Lwowa.

Góra Grosza to kolejna zakończona sukcesem akcja. Po zebranych datkach wolontariusze posegregowali i przeliczyli grosze. Zebrana kwota  została przekazana organizatorom akcji.

W dalszym ciągu rozprowadzamy fiszki wspierające akcję  „Szkoło Pomóż i Ty” 2019/2020.  Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 17-letniemu Bartkowi Chrzan, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego i operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój. Bartek uwielbia samochody i podróże a dwuosobowy skuter inwalidzki  jest spełnieniem jego motoryzacyjnej pasji. Od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie spełnienie marzeń o odkrywaniu z najbliższymi zakamarków zewnętrznego świata na łonie natury.

 

 

2020-01-03
Świąteczne Zwyczaje Bożonarodzeniowe w przedszkolu
Świąteczne Zwyczaje Bożonarodzeniowe w przedszkolu
            Dni przed Świętami Bożego Narodzenia w oddziale przedszkolnym są szczególne i wyjątkowe. Dzieci poznają kolędy, dekorują salę pracami plastycznymi oraz zapoznają się ze zwyczajami, które towarzyszą Świętom Bożego Narodzenia. Podczas zajęć otwartych, przeprowadzonych przy pomocy mam: pani Karoliny Dąbrowskiej i pani Magdaleny Platy, dzieci mogły dać upust swojej kreatywności, tworząc kartki świąteczne oraz malując i ozdabiając świąteczne pierniczki. Zajęcia te przysporzyły wszystkim wiele radości. Następnie dzieci razem z rodzicami przygotowały wigilię klasową, własnoręcznie zrobiły stroik , odświętnie nakryły i udekorowały stół wigilijny , ustawiły symboliczne potrawy. Po wspólnej modlitwie, poprowadzonej przez księdza Krzysztofa, wszyscy złożyli sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Przedszkolne świętowanie zostało zwieńczone wspólnym odśpiewaniem kolęd bożonarodzeniowych.

 

Wybierz stronę: « < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 > »