Aktualności

2020-09-21
Spotkania Rodziców z wychowawcami i nauczycielami
Spotkania Rodziców z wychowawcami i nauczycielami

Komunikat

W dniach 23 i 24 września 2020 r. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach odbędą się spotkania rodziców uczniów klas 1-8 naszej szkoły z wychowawcami i nauczycielami wg harmonogramu:

 • 23.09.2020 - klasa 7
 • 24.09.2020 - klasy 1, 2, 3, 4, 5, 6a, 6b 8,

W związku z epidemią COVID – 19 w zebraniu uczestniczyć mogą osoby zdrowe, nie przebywające na kwarantannie czy izolacji i jeśli nikt z domu nie przebywa na kwarantannie czy izolacji. Zobowiązane są: mieć zakryte usta i nos, zachować dystans społeczny 1,5 m i zdezynfekować ręce przed wejściem do szkoły.

Rodzice klas wchodzą bezpośrednio do klas nie gromadząc się w korytarzach wejściami:

      Kl. 1 -3 – wejście od Pasternika

      Kl. 4, 6a – wejście główne

      Kl. 8, 6b, – wejście główne

      Kl. 4,  5 – wejście od dolnego parkingu szkoły

Zebranie reprezentantów klasowych Rad Rodziców klas odbędzie się  w dniu 24.09.2020 r. o godz. 16.30 w klasie 6a (przewiązka parter).

2020-09-17
Rocznica napaści Związku Radzeckiego na Polskę
Rocznica napaści Związku Radzeckiego na Polskę

" Nie lękam się tego, co mogą mi zrobić ludzie, kiedy mówieę prawdę.

Boję się tego, co zrobiłby mi Bóg gdybym skłamał"

Jan Bosko


Dnia 17 września przypada 81 rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Uczniowie w bardzo krótkim apelu przekazanym przez radiowezeł, przypomnieli o tragicznych wydarzeniach tego dnia. Rosja bez wypowiedzenia wojny, atakuje Polskę, łamiąc w ten sposób wcześniej podpisany pakt o nieagresji.

Szybko rozpoczęły się masowe zesłania polskiej ludnościkresowej a Syberię. Dlatego właśnie dzień 17 września jest DNIEM SYBIRAKA, a tym apelem chciełiśmy uczcić pamięć osób poległych na odległych stepach Syberii i tych, którzy po trudach podróży powrócili do Polski.

Na koniec w każdej klasie został odsłuchany "Hymn Sybiraków". Apel został przygotowany przez panią Celine Pacholarz.

2020-06-30
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie w związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia nowego roku szkolnego, informuję o organizacji pracy i nauki w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach od 1 września 2020 roku.

Nauka przebiegać będzie z założenia w normalnym trybie z zachowaniem szczególnych środków ostrożności i zgodnie z Procedurami Bezpieczeństwa.


Uwaga!

W związku z epidemią COVID-19  w szkole obowiązują Procedury Bezpieczeństwa.

Wszyscy Rodzice i Uczniowie zobowiązani są zapoznać się z nimi przed przyjściem do szkoły.

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 NA TERENIE  (link)

Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach

 

Rodzice wypełniają załącznik nr 1 (tzw. Oświadczenie) i w przypadku klas 0a i 0b oraz 1 przynoszą osobiście a pozostałych klas przekazują przez dzieci w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.

Przypominam: do szkoły przychodzą wyłącznie osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy ich domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych

 

W dniu 1 września 2020r. rozpoczęcie roku szkolnego odbywać się będzie wg porządku:

Klasy 2-8 spotykają się z wychowawcami o godz. 9.00 w salach:

 • Klasa 2 - przewiązka, I piętro (jak w ubiegłym roku), wejście od strony Pasternika
 • Klasa 3 - przewiązka, I piętro (jak w ubiegłym roku), wejście od strony Pasternika
 • Klasa 4 – parter głównego budynku szkoły, tzw. sala przyrodnicza, wejście korytarzem przy Sali gimnastycznej
 • Klasa 5 – piętro głównego budynku szkoły – naprzeciw gabinetu pielęgniarki, wejście od tylnego parkingu szkoły
 • Klas 6a – przewiązka (jak w ubiegłym roku), wejście korytarzem przy sali gimnastycznej
 • Klas 6b – parter głównego budynku szkoły (jak w ubiegłym roku), główne wejście szkoły
 • Klasa 7 – przewiązka (jak w ubiegłym roku), wejście korytarzem przy sali gimnastycznej
 • Klasa 8 – parter głównego budynku szkoły (jak w ubiegłym roku), główne wejście szkoły
 • Oddział 0a – godz. 9.30 – sala gimnastyczna - wejście bezpośrednio na salę (Rodzice wyjątkowo mogą wejść z dziećmi, dezynfekują ręce przy wejściu i wchodzą w maseczkach zachowując dystans społeczny 1,5 m)  (Lista dzieci przyjętych do Oddziału Przedszkolnego OA)
 • Oddział 0b – godz. 10.15 – sala gimnastyczna- wejście bezpośrednio na salę (Rodzice wyjątkowo mogą wejść z dziećmi, dezynfekują ręce przy wejściu i wchodzą w maseczkach zachowując dystans społeczny 1,5 m) (Lista dzieci przyjętych do Oddziału Przedszkolnego OB)
 • Klasa 1 – godz. 11.00 - sala gimnastyczna- wejście bezpośrednio na salę (Rodzice wyjątkowo mogą wejść z dziećmi, dezynfekują ręce przy wejściu i wchodzą w maseczkach zachowując dystans społeczny 1,5 m)

W związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego, proszę na bieżąco obserwować stronę szkoły i komunikaty w e-dzienniku.

Wszystkim życzę pomyślności i zdrowia w nowym roku szkolnym.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach

Elżbieta Samek

 


2020-06-30
Nagrody Wójta Gminy Chełmiec za wybitne osiągnięcia
Nagrody Wójta Gminy Chełmiec za wybitne osiągnięcia

Tradycyjnie na zakończenie roku szkolnego Wójt Gminy Chełmiec przyznał uzdolnionym uczniom szkół gminy Chełmiec nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2019/2020.

Niestety z powodu wirusa COVID-19 nie mogła odbyć się uroczysta gala wręczenia nagród. Dyplomy dla uczniów i listy gratulacyjne dla rodziców od Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego zostały dostarczone przesyłką kurierską.

W bieżącym roku nagrodzonych zostało 81 uczniów - laureatów, finalistów lub  wyróżnionych w małopolskich oraz ogólnopolskich konkursach z języka polskiego, matematyki, historii, religii i języka angielskiego. W sporcie przyznano nagrody w dyscyplinach: karate, kick-boxing, piłka nożna, piłka ręczna, pływanie, natomiast za osiągnięcia artystyczne: ze śpiewu, tańca, muzyki, plastyki i poezji.

W tej licznej grupie uzdolnionych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:

 

- Justyna Mróz z klasy 8 – laureatka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego laureatka Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”

- Katarzyna Opioła z klasy 8 - laureatka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego finalistka Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej

- Tomasz Sowa z klasy 8 - finalista Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej

- Oliwia Kożuch z klasy 8 - finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej

- Zuzanna Adamczyk z klasy 6 - finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej

- Agnieszka Szajewska z klasy 5 – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu na gadkę laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej,  laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowa z języka polskiego,  wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Literacka zimówka 2020”

 

Gratulujemy naszym uzdolnionym uczniom oraz nauczycielom, którzy przygotowali ich do konkursów!                                                                               

/ISz/

                                                          

2020-06-29
I OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - „Chrzest Polski”
I OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - „Chrzest Polski”

Serdecznie zapraszamy uczniów  Szkoły/Placówki do udziału
w I OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - „Chrzest Polski”

Każde społeczeństwo i każda jednostka powinna czuć więź ze swoją Ojczyzną, powinna być świadoma swojej historii i swoich korzeni. Zakorzenienie w historii umożliwia budowanie patriotyzmu, dumy z przynależności do własnego Narodu i stwarza poczucie odpowiedzialności ludzi za dobro i właściwy rozwój społeczeństwa. Fakt przyjęcia ustawy o Święcie Chrztu Polski daje nam wyjątkową szansę, aby pokazać korzenie naszej państwowości już w ponad tysiącletniej historii.

Cel uważamy za słuszny i istotny – skoro ustanowiono to Święto ustawą – powinno ono być obecne w powszechnej świadomości społeczeństwa. Do tej pory data ta była marginalnie dostrzegana – tylko podczas większych obchodów – co 50 lat (1966 i 2016). Dzieci i młodzież powinny zapoznać się z tak ważnym wydarzeniem w historii Polski. Realnie przewidujemy, że w wyniku konsekwentnych (rokrocznych) działań Święto zacznie być obecne w świadomości zbiorowej.

 Regulamin

2020-06-29
Ogólnopolska Olimpiada z języka polskiego – OLIMPUS
Ogólnopolska Olimpiada z języka polskiego – OLIMPUS

W tym roku sesja wiosenna ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych OLIMPUS odbyła się zdalnie. Przyczyną oczywiście była pandemia. W konkursie przeprowadzonym przez p. Ewę Pajor-Wojsław wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Sześcioro z nich zostało laureatami olimpiady. Oto nasi zwycięzcy:

Agnieszka Szajewska z kl. Vb

Justyna Mróz, Oliwia Kożuch, Tomasz Sowa, Katarzyna Opioła i Julia Zajączkowska z kl. VIII

Gratulujemy!

2020-06-29
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS

Tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Wzięły w niej udział aż 24 osoby: 15 w poziomie I (kl. IV-VI) i 9 z poziomu II (kl. VII i VIII).

Wśród uczestników znalazło się sześcioro laureatów. Największy sukces odniosła Zuzia Adamczyk z klasy VI – miejsce IV, otrzymując dyplom laureata i nagrodę książkową.

A to pozostali nasi laureaci: Agnieszka Szajewska, Tomasz Sowa, Katarzyna Opioła, Katarzyna Glaser, Karolina Radom.

Serdecznie gratulujemy dzieciom i ich opiekunkom: p. Irenie Szajewskiej i p. Ewie Pajor-Wojsław.

 

2020-06-29
Wybitni Uczniowie naszej szkoły
Wybitni Uczniowie naszej szkoły

W dniu zakończenia roku szkolnego 2019/2020 pięcioro uczniów naszej szkoły otrzymało zaszczytny tytuł WYBITNEGO UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MARCINKOWICACH. Cała piątka wyróżniła się w dziedzinie języka polskiego, uzyskując tytuły laureatów i finalistów prestiżowych konkursów organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty. Poza tym uzyskali oni wysokie noty w kilku innych konkursach, potwierdzając swoje wysokie umiejętności i ogromną wiedzę. Nagrody książkowe i pamiątkowe zestawy piśmiennicze trafiły do:

Zuzanny Adamczyk z kl. VI
Justyny Mróz z kl. VIII
Oliwii Kożuch z kl. VIII
Katarzyny Opioły z kl. VIII 
Tomasza Sowy z kl. VIII
2020-06-29
Konkursy z języka angielskiego
Konkursy z języka angielskiego

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego.

18 uczniów z klasy VI, VII i VIII wzięło udział w szkolnym etapie Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. Uczennica klasy VIII Justyna Mróz została zakwalifikowana do etapu rejonowego uzyskując w etapie szkolnym 64 pkt co stanowi 80%. W etapie rejonowym uzyskała 56 pkt co stanowi 47%. Niestety wynik ten nie wystarczył na zakwalifikowanie się uczennicy do etapu wojewódzkiego.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Galileo”

W marcu w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Galileo”, organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. W konkursie wzięło udział 38 uczniów z klas V-VIII. Uczennica klasy VIII Justyna Mróz otrzymała dyplom laureata zajmując 10 miejsce. Ponad to:  Katarzyna Opioła -kl. VIII- dyplom wyróżnienia- 13 miejsce

Filip Glaser – Kl. VIII – dyplom wyróżnienia – 13 miejsce

Kacper Bobrowski- Kl. VI-dyplom wyróżnienia- 13 miejsce

Franciszek Mróz -Kl. V-dyplom wyróżnienia- 14 miejsce

Paweł Smoleń-Kl. V- dyplom wyróżnienia- 14 miejsce

Piotr Łobaza – Kl. V- dyplom wyróżnienia – 15 miejsce.

Za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu na terenie szkoły była odpowiedzialna nauczycielka języka angielskiego Pani Elżbieta Kulig.

2020-06-24
Prezentacja klasy VIII na zakończenie roku szkolnego
Prezentacja klasy VIII na zakończenie roku szkolnego

Ze względu na warunki i bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia COVID-19, w tym roku  nie będzie uroczystego zakończenia roku szkolnego i pożegnania VIII klasy. Dlatego uczniowie postanowili wykonać prezentację  o swojej klasie, którą można zobaczyć w linku poniżej.

Prezentacja

Wybierz stronę: « < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 > »