Aktualności

2020-10-22
Konkurs różańcowy
Konkurs różańcowy

         W październiku – miesiącu różańcowym został zorganizowany w Szkołach Podstawowych w Marcinkowicach i Rdziostowie konkurs na najpiękniejszy różaniec wykonany własnoręcznie dowolną techniką. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci z klas I-III oraz przedszkola, do których był skierowany. Spośród różańców zostały wybrane najpiękniejsze, które zostaną nagrodzone w najbliższym czasie. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie pięknych różańców, a pozostałych zapraszamy do ich obejrzenia na specjalnej wystawie w kościele parafialnym w Marcinkowicach.

ks. Łukasz Kuczaj

2020-10-22
Ślubowanie klasy Pierwszej
Ślubowanie klasy Pierwszej
                 15 października czternaścioro pierwszoklasistów złożyło uroczyste ślubowanie i zostało przyjętych w poczet uczniów naszej Szkoły. Niestety, ze względu na pandemię, ta długo wyczekiwana przez dzieci uroczystość odbyła się bez udziału Rodziców i gości. Mimo to, pierwszaki z przejęciem i dużym zaangażowaniem przedstawiły przygotowany program artystyczny i bezbłędnie odpowiadały na pytania zadawane przez Panią Dyrektor, Wychowawczynię i starsze Koleżanki. Po złożeniu ślubowania na Sztandar naszej Szkoły, Pani Dyrektor Elżbieta Samek osobiście pasowała każdego na Ucznia, Pani Sekretarka wręczyła legitymacje szkolne, przedstawicielka Rodziców wręczyła słodkie niespodzianki, a Wychowawczyni, pani Beata Karbowiak – drobne upominki.
To był niezapomniany dzień!
2020-10-19
Dbamy o zdrowie z Małym Misiem
Dbamy o zdrowie z Małym Misiem

REALIZACJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU: Dbamy o zdrowie z Małym Misiem.

Celem projektu jest: Kształtowanie czynnych postaw wobec zdrowia i bezpieczeństwa poprzez propagowanie zdrowego stylu życia i tworzenie warunków do dokonywania wyborów sprzyjających zdrowiu.Podczas zajęć prozdrowotnych dzieci z oddziału przedszkolnego zapoznały się z piramidą zdrowia oraz dowiedziały się jakie znaczenie ma właściwe odżywianie się dla zdrowia ludzi, a przede wszystkim spożywanie warzyw i owoców bogatych w witaminy i składniki odżywcze. Dzieci dokładnie umyły ręce. Następnie obrane i pokrojone przez rodziców warzywa i owoce dzieci zgromadziły w jednym miejscu. Ze wszystkich składników powstał sok owocowo- warzywny, a zrobiły to z pomocą mamy Bartka Pani Karoliny Dąbrowskiej , która również upiekła pyszny placek marchewkowy.

Było pysznie, zdrowo i kolorowo. DZIĘKUJEMY!

 

2020-10-19
Małopolskie Dyktando Niepodległościowe
Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

Etap szkolny Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego.

Dnia 1 października odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego Po polsku o historii” przeprowadzony przez polonistki: panią Ewę Pajor-Wojsław i panią Irenę Szajewską. Wzięło w nim udział 20 uczniów: z klas 6a i 6b – 7 uczniów, z klas    7 i 8 – 13 uczniów. Najlepsze wyniki w szkole uzyskali: Dawid Smajdor, Amelia Kalisz, Roksana Matiaszek i Zuzanna Adamczyk. Ich prace zostały wysłane do komisji wojewódzkiej w Krakowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

2020-10-19
Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic
Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic

               Dnia 8 października uczniowie kl 7 i 8 pod opieką nauczycieli pojechali na wycieczkę do Oświęcimia i Brzezinki, gdzie mieściły się niemieckie obozy zagłady w czasie II wojny światowej. Uczniowie w wielkim skupieniu słuchali pani przewodnik, która opowiadała o życiu w obozach śmierci, strasznych męczarniach, których doświadczali więźniowie, okropnych warunkach w jakich żyli i umierali. Dla wszystkich uczestników wycieczki było to ogromne przeżycie. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Wadowice – miejsce urodzin Ojca św. Jana Pawła II, gdzie zobaczyliśmy muzeum Papieża i pomodliliśmy się w Bazylice w rodzinnym mieście Ojca św. Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana, dzieci bardzo zdyscyplinowane. 70% kosztów wycieczki zostało pokryte z programu „ Odkrywamy Małopolskę”.

Elżbieta Kulig

 

2020-10-12
Cykl zajęć o zdrowiu
Cykl zajęć o zdrowiu

Młodsze przedszkolaki – Zajęcia pod hasłem „ Witaminki zdrowie dają, przedszkolaki je zjadają.”

Podczas cyklu zajęć o zdrowiu, młodsze przedszkolaki  zdobywały  wiedzę o zdrowym odżywianiu.

Dzieci dowiedziały się iż owoce i warzywa zawierają dużo witamin niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Nauczyły się piosenek : Pomidorek, Urodziny marchewki, Witaminki- ilustrowały je ruchem. Uczyły się wierszy, rymowanek, wykonywały różne prace plastyczne. Poznawały owoce i warzywa wszystkimi zmysłami. Jedzmy dużo owoców i warzyw.

Smacznego!

2020-09-29
Próbna ewakuacja w szkole
Próbna ewakuacja w szkole
              Dyrektor szkoły  Elżbieta Samek, poinformowała 21.09.2020. Powiatową Komendę Straży Pożarnej w Nowym Sączu, o planowanej ewakuacji próbnej w naszej szkole, dnia 29.09.2020r. Jednocześnie uczniowie klas 1 - 8 zostali poinformowani o celu i zasadach bezpiecznej ewakuacji, przez szkolny radiowęzeł. Ewakuacja rozpoczęła się 29.09.2020. o godz. 9-30, trzema długimi sygnałami dzwonka. Uczniowie pod nadzorem nauczycieli opuścili sale lekcyjne w sposób zorganizowany, zdyscyplinowany i kierowali się do wyznaczonych wyjść ewakuacyjnych. W tym czasie Pani Dyrektor wydrukowała listę ewakuacji uczniów. Na placu docelowym nauczyciele składali raporty o stanie osobowym swoich klas dyrektorowi szkoły. Raporty były zgodne z listą ewakuacji. Czas ewakuacji uczniów i pracowników szkoły, 3.5 min. Po krótkim podsumowaniu przebiegu ewakuacji, uczniowie powrócili do klas, aby kontynuować przerwane lekcje.
 Widomski Tadeusz
2020-09-29
Green Weekend w Marcinkowicach
Green Weekend w Marcinkowicach

Green Week jest nazwą akcji ekologicznej Europejskiego Zielonego Tygodnia, który odbył się w dniach        21 - 27 września.

Gmina Chełmiec w ramach tej akcji przekazała m. in. naszej szkole sadzonki drzew (świerki, lipy, brzozy i jarzębiny). Dzieci i uczniowie klas 1- 8 pod opieką nauczycieli posadzili swoje drzewka, w obejściu szkoły, w dniu 29 września. Młodsze dzieci dowiedziały się, dlaczego warto sadzić drzewa, jednocześnie nabyły obowiązek opieki nad swoim drzewkiem. Po akcji sadzenia każdy uczestnik otrzymał symboliczny zeszyt, wykonany z recyklingu papieru, z informacją, że jest to sposób na zabezpieczenie drzew, przed nadmiernym wycinaniem w celach papierniczych. 

Widomski Tadeusz

2020-09-23
Wycieczka do Rytra
Wycieczka do Rytra

W środę 23 września uczniowie klas 4-6 pojechali na całodniową wycieczkę do Rytra. Najważniejszym punktem naszego wyjazdu było wyjście na Cyrlę. W drodze do schroniska zwiedziliśmy odbudowany zamek ryterski. Piesza wędrówka zajęła nam ponad dwie godziny. Trasa była niezbyt męcząca, po drodze podziwialiśmy piękną przyrodę Beskidu Sądeckiego. Po dotarciu do schroniska mogliśmy wypocząć, pobawić się na świeżym powietrzu, skosztować pysznych pierogów. Drogę powrotną pokonaliśmy czerwonym, najtrudniejszym szlakiem. Wycieczka była naprawdę świetna, pogoda i humory dopisały.

Bardzo dziękujemy naszym nauczycielom, którzy zabrali nas na tę wspaniałą wyprawę: pani Elżbiecie Kulig, pani Iwonie Bałuszyńskiej, pani Marzenie Leśniak i panu Robertowi Cempie.

                                                                                                                    Agnieszka Szajewska

2020-09-23
Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
22 września wszystkie dzieci z oddziału  przedszkolnego przeżywały swoje święto w radosnych nastrojach integrując się podczas wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Gościem specjalnym na uroczystości była pani dyrektor Elżbieta Samek, która w ramach święta pasowała podopiecznych na przedszkolaki i starsze przedszkolaki. Wcześniej dzieci musiały wykazać się umiejętnościami, które każdy przedszkolak powinien umieć wykonać, wszystkie zaprezentowane sprawności zostały przez panią dyrektor zaliczone i dzieci zostały nagrodzone odznaką Wzorowego Przedszkolaka, oraz słodyczami i zdrowymi chipsami z jabłek.

Pani dyrektor opowiedziała dzieciom o swojej ulubionej książce z dzieciństwa, czym zapoczątkowała realizację projektu Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury moduł „Książki dzieciństwa” – misiowy ranking książkowych hitów dzieci i rodziców. Celem projektu jest: Rozwijanie czytelnictwa: budzenie/wzmacnianie zainteresowania książkami i publikacjami dla dzieci. Oraz rozwijanie wiodących kompetencji kluczowych :  Kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji.

 Pogoda przedszkolakom dopisała więc dzieci radośnie bawiły się na placu przedszkolnym w zabawy z chustą animacyjną, narysowały kredą swoją ulubioną zabawkę, tworzyły budowle z piasku.

Na zakończenie dzieci miały smakowity poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wybierz stronę: « < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 > »