Aktualności

2019-06-05
Zielona Szkoła - czwarty  dzień
Zielona Szkoła - czwarty dzień

             W końcu przyszedł ten cudowny i upragniony czas dla uczestników Zielonej Szkoły - plażowanie. Uczestnicy nareszcie mogli odpocząć po męczącej i wyczerpującej podróży. Plaża była idealna dla wszystkich, każdy znalazł coś dla siebie... Pływanie, opalanie, spacerowanie, słuchanie muzyki. Początkowa pogoda nie dopisywała, jednak w późniejszych godzinach "słońce prażyło". Następnie odbyła się dyskoteka, na  której tańczyliśmy i bawiliśmy się przy  dźwiękach znanych polskich przebojów. Każdy kto chciał, mógł zaprezentować swoje umiejętności wokalne i taneczne.

2019-06-05
Zielona Szkoła - trzeci dzień
Zielona Szkoła - trzeci dzień

             Dzień rozpoczęliśmy śniadaniem o 7:00. Zaraz po nim udaliśmy się do Szkodry- miasta w Albanii, gdzie mogliśmy kupić i spróbować regionalnych przysmaków. Zwiedzaliśmy kościół katolicki św. Szczepana i Wielki Meczet. Spacerowaliśmy po deptaku i pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, świetnie się bawiliśmy. Wszyscy byli mokrzy, ale szczęśliwi. Po powrocie zjedliśmy obiadokolacje, a niedługo po niej odbyła się dyskoteka, na której wspólnie się integrowaliśmy.

Justyna Mróz

2019-06-04
Zielona Szkoła - drugi dzień
Zielona Szkoła - drugi dzień

               Dnia 2.06 po obudzeniu się poszliśmy zjeść śniadanie w restauracji z widokiem na całe miasto Belgrad. Następnie wyruszyliśmy do kościoła, w którym odbywała się msza święta w języku serbskim. Po mszy pojechaliśmy  do Czarnogóry. Otaczały nas  piękne widoki gór. W trakcie drogi do hotelu zatrzymaliśmy się, aby skosztować tradycyjnej potrawy serbskiej. Po męczącej, lecz interesującej podróży, wreszcie dotarliśmy do hotelu, gdzie zjedliśmy pyszną obiadokolację i zakwaterowaliśmy się do pokoi, aby odpocząć przed kolejnym dniem.

2019-06-04
Zielona Szkoła - pierwszy dzień
Zielona Szkoła - pierwszy dzień

          Dnia 1 czerwca około 1:30 wyruszyliśmy ze stacji benzynowej Gród w 15 godzinną podróż autobusem do Czarnogóry. Po paru godzinach zatrzymaliśmy się na zwiedzanie Nowego Sadu m.in twierdzy Pietrowaradiny. Następnie przyjechaliśmy do Belgradu stolicy Serbii. Zwiedziliśmy Twierdzę Kalimegdon i katedrę św. Sawy. Po udanym lecz mokrym zwiedzaniu udaliśmy do restauracji, aby zjeść pyszny obiad. Po posiłku pojechaliśmy do hotelu w Belgradzie, w którym nocowaliśmy do następnego dnia, aby po odpoczynku wyruszyć w dalszą podróż.

 

2019-06-03
"Pies - mój przyjaciel"
"Pies - mój przyjaciel"

                           3 czerwca, w ramach projektu edukacyjno-dydaktycznego, uczniowie klas 4, wzieli udział w prelekcji pod tytułem "PIES - MÓJ PRZYJACIEL" Spotkanie odbyło się w celu przedstawienia prawidłowych form relacji i postaw w kontaktach z psami i innymi zwierzętami oraz metody ochrony przed skutkami ataku psa. Gościem spotkania był pan Marek z Centrum Szkolenia Psów Obronnych w Nowym Sąszub wraz z psem rasy owczarek niemiecki o imieniu Dzikus. W czasie spotkania odbył się również pokaz tresury.

 

2019-05-30
Spotkanie z ratownikami WOPR
Spotkanie z ratownikami WOPR

             Dnia 30 maja w naszej szkole odbyła się prelekcja dla klas I-VIII przeprowadzona przez ratowników z Sądeckiego WOPR-u. Przypomniano nam, abyśmy zadbali

o bezpieczeństwo podczas letnich kąpieli. Zapoznaliśmy się z ogólnymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie było dobrą lekcją dla wszystkich uczniów z powodu zbliżających się wakacji. Zobaczyliśmy specjalistyczny sprzęt, który ratownicy wykorzystują, udzielając pomocy poszkodowanym. Przekazali nam przydatną wiedzę i zaprosili nas na kurs "Młodszego Ratownika WOPR". Dzieci dostały także małe upominki w postaci opasek na rękę z numerem telefonicznym do Sądeckiego WOPR-u.

Serdecznie dziękujemy za to spotkanie i zapraszamy ponownie!

 

2019-05-30
Dzień Dziecka w Nibylandii
Dzień Dziecka w Nibylandii

              W dniu 29.05.2019 roku przedszkolaki bawiły się w Nibylandii w Brzeznej. Czekały tam na nich różne atrakcje, z których chętnie korzystały. Rodzice przygotowali dla nich słodki poczęstunek. Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domu.

Życzymy Wam dużo takich radosnych i beztroskich chwil w życiu !!!!

2019-05-30
Ogólnopolskie Konkursy Literackie 2019
Ogólnopolskie Konkursy Literackie 2019

              Nasza szkoła może pochwalić się sukcesami w ogólnopolskich konkursach literackich. Zuzanna Jurczak z klasy 5 została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pod hasłem „Miłość to nie przygoda. Ma smak całego człowieka...”. Agnieszka Szajewska z klasy 4 uzyskała II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Barwy Ojczyste”. Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zamieszczamy nagrodzone wiersze:

czytaj więcej

2019-05-30
Gminny Konkurs Poetycki -"Rok 2519"
Gminny Konkurs Poetycki -"Rok 2519"

              Dnia 29 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Chełmcu odbyło się uroczyste podsumowanie XIX edycji Gminnego Konkursu Poetyckiego „Rok 2519”. W tym roku konkurs polegał na napisaniu tekstu poetyckiego, w którym należało przedstawić wizję świata za 500 lat. Tematyka utworów była różnorodna: od kosmicznego wprost rozwoju cywilizacji do katastroficznej wizji świata zniszczonego przez człowieka. Twórczość młodych poetów z terenu gminy Chełmiec została utrwalona w tomiku poezji pod tytułem „Rok 2519”.

W konkursie wzięła udział liczna grupa młodych poetów naszej szkoły: Agnieszka Szajewska z kl.4, która zdobyła III miejsce oraz Julia Dyda, Zuzanna Adamczyk, Patrycja Konar, Anna Rusnarczyk, Zuzanna Jurczak, Krzysztof Myrlak, Szymon Świerczek z kl.5 i Bożena Konar z kl.8. Wiersze naszych poetów również znalazły się w tomiku poezji. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Prezentujemy ich utwory:

czytaj więcej

 

2019-05-30
Spotkanie z podróżnikim
Spotkanie z podróżnikim

               22 maja 2019 uczniowie naszej szkoły kolejny raz spotkali się z podróżnikiem, p. Marcinem Janikiem. Tematem była podróż z miasta Dubaj przez państwo Oman - klejnoty Arabii. Podróż odbyła się wschodnim wybrzeżem Półwyspu Arabskiego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć warunki życia ludzi na terenach pustynnych, architekturę wiejską i małych miasteczek, zbudowanych z cegły mułowej. Poznali wielką gościnność oraz tradycję ludzi pustyni. Szybki awans ekonomiczny państwa arabskie zawdzięczają odkryciu i eksploatacji wielkich złóż ropy naftowej. Nowoczesne miasta pełne są przepychu i luksusu. Wodę zdatną do picia uzyskują z wody morskiej, w procesie odsalania. W swej wędrówce pokonywał tamtejsze pasma górskie, z pięknymi widokami, ale również doświadczył piasku pustyni. Opowiedział o florze i faunie regionu, którą udało się mu zaobserwować.

Wybierz stronę: « < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 > »