Aktualności

2019-06-19
Pożegnanie przedszkola
Pożegnanie przedszkola

               19 czerwca odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego w oddziałach przedszkolnych. Dzieci sześcioletnie po dziesięciomiesięcznej wędrówce w świecie zabaw i nauki dotarły do zasłużonych wakacji i odpoczynku.  W uroczystości uczestniczyli też rodzice naszych absolwentów. Dzieci  z bagażem nowych doświadczeń i wiadomości pełni optymizmu idą do klasy I, a przedstawiając inscenizację „  Nadszedł czas pożegnania”  oraz „ Pożegnanie przedszkola” żegnały się z paniami salą i zabawkami dostojnie prezentując swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne.

 

Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody niespodzianki, a pani życzyła im sukcesów w klasie I, spełnienia marzeń i bezpiecznych, radosnych wakacji.


Wesołą głoszę nowinę  Wakacje się zaczynają!

2019-06-18
Piknik na powitanie lata
Piknik na powitanie lata

              14.06.2019r. W oddziale przedszkolnym odbył się „Piknik przedszkolaka”- na powitanie lata. Dzieci bawiły się wesoło na placu przedszkolnym z wykorzystaniem różnych przyborów oraz zabawek. W przerwach spożywały przygotowane przekąski oraz napoje. Był to bardzo radosny dzień.

2019-06-18
Wycieczka do Zoo
Wycieczka do Zoo
              12 czerwca dzieci z klas O – II odwiedziły Ogród Zoologiczny w Krakowie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć zwierzęta egzotyczne jak również te, które możemy spotkać w naszym kraju. Celem wycieczki było kształtowanie świadomości ekologicznej oraz poznanie życia różnych zwierząt. Pobyt w tym urokliwym miejscu był ciekawą przygodą, interesującą lekcją przyrody i wspaniałą zabawą.

 

2019-06-18
Nagrody Wójta Gminy Chełmiec
Nagrody Wójta Gminy Chełmiec

Nagrody Wójta Gminy Chełmiec za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczno-plastyczne i sportowe w roku szkolnym 2018/2019

 

Dnia 18 czerwca 2019 roku w Astro Centrum Chełmiec odbyła się uroczystość wręczenia pieniężnych nagród Wójta Gminy Chełmiec za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczno-plastyczne i sportowe w roku szkolnym 2018/2019 uzdolnionym uczniom ze szkół gminy Chełmiec. Dyplomy odebrało w sumie 103 laureatów, finalistów lub wyróżnionych w małopolskich i ogólnopolskich konkursach z: biologii, matematyki, historii, religii i języka angielskiego, w sporcie z dziedziny: karate, kick-boxingu, piłki nożnej, piłki ręcznej, pływania oraz w zakresie osiągnięć artystycznych i plastycznych ze śpiewu, muzyki, plastyki i poezji.

Nagrody wręczał Wójt Gminy pan Bernard Stawiarski oraz Przewodniczący Rady Gminy Chełmiec pan Wiesław Szołdrowski. 

W tej licznej grupie uzdolnionej młodzieży znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:

Justyna Mróz – laureatka Konkursu z Języka Polskiego Albus, Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego i Ogólnopolskiego Konkursu Galileo z Języka Angielskiego,

Katarzyna Opioła – wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Galileo z Języka Angielskiego, laureatka Konkursu z Języka Polskiego Albus i Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej,

Oliwia Kożuch – laureatka Konkursu z Języka Polskiego Albus,

Krzysztof Sikorski – laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej,

Tomasz Sowa – laureat Konkursu z Języka Polskiego Albus i Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej,

Zuzanna Jurczak – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Miłość to nie przygoda. Ma smak całego człowieka”,

Agnieszka Szajewska – zdobywczyni III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poezji Patriotycznej „Dla Niepodległej”, II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Barwy Ojczyste”, wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Młodych Muzyków Grających na Keyboardzie, I miejsca w Gminnym Konkursie Historycznym „11 listopada 1918”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

2019-06-12
Dzień Dziecka i finał kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł
Dzień Dziecka i finał kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

          Dnia 4 czerwca 2019r. dla naszych uczniów zorganizowany był Dzień Dziecka. Tradycyjnie spędziliśmy go na sportowo. Pani Marzena Leśniak przygotowała obwód stacyjny. Obejmował on następujące konkurencje: hula hop, żonglerka, rzuty do kosza, odbicia piłką, skoki na skakance. Uczniowi zaliczali poszczególne konkurencje i zbierali punkty. Uczniowie, którzy zebrali najwięcej punktów otrzymali nagrody. Równolegle ze zmaganiami sportowymi odbywał się grupowy konkurs plastyczny zorganizowany w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Uczniowie, wykonując plakaty, mieli przedstawić aktywne formy spędzania wolnego czasu. Powstało kilkanaście ciekawych prac, które zostały wyeksponowane na wystawie. Autorzy najciekawszych plakatów zostali nagrodzeni. Oto lista laureatów konkursu plastycznego:

  • Julita Jędraczka i Liliana Sojka z klasy 1
  • Magdalena Smajdor i Nina Pociecha z klasy 1
  • Milena Pociecha, Natalia Piszczek, Aleksandra Wójcik, Joanna Sasadopoulou z klasy 3
  • Karolina Krzyszkowska, Patrycja Chronowska, Julia Malec, Katarzyna Wójs z klasy 4b
  • Maja Berezowska i Zuzanna Jurczak z klasy 5.

Odbyła się również loteria fantowa. Pieniądze zebrane ze sprzedaży fantów przeznaczone zostaną na sprzęt sportowy.

W drugiej części uroczystości zespoły dziewczęce wzięły udział w turnieju piłki ręcznej, a dla chłopców zorganizowano turniej piłki nożnej. Dziękujemy koordynatorkom Dnia Dziecka: pani Marzenie Leśniak i pani Irenie Szajewskiej.

 

 

2019-06-12
Gminny Konkurs Literacko-Fotograficzny
Gminny Konkurs Literacko-Fotograficzny

             Dnia 11 czerwca 2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Literacko-Fotograficznego „Piękno i historia mojej Małej Ojczyzny”. Tegoroczna IV edycja nosiła tytuł „Życie codzienne, tradycje i zwyczaje mojej miejscowości”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zdjęć przedstawiających życie codzienne, tradycje i zwyczaje miejscowości oraz samodzielnym napisaniu tekstu literackiego będącego opisem przedstawionych na zdjęciu sytuacji.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły, pani Elżbieta Samek, która powitała laureatów konkursu i ich opiekunów naukowych. Spotkanie uświetnili swoją obecnością goście specjalni: Wójt Gminy Chełmiec, pan Bernard Stawiarski, pan Radosław Potoczek – dyrektor GZE, pan Andrzej Tyrkiel – przewodniczący GKO.

Na początku uroczystości wystąpili młodzi wokaliści, którzy wykonali znane piosenki anglojęzyczne. Ich prezentacje nagrodzono gromkimi brawami. Potem nastąpiła właściwa część spotkania, czyli wręczenie dyplomów i nagród. Na konkurs wpłynęły 22 prace literacko-fotograficzne. Przedstawiały zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi, bożonarodzeniowymi, prace w gospodarstwie, a także różne formy spędzania wolnego czasu. Poziom prac był wysoki, dlatego nagrodzono wszystkich uczestników, a w gronie laureatów znalazło się aż 8 uczniów. Wyniki przedstawiają się następująco:

 

I miejsce –      Magdalena Dziedzic – SP w Krasnem Potockiem

                        Krzysztof Sikorski – SP w Marcinkowicach

II miejsce -      Łucja Jabłońska - SP w Krasnem Potockiem

III miejsce -    Kamila Jabłońska - SP w Krasnem Potockiem

                        Agnieszka Szajewska - SP w Marcinkowicach

Wyróżnienie – Joanna Tarasek - SP w Piątkowej

                        Wiktoria Uszko - SP w Librantowej

                        Liliana Mokrzycka - SP w Chełmcu

Cenne nagrody (sprzęt elektroniczny: smartwatche, głośniki bluetooth, słuchawki, pendrive) wręczył Wójt Gminy Chełmiec, któremu serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród i objęcie patronatem naszego konkursu. Prace wykonane na tegoroczną edycję konkursu wzbogaciły zgromadzony już zbiór wspaniałych prac prezentujących piękno i historię miejscowości gminy Chełmiec.

Już dziś organizatorki konkursu, czyli Elżbieta Samek i Irena Szajewska, zapraszają na jego V edycję, której hasło brzmi: „Kościoły i zabytki sakralne”.

 

 

2019-06-09
Zielona Szkoła - ósmy dzień
Zielona Szkoła - ósmy dzień

            Dziś musieliśmy wstać bardzo wcześnie, bo o 7.00 było śniadanie. Po śniadaniu zapakowaliśmy walizki do autobusu i wyruszyliśmy w podróż do Medziugorie. Po drodze mieliśmy okazję przepłynąć promem Zatokę Kotorską. Po przepłynięciu zatoki mogliśmy pożegnać się z naszym ukochanym morzem Adriatyckim. Gdy dojechaliśmy do granicy Bośni i Harcegowiny, zobaczyliśmy wiele różnorodnych motocyklów. W Medziugorii wychodziliśmy na kamienistą górę, by zobaczyć figurę Matki Bożej i się pomodlić. Słyszeliśmy też o objawieniach Matki Bożej szóstce dzieci. W 1981 roku. Po męczącej wędrówce w upale 40 stopni Celsjusza zeszliśmy z góry i byliśmy z tego bardzo zadowoleni. Później zwiedziliśmy miasto Mostar, w którym zobaczyliśmy Stary Most no Neretwie. Z mostu do wody skakał pan, musiał pokonać przy skoku 30 metrów. Zmęczeni ale zadowoleni dotarliśmy na nasz ostatni nocleg.

2019-06-09
Zielona Szkoła - siódmy dzień
Zielona Szkoła - siódmy dzień

              Dziś o 9.00 mieliśmy śniadanie. Po śniadaniu była chwila na spakowanie się, po której ruszyliśmy na rejs statkiem. Trwał kilka minut. Po tym czasie dopłyneliśmy na bezludną wyspę. Na plaży rozpakowaliśmy się i zaczęliśmy pływanie w morzu. Na wyspie byliśmy około pięciu godzin. O 14.00 dostaliśmy pyszne jedzenie, po którym zaczęliśmy dalej pływać i nurkować. Około 16.00 po pierwszą grupę przypłynął statek. Po 15 minutach statek przypłynął po drugą grupę. Poszliśmy do hotelu, gdzie osuszyliśmy siebie, swoje ubrania i ręczniki.  O 19.00 na kolację był rosół, frytki i pyszne mięso. Po kolacji nauczyciele rozdawali nam nagrody m.in. za konkurs czystości. Nawet jak ktoś nie wygrał żadnego konkursu dostał nagrodę. Tak zakończył się dzisiejszy dzień.

2019-06-09
Zielona Szkoła - szósty dzień
Zielona Szkoła - szósty dzień

               Dnia 6 czerwca po przebudzeniu o godz 8.30 poszliśmy na śniadanie. Zaraz po śniadaniu spakowaliśmy się i pojechaliśmy na pół godzinną podróż do "Baru" czyli miasta, które "przeżyło" trzęsienie ziemi. Na miejscu zwiedziliśmy twierdzę, stare kościoły oraz najstarsze drzewo oliwne na świecie, które miało około 2000 lat. Po udanym zwiedzaniu udaliśmy się w stronę hotelu, aby się przebrać i wyruszyć na plażę po to by odpocząć i się świetnie bawić. Po tym jakże cudownym i męczącym dniu zjedliśmy hamburgery na kolację. A po wszystkim poszliśmy spać.

2019-06-09
Zielona Szkoła - piąty dzień
Zielona Szkoła - piąty dzień

               Dnia 5 czerwca około godziny 8:30 poszliśmy na śniadanie, aby mieć siłę, ponieważ w planie było plażowanie i kąpiel w morzu. Po kilku minutach drogi znaleźliśmy się na plaży.

Było ciepło. Wszyscy weszli do morza i świetnie się bawili . Później o godzinie 14:00 poszliśmy na obiad. Następnie wyruszyliśmy w drogę do jednego z wiekszych miast Czarnogóry czyli do  KOTORU. Tam chodziliśmy wąskimi alejkami i zobaczyliśmy katedrę św.Tyfona. Później wyjechaliśmy z powrotem do Czarnogóry do hotelu.

O godzinie 19:00 zjedliśmy kolacje i poszliśmy odpoczywać do pokoji po męczącym dniu.

Antoni Kalisz i Jan Pawłowski

 

Wybierz stronę: « < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 > »