Aktualności

2020-03-18
Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć dydaktyczno - wychowawczych
Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć dydaktyczno - wychowawczych

NAUKA ZDALNA W SP W MARCINKOWICACH PODCZAS ZAWIESZENIA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZYCH

 

W związku z zagrożeniem epidemicznym kraju i  zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy uczniów, aby w najbliższym czasie korzystali z  przekazywanych  im przez nauczycieli materiałów do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy  uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów ósmoklasisty, o systematyczną pracę.

Wszelkie informacje i materiały są przekazywane przez nauczycieli na e-dziennik lub na emila.


 Każdy uczeń ma obowiązek  kontynuowania nauki.

Zawieszenie zajęć to nie dodatkowe ferie, lecz czas na naukę w systemie zdalnym!

2020-03-16
Konkurs Wielkanocny - informacje
Konkurs Wielkanocny - informacje

             Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym

„W KRAINIE WIELKANOCNEJ WYOBRAŹNI”.


 Dodatkowe informacje  i regulamin konkursu można pobrać TUTAJ

2020-03-16
Ogłoszenie o konkursie
Ogłoszenie o konkursie

           W Roku Świętego Jana Pawła II oraz z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka zapraszamy uczniów klas 0-8 do udziału w konkursach pod hasłem:

  „Kochamy Świętego Jana Pawła II”

 

  1. Konkurs plastyczny – polega na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką plastyczną, format pracy: A4.
  2. Konkurs poetycki – polega na napisaniu wiersza, w którym autor przedstawi postać Świętego Jana Pawła II, Jego działalność i zasługi.
  3. Konkurs na lapbook – polega na wykonaniu lapbooka, w którym zawarte będą informacje o życiu, działalności i zasługach Papieża Polaka.
  4. Konkurs multimedialny - polega na wykonaniu prezentacji multimedialnej, w której zawarte będą informacje o życiu, działalności i zasługach Papieża Polaka. Długość prezentacji: do 5 minut.
  5. Test  wiedzy o  Świętym Janie Pawle II – konkurs polega na wykazaniu się wiedzą na temat życia, działalności i zasług Świętego Jana Pawła II. Konkurs będzie miał formę testu. Przewidywany termin konkursu: 8 maja 2020r.

 

Szczegóły dotyczące konkursów u p. Ireny Szajewskiej i p. Celiny Pacholarz.

Prace prosimy składać u wychowawców do dnia 4 maja 2020r. Uroczyste zakończenie projektu, ogłoszenie zwycięzców konkursów i wręczenie nagród odbędzie się 18 maja – w dniu urodzin Świętego Jana Pawła II.

 

2020-03-16
Informacje o konkursie fotograficznym
Informacje o konkursie fotograficznym

              Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach serdecznie zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w Gminnym Konkursie Literacko – Fotograficznym pod hasłem „Piękno i historia mojej Małej Ojczyzny”.

Konkurs polega na samodzielnym wykonaniu fotografii i opisaniu obiektu związanego z tematyką danej edycji.

Tematyka konkursu w roku szkolnym 2019/2020: Kościoły i zabytki sakralne.


Regulamin konkursu można pobrać  TUTAJ

 

2020-03-14
Ogłoszenie
Ogłoszenie
W związku z pandemią koronawirusa, informujemy, że zostały odwołane rekolekcje szkolne i parafialne, które miał się odbyć w dniach 23-25 marca 2020r.
2020-03-11
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

 

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

Czytaj więcej

 

2020-03-04
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii

                Dnia 25 lutego 2020r. do naszej szkoły przyjechała grupa z Agencji Widowisk Historycznych „Arkona”. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w spektaklu historycznym o charakterze edukacyjnym pt. „Szlachta i husaria w XVII wieku”. Aktorzy w barwny i humorystyczny sposób opowiedzieli o zwyczajach szlacheckich. Zaprezentowali również stroje szlacheckie, w które chętnie przebierali się nasi koledzy i  koleżanki. Usłyszeliśmy też wiele ciekawych faktów o husarii, a nasz kolega Michał ubrał zbroję hasarza. Na zakończenie spotkania odbył się quiz. Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymywali wybijane monety.

2020-03-02
"Cześć i Chwała Bohaterom"
"Cześć i Chwała Bohaterom"

               Corocznie  1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. 2 marca w naszej szkole, montażem słowno - muzycznym,  również upamiętniliśmy zasługi żołnierzy, organizacji i grup niepodległościowych, oddając w ten sposób hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji Wolność i Niezawisłość.

Montaż pt. "O Żołnierzach Wyklętych Opowieść", przygotowała pani Celina Pacholarz razem z uczniami z klas V - VII.  Prezentację multimedialną przygotował pan Robert Cempa razem z uczniami z klasy VIII.

"CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM"

Wybierz stronę: « < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 > »