Aktualności

2020-11-30
Koło literacko-teatralne
Koło literacko-teatralne

          W ramach zajęć koła literacko-teatralnego z p. Ewą Pajor-Wojsław uczennice klasy VIa zaprezentowały swoje pomysły na wcielenie się w postać ulubionych postaci literackich.  To nasz sposób na lekturę w czasach pandemii, a także część realizowanego w szkole Projektu Czytelniczego.

Piękne zdjęcia pozostali uczestnicy zajęć mogli podziwiać na aplikacji TEAMS. Dziewczynkom gratulujemy kreatywności i urody;)

2020-11-24
Kreator zdjęć do mLegitymacji
Kreator zdjęć do mLegitymacji

Kreator zdjęć do mLegitymacji  - narzędzie powstało w ramach realizowanego projektu unijnego “Bon na Innowacje” dzięki czemu został stworzony bezpłatny internetowy Kreator zdjęć do mLegitymacji. 

“Kreator zdjęć do mLegitymacji”, dostępny jest na stronie www: passport-photo.online/pl

Z usługi mogą bezpłatnie korzystać wszyscy uczniowie Szkoły. W celu wykonania zdjęcia wystarczy zrobić zdjęcie telefonem komórkowym (smartphonem) na dowolnym tle. Nasz Kreator z tak zrobionego zdjęcia przygotuje zdjęcie spełniające wymogi określone przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Kreator zdjęć do mLegitymacji stanowi ogromne uproszczenie i ułatwienie dla uczniów oraz rodziców.

Więcej informacji tutaj

Link https://passport-photo.online/pl

 

2020-11-12
Święto Odzyskania NIepodległości
Święto Odzyskania NIepodległości
                                          Samorząd Uczniowski zapala znicze z okazji Swięta Niepodległości.
 
Jak co roku Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach uczciła rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Julia Tobiasz i Karolina Długosz reprezentujące Samorząd Uczniowski zapaliły znicze a pani Elżbieta Samek dyrektor szkoły razem z Sołtysem wsi Marcinkowice panią Elzbietą Horowską i radnymi gminnymi złożyła wieniec na Grobie Legionistów. Uczniowie oddali hołd poległym za wolność indywidualnie odwiedzając Cmentarz Legionistów.

 

2020-11-12
Święto Szkoły 2020 -  zapraszamy do udziału w konkursach
Święto Szkoły 2020 - zapraszamy do udziału w konkursach

              Zapraszamy uczniów klas 0-8 do udziału w konkursach zorganizowanych z okazji Święta Szkoły na pamiątkę Bitwy Marcinkowickiej.

W tym roku Święto Szkoły i konkursy będą przeprowadzone w innej formie ze względu na zdalne nauczanie i zalecenia epidemiczne.

Wszystkie prace konkursowe należy wykonać w domu i przekazać do organizatorów: przynieść do szkoły lub przesłać drogą elektroniczną (zdjęcie, filmik, tekst Word, prezentacja) na e-maila: marcinkowice.szkola@wp.pl

Prace powinny być opisane: imię i nazwisko uczestnika konkursu, klasa.

Termin składania prac: do 27 listopada 2020r.

Zapraszamy do udziału w następujących konkursach:

  •  Turniej wiedzy o patronie naszej szkoły Józefie Piłsudskim i Bitwie Marcinkowickiej

Konkurs indywidualny skierowany jest do uczniów klas 4-8. Będzie miał formę testu pisemnego lub on-line. Uczestnicy muszą wykazać się znajomością biografii Józefa Piłsudskiego. Szczegóły dotyczące turnieju będą podane wkrótce.

  • Konkurs pieśni legionowych

Konkurs indywidualny dla uczniów klas 0-8. Uczestnik konkursu wybiera dowolną pieśń legionową. Następnie nagrywa śpiew pieśni i w formie filmiku wysyła na wskazany e-mail. Oceniane będą: poprawność rytmu i melodii, wyrazistość śpiewu, strój, biało-czerwone elementy lub rekwizyty, ogólny wyraz artystyczny.

  • Konkurs plastyczny „Józef Piłsudski – patron Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach”

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 0-8. Polega na samodzielnym wykonaniu pracy plastycznej związanej tematycznie z postacią Józefa Piłsudskiego. Praca plastyczna musi mieć formę znaczka pocztowego. Technika plastyczna dowolna. Wielkość max. - A4.

  • Konkurs poetycki „Józef Piłsudski – patron Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach”

Konkurs (dla uczniów klas 1-8) polega na samodzielnym napisaniu wiersza przedstawiającego postać Józefa Piłsudskiego, jego dokonania i związek z naszą miejscowością i szkołą.

  • Konkurs multimedialny „Józef Piłsudski – patron Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach”

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 3-8. Polega na samodzielnym wykonaniu pracy multimedialnej (film, wywiad, audycja radiowa, słuchowisko, prezentacja) przedstawiającej postać Józefa Piłsudskiego, jego dokonania i związek z naszą miejscowością i szkołą. Długość pracy multimedialnej: do 5 minut.

 

Szczegółowych informacji dotyczących konkursów udzielają organizatorzy: Celina Pacholarz i Irena Szajewska.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH!

2020-11-12
Konkurs na najładniejszy różaniec
Konkurs na najładniejszy różaniec

         W październiku – miesiącu różańcowym został zorganizowany w Szkołach Podstawowych w Marcinkowicach i Rdziostowie konkurs na najpiękniejszy różaniec wykonany własnoręcznie dowolną techniką. Konkurs cieszył się dużym zainteresowanie dzieci z klas I-III oraz przedszkola, do których był skierowany. Spośród różańców zostały wybrane najpiękniejsze, które zostały nagrodzone. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie pięknych różańców, które były eksponowane na wystawie w kościele parafialnym w Marcinkowicach.

 

2020-11-05
Piękna nasza Polska cała
Piękna nasza Polska cała

Realizacja Międzynarodowego Projektu Piękna Nasza Polska Cała.

Oddział przedszkolny bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Piękna Nasza Polska Cała. Głównym celem projektu jest: kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, rozwijanie u dzieci zainteresowań symbolami narodowymi oraz poznanie historii, tradycji, architektury, przyrody swojego regionu. Dostrzeganie piękna ojczystego miejsca budzenie poczucia więzi z najbliższym otoczeniem: rodziną, przedszkolem, miejscowością. W trakcie trwania projektu od września do maja dzieci muszą zrealizować co najmniej 20 zadań projektowych. Dzieci z zainteresowaniem przystąpiły do ich realizacji.

Zadania, które udało nam się już zrealizować :

- A ja kocham moją miejscowość- narysowanie największej laurki dla Marcinkowic kredą na asfalcie.

- Dobre, bo polskie – zorganizowanie akcji promocyjnej najbardziej znanych i cenionych produktów w naszej Ojczyźnie, w naszym regionie- jabłek.

- W starym kinie- projekcje dobranocek naszych rodziców i dziadków. „ Reksio”, „ Pomysłowy Dobromir”, „ Bolek i Lolek”

- Czerwone korale – zorganizowanie wystawy własnoręcznych wyrobów biżuterii regionalno- folkowej z korali jarzębiny.

- Zadanie według własnego pomysłu- Gromadzimy dary POLSKIEJ JESIENI, zorganizowanie wystawy.

- Piękna Niepodległa – wspólne zasadzenie drzewa ( lipy) na terenie placówki.

- Według przepisu Babci lub Dziadka – wykonanie z dziećmi regionalnej potrawy- ciasta marchewkowego według przepisu babci i mamy Bartka, degustacja.

- Mam chusteczkę haftowaną – zapoznanie dzieci z wybraną zabawą ludową.

2020-11-02
Przerwa na czytanie w przedszkolu
Przerwa na czytanie w przedszkolu

                  Dzieci przedszkolne wzięły udział w I edycji międzynarodowej Akcji "Przerwa na czytanie". Dzieci wysłuchały bajki czytanej przez nauczyciela. Oglądały książeczki z ulubionymi bajkami. Myślę, że to będzie dla przedszkolaków zachętą do zainteresowania słowem pisanym.

M.Sambak

2020-11-02
I MIĘDZYNARODOWA EDYCJA „PRZERWY NA CZYTANIE”
I MIĘDZYNARODOWA EDYCJA „PRZERWY NA CZYTANIE”

               Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Do tej pory akcja miała zasięg ogólnopolski, w tym roku odbyła się I międzynarodowa edycja. Organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Główne cele akcji to: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W naszej szkole akcja odbyła się 30 października 2020 roku. Niestety ze względu na zdalne nauczanie nie wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w niej w szkole. W biciu rekordu wzięła udział cała społeczność szkolna, nauczyciele, pracownicy, rodzice. Uczniowie młodszych klas czytali swoje ulubione książki w czasie przerw międzylekcyjnych. Czytali samodzielnie lub w małych grupach – jedna osoba czytała głośno, a pozostałe słuchały. Dzieciom z oddziału przedszkolnego ich ulubione baśnie czytała wychowawczyni. Potem dzieci wykonały prace plastyczne prezentujące ulubionych bohaterów literackich. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w akcji w swoich domach, czytali książki podczas przerw między lekcjami on-line. O tym, że można czytać książki wspólnie, chociaż zdalnie świadczą nadesłane przez uczniów zdjęcia, na których uchwycili moment czytania i które miały promować czytelnictwo.

Akcja odbyła się w nietypowej sytuacji pandemii i nauki zdalnej, ale to nam nie przeszkodziło we „wspólnym czytaniu” i wymienianiu się wrażeniami dotyczącymi książek. Wszyscy zgodnie przyznajemy, że „książki nie gryzą, one pochłaniają w całości”. Z radością weźmiemy udział w akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie w przyszłym roku.

 

2020-10-26
Nauczanie zdalne - informacja dyrektora szkoły
Nauczanie zdalne - informacja dyrektora szkoły

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji i Nauki od dnia 26 października do 8 listopada uczniowie klas IV - VIII przechodzą na tryb nauki zdalnej. Uczniowie zgodnie z planem swoich zajęć, za pomocą aplikacji TEAMS, łączyć się będą z nauczycielami na zajęciach on - line.

Wszyskie informacje dostępne są dla rodziców i uczniów w e- dzienniku.

Obecność na zajęciach jest sprawdzana, rodzice zobowiązani są na bieżąco usprawiedliwiać nieobecności

Wszelkie trudności z realizacją nauki zdalnej należy zgłaszać nauczycielowi, wychowawcy lub dyrektorowi szkoły za pośrednictwem e-dziennika.

Wybierz stronę: « < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 > »