Aktualności

2019-09-02
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Bo wolność to jest tyle, ilu nas poległo

i wolność to jest tyle, ilu nas dziś żyje…

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020!!!

Uroczystą mszą św. o godz. 8.30 w kościele parafialnym w Marcinkowicach, rozpoczął się nowy rok szkolny, w której brali udział dyrektor, nauczyciele, rodzice wraz z uczniami.

Kolejna część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej.

Pani Dyrektor Elżbieta Samek serdecznie powitała uczniów, rodziców i nauczycieli, wyrażając nadzieję na owocną współpracę wszystkich członków naszej szkolnej społeczności. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do najmłodszych uczniów, którzy dołączyli do nas w tym roku szkolnym jako pierwszoklasiści. Życzyła wszystkim sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy. Ósmoklasistom przypomniała, jak ważny to dla nich rok, bo przecież tegoroczne osiągnięcia będą miały decydujący wpływ na ich dalszą naukę i życie.

Gościem specjalnym uroczystości była pani Maria Mółka reporterka z radia RDN Nowy Sącz, która przeprowadziła wywiad z panią dyrektor Elżbietą Samek i z uczniami naszej szkoły.

Krótki montaż słowno-muzyczny przygotowany wraz z uczniami przez p. Celinę Pacholarz i p. Ewę Pajor-Wojsław nawiązywał do wczorajszej 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podkreślał on rolę historii w wychowaniu przyszłych pokoleń i przypominał, że minione czasy powinny stanowić przestrogę dla wszystkich, którym leży na sercu dobro kraju.

„Jest jeden czas miłości, jest jeden czas wiary

dla tych, którzy odeszli, dla tych, co zostają.
Wszystko staje się jednym: żywe i umarłe,

wszystko splata się w jedną narodową pamięć.
Ona przeszłości i przyszłości sięga
Przez serce żywe, co w piersiach nam bije,

BO WOLNOŚĆ TO JEST TYLE, ILU NAS POLEGŁO

I WOLNOŚĆ TO JEST TYLE, ILU NAS DZIŚ ŻYJE”.

2019-08-30
Ogłoszenie Dyrektora
Ogłoszenie Dyrektora

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

rozpocznie się 2 września Mszą Swiętą

w kościele parafialnym w Marcinkowicach

o godz. 8.30

Po Mszy Świętej Dyrektor i Grono Pedagogiczne zapraszają uczniów wraz z rodzicami

do Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach

na dalszą część uroczystości.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

2019-08-29
Stypendia Wójta Gminy Chełmiec dla najzdolniejszych
Stypendia Wójta Gminy Chełmiec dla najzdolniejszych

            Dnia 28 sierpnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Świniarsku odbyła się uroczysta gala wręczenia uczniom stypendiów Wójta Gminy Chełmiec za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2018/2019. Nagrodzeni zostali uczniowie chełmieckich szkół podstawowych i klas gimnazjalnych oraz szkół ponadpodstawowych, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, czyli osiągnęli  średnią ocenę ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych co najmniej: w szkole podstawowej klasy IV - VI – 5,40, w gimnazjum i w szkole podstawowej klasy VII i VIII – 5,20, w szkole ponadpodstawowej – 4,80.

W czasie uroczystości wręczono dyplomy 301 uczniom. Wśród nagrodzonych znalazła się również liczna grupa uczniów naszej szkoły:

Mateusz Sowa, Sławomir Jargut, Agnieszka Szajewska, Zuzanna Adamczyk, Amelia Kalisz, Oliwia Janus, Dawid Smajdor, Julia Tobiasz, Justyna Mróz, Tomasz Sowa, Katarzyna Opioła, Anna Mróz, Oliwia Kożuch, Karolina Zapart, Filip Glaser, Angelika Bińkiewicz, Bożena Konar.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.

2019-06-19
Zakończenie roku szkolnego 2018/19
Zakończenie roku szkolnego 2018/19

              Dnia 19 czerwca 2019r. uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od Mszy św. w Kościele Parafialnym w Marcinkowicach, by podziękować za błogosławieństwo w minionym roku nauki. Potem cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, by tam obejrzeć program artystyczny. Najpierw wystąpili uczniowie klasy 8, którzy w prezentacji multimedialnej wspominali lata nauki w szkole podstawowej, podziękowali nauczycielom za serce i trud włożony w ich edukację, rodzicom – za trud wychowania. Potem wystąpili uczniowie klasy 7. W formie rozprawy sądowej pożegnali absolwentów. Wręczyli im również słodkie prezenciki.

W drugiej części uroczystości pani dyrektor Elżbieta Samek wręczyła nagrody za wysokie wyniki w nauce. Grupa nagrodzonych była liczna. Oto nazwiska uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem:

Klasa 4a:  Sowa Mateusz, Jargut Sławomir, Żak Maja, Glaser Katarzyna, Leśnik Adrian, Sarata Wiktoria, Dadaś Katarzyna, Mróz Franciszek, Hasior Jakub

Klasa 4b:  Agnieszka Szajewska, Roksana Wilk, Konrad Budnik, Froehlich Mikołaj, Janus Hubert, Klaudia Plata, Smoleń Paweł, Chronowska Patrycja, Krzyszkowska Karolina

Klasa 5:  Zuzanna Adamczyk, Amelia Kalisz, Oliwia Janus, Maja Berezowska, Mateusz Kumięga, Jadwiga Wójs, Kacper Kubacki, Krzysztof Myrlak, Szymon Zajączkowski

Klasa 6:  Dawid Smajdor , Julia Tobiasz, Karolina Długosz, Maja Chmura, Tomasz Klag, Krzysztof Sikorski, Ewelina Gizicka, Roksana Matiaszek

Klasa 7:  Mróz Justyna, Sowa Tomasz, Mróz Anna, Opioła Katarzyna, Zapart Karolina, Glaser Filip,  Kożuch Oliwia

Klasa 8:  Bińkiewicz Angelika, Konar Bożena, Konar Aleksandra, Kubacki Jakub, Pawłowski Jan, Chronowski Patryk, Leśnik Mateusz.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

 

2019-06-19
Pożegnanie przedszkola
Pożegnanie przedszkola

               19 czerwca odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego w oddziałach przedszkolnych. Dzieci sześcioletnie po dziesięciomiesięcznej wędrówce w świecie zabaw i nauki dotarły do zasłużonych wakacji i odpoczynku.  W uroczystości uczestniczyli też rodzice naszych absolwentów. Dzieci  z bagażem nowych doświadczeń i wiadomości pełni optymizmu idą do klasy I, a przedstawiając inscenizację „  Nadszedł czas pożegnania”  oraz „ Pożegnanie przedszkola” żegnały się z paniami salą i zabawkami dostojnie prezentując swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne.

 

Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody niespodzianki, a pani życzyła im sukcesów w klasie I, spełnienia marzeń i bezpiecznych, radosnych wakacji.


Wesołą głoszę nowinę  Wakacje się zaczynają!

2019-06-18
Piknik na powitanie lata
Piknik na powitanie lata

              14.06.2019r. W oddziale przedszkolnym odbył się „Piknik przedszkolaka”- na powitanie lata. Dzieci bawiły się wesoło na placu przedszkolnym z wykorzystaniem różnych przyborów oraz zabawek. W przerwach spożywały przygotowane przekąski oraz napoje. Był to bardzo radosny dzień.

2019-06-18
Wycieczka do Zoo
Wycieczka do Zoo
              12 czerwca dzieci z klas O – II odwiedziły Ogród Zoologiczny w Krakowie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć zwierzęta egzotyczne jak również te, które możemy spotkać w naszym kraju. Celem wycieczki było kształtowanie świadomości ekologicznej oraz poznanie życia różnych zwierząt. Pobyt w tym urokliwym miejscu był ciekawą przygodą, interesującą lekcją przyrody i wspaniałą zabawą.

 

2019-06-18
Nagrody Wójta Gminy Chełmiec
Nagrody Wójta Gminy Chełmiec

Nagrody Wójta Gminy Chełmiec za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczno-plastyczne i sportowe w roku szkolnym 2018/2019

 

Dnia 18 czerwca 2019 roku w Astro Centrum Chełmiec odbyła się uroczystość wręczenia pieniężnych nagród Wójta Gminy Chełmiec za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczno-plastyczne i sportowe w roku szkolnym 2018/2019 uzdolnionym uczniom ze szkół gminy Chełmiec. Dyplomy odebrało w sumie 103 laureatów, finalistów lub wyróżnionych w małopolskich i ogólnopolskich konkursach z: biologii, matematyki, historii, religii i języka angielskiego, w sporcie z dziedziny: karate, kick-boxingu, piłki nożnej, piłki ręcznej, pływania oraz w zakresie osiągnięć artystycznych i plastycznych ze śpiewu, muzyki, plastyki i poezji.

Nagrody wręczał Wójt Gminy pan Bernard Stawiarski oraz Przewodniczący Rady Gminy Chełmiec pan Wiesław Szołdrowski. 

W tej licznej grupie uzdolnionej młodzieży znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:

Justyna Mróz – laureatka Konkursu z Języka Polskiego Albus, Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego i Ogólnopolskiego Konkursu Galileo z Języka Angielskiego,

Katarzyna Opioła – wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Galileo z Języka Angielskiego, laureatka Konkursu z Języka Polskiego Albus i Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej,

Oliwia Kożuch – laureatka Konkursu z Języka Polskiego Albus,

Krzysztof Sikorski – laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej,

Tomasz Sowa – laureat Konkursu z Języka Polskiego Albus i Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej,

Zuzanna Jurczak – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Miłość to nie przygoda. Ma smak całego człowieka”,

Agnieszka Szajewska – zdobywczyni III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poezji Patriotycznej „Dla Niepodległej”, II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Barwy Ojczyste”, wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Młodych Muzyków Grających na Keyboardzie, I miejsca w Gminnym Konkursie Historycznym „11 listopada 1918”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

2019-06-12
Dzień Dziecka i finał kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł
Dzień Dziecka i finał kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

          Dnia 4 czerwca 2019r. dla naszych uczniów zorganizowany był Dzień Dziecka. Tradycyjnie spędziliśmy go na sportowo. Pani Marzena Leśniak przygotowała obwód stacyjny. Obejmował on następujące konkurencje: hula hop, żonglerka, rzuty do kosza, odbicia piłką, skoki na skakance. Uczniowi zaliczali poszczególne konkurencje i zbierali punkty. Uczniowie, którzy zebrali najwięcej punktów otrzymali nagrody. Równolegle ze zmaganiami sportowymi odbywał się grupowy konkurs plastyczny zorganizowany w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Uczniowie, wykonując plakaty, mieli przedstawić aktywne formy spędzania wolnego czasu. Powstało kilkanaście ciekawych prac, które zostały wyeksponowane na wystawie. Autorzy najciekawszych plakatów zostali nagrodzeni. Oto lista laureatów konkursu plastycznego:

  • Julita Jędraczka i Liliana Sojka z klasy 1
  • Magdalena Smajdor i Nina Pociecha z klasy 1
  • Milena Pociecha, Natalia Piszczek, Aleksandra Wójcik, Joanna Sasadopoulou z klasy 3
  • Karolina Krzyszkowska, Patrycja Chronowska, Julia Malec, Katarzyna Wójs z klasy 4b
  • Maja Berezowska i Zuzanna Jurczak z klasy 5.

Odbyła się również loteria fantowa. Pieniądze zebrane ze sprzedaży fantów przeznaczone zostaną na sprzęt sportowy.

W drugiej części uroczystości zespoły dziewczęce wzięły udział w turnieju piłki ręcznej, a dla chłopców zorganizowano turniej piłki nożnej. Dziękujemy koordynatorkom Dnia Dziecka: pani Marzenie Leśniak i pani Irenie Szajewskiej.

 

 

2019-06-12
Gminny Konkurs Literacko-Fotograficzny
Gminny Konkurs Literacko-Fotograficzny

             Dnia 11 czerwca 2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Literacko-Fotograficznego „Piękno i historia mojej Małej Ojczyzny”. Tegoroczna IV edycja nosiła tytuł „Życie codzienne, tradycje i zwyczaje mojej miejscowości”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zdjęć przedstawiających życie codzienne, tradycje i zwyczaje miejscowości oraz samodzielnym napisaniu tekstu literackiego będącego opisem przedstawionych na zdjęciu sytuacji.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły, pani Elżbieta Samek, która powitała laureatów konkursu i ich opiekunów naukowych. Spotkanie uświetnili swoją obecnością goście specjalni: Wójt Gminy Chełmiec, pan Bernard Stawiarski, pan Radosław Potoczek – dyrektor GZE, pan Andrzej Tyrkiel – przewodniczący GKO.

Na początku uroczystości wystąpili młodzi wokaliści, którzy wykonali znane piosenki anglojęzyczne. Ich prezentacje nagrodzono gromkimi brawami. Potem nastąpiła właściwa część spotkania, czyli wręczenie dyplomów i nagród. Na konkurs wpłynęły 22 prace literacko-fotograficzne. Przedstawiały zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi, bożonarodzeniowymi, prace w gospodarstwie, a także różne formy spędzania wolnego czasu. Poziom prac był wysoki, dlatego nagrodzono wszystkich uczestników, a w gronie laureatów znalazło się aż 8 uczniów. Wyniki przedstawiają się następująco:

 

I miejsce –      Magdalena Dziedzic – SP w Krasnem Potockiem

                        Krzysztof Sikorski – SP w Marcinkowicach

II miejsce -      Łucja Jabłońska - SP w Krasnem Potockiem

III miejsce -    Kamila Jabłońska - SP w Krasnem Potockiem

                        Agnieszka Szajewska - SP w Marcinkowicach

Wyróżnienie – Joanna Tarasek - SP w Piątkowej

                        Wiktoria Uszko - SP w Librantowej

                        Liliana Mokrzycka - SP w Chełmcu

Cenne nagrody (sprzęt elektroniczny: smartwatche, głośniki bluetooth, słuchawki, pendrive) wręczył Wójt Gminy Chełmiec, któremu serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród i objęcie patronatem naszego konkursu. Prace wykonane na tegoroczną edycję konkursu wzbogaciły zgromadzony już zbiór wspaniałych prac prezentujących piękno i historię miejscowości gminy Chełmiec.

Już dziś organizatorki konkursu, czyli Elżbieta Samek i Irena Szajewska, zapraszają na jego V edycję, której hasło brzmi: „Kościoły i zabytki sakralne”.

 

 

Wybierz stronę: « < 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 > »