Aktualności

2019-09-25
Akcja "Witamy jesień w odblaskowych strojach"
Akcja "Witamy jesień w odblaskowych strojach"

           23 września w oddziale przedszkolnym została przeprowadzona Akcja "WITAMY JESIEŃ W ODBLASKOWYCH STROJACH".  Głównym celem było promowanie bezpiecznych zachowań na drodze poprzez używanie kamizelek i innych elementów odblaskowych.  Gościliśmy posła na sejm RP Wiesława Janczyka, który wsparł naszą akcję sfinansował i przekazał 40 dziecięcych kamizelek odblaskowych zwiększając bezpieczeństwo naszych dzieci podczas wycieczek i spacerów.

Poseł opowiedział o swojej pracy oraz przeczytał wiersz „ W podróży”, mówiący o konieczności noszenia strojów odblaskowych i właściwego zachowania na drodze.  Dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe wraz z posłem, wychowawcami i pracownikami szkoły zaprezentowały transparenty z hasłami promującymi noszenie odblaskowych strojów. Następnie przeszły do parku powitać jesień niosąc hasło „ Gdy jesienią spacerujesz weź odblaski a bezpiecznie się poczujesz” przekazując przesłanie noszenia odblasków mieszkańcom Marcinkowic.

2019-09-23
ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC - Zapraszamy na kółko astronomiczne
ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC - Zapraszamy na kółko astronomiczne

              Serdecznie zapraszamy na zajęcia tematyczne organizowane w ASTRO CENTRUM w Chełmcu wszystkich fanów astronomii oraz młodzież ciekawą kosmosu.

Propozycja skierowana jest do młodzieży szkolnej z klas 5 – 8 szkoły podstawowej oraz ze szkół średnich do udziału w kole astronomicznym. Udział w kole astronomicznym jest bezpłatny.

Zagadnienia jakie poruszymy na zajęciach to między innymi:

  • podstawowe pojęcia astronomiczne,
  • klasyfikacja ciał niebieskich
  • odległości we wszechświecie i ich pomiar,
  • budowa Układu Słonecznego,
  • misje badawcze w Układzie Słonecznym,
  • Księżyc i związane z nim zjawiska astronomiczne,
  • powstanie i ewolucja wszechświata,
  • historia lotów kosmicznych,
  • tajemnice czarnej dziury,
  • podstawowe zagadnienia związane z astrofotografią.

Ponadto planujemy prowadzenie nocnych obserwacji przy okazji których uczestnicy nauczą się obsługi teleskopu oraz rozpoznawania gwiazdozbiorów.

Zajęcia będą się odbywać w piątki o godzinie 17:30 w pomieszczeniach obserwatorium. Termin pierwszych zajęć to 25 październik 2019r.
2019-09-23
Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka

             Dzień Przedszkolaka ustanowiony został 13 września 2013 r. uchwałą sejmu w Parlamencie Polskim, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.  20 września wszystkie dzieci z oddziału  przedszkolnego przeżywały swoje święto w radosnych nastrojach integrując się podczas wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Gościem specjalnym na uroczystości była pani dyrektor Elżbieta Samek, która w ramach święta pasowała podopiecznych na przedszkolaki. Wcześniej dzieci musiały wykazać się umiejętnościami, które każdy przedszkolak powinien potrafić: bawić się bez konfliktów, zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wierszyk, rozwiązać zadanie oraz uważnie wysłuchać bajkę.

Wszystkie zaprezentowane sprawności zostały przez panią dyrektor zaliczone i ocenione uśmiechniętą buźką. Nasz gość specjalny czytając legendę polską „ Złota kaczka” zapoczątkował cykl zajęć w związku z przystąpieniem oddziału przedszkolnego do Ogólnopolskiego Projektu MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY, który ma na celu rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci i ich środowiska rodzinnego.

Wszystkie dzieci otrzymały odznakę Wzorowego Przedszkolaka oraz słodycze, wspaniałą niespodzianką przygotowaną przez mamę Emilki i Bartusia panią Karolinę Dąbrowską był przepięknie ozdobiony tort, który uświetnił naszą uroczystość. Dzieci bawiły się znakomicie z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego z nich.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do uszczęśliwienia naszych przedszkolaków.

 

2019-09-23
Projekt Ekobadacza
Projekt Ekobadacza

           Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Eko-Młodzi badacze na Sądecczyźnie” współfinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w ramach zadania ,,Edukacja Ekologiczna” oraz w konkursie na ,,Wypasioną Rzeczkę”.

17 września 2019 roku zespół uczniów zgłoszony do projektu oraz uczniowie klas 5 i 6 przeszli nad rzeczkę Smolnik, celem dokonania zadań konkursowych, czyli pobrania próbek wody do analizy kolorystycznej na obecność azotanów, azotynów, fosforanów, amoniaku, jonów żelaza oraz określenie twardości wody, stopnia kwasowości pH wody i pH gleby. W tym celu szkoła otrzymała walizkę Ekobadacza. Uczniowie pod nadzorem nauczyciela wykonali kolejno wszystkie zadania wg instrukcji. Wstępnie poznaliśmy jakość wody w Smolniku. Zebrane wyniki zostały przesłane do organizatora projektu do fachowej analizy. Wykonaliśmy również zdjęcia Smolnika w miejscu naszej pracy, uczniowie wskazali na mapie elektronicznej to miejsce oraz wykonali opis walorów przyrodniczych Smolnika w ramach zadania na ,,Wypasioną Rzeczkę”.

Widomski Tadeusz

2019-09-18
Bezpieczni na drodze
Bezpieczni na drodze

               W związku z przystąpieniem naszej szkoły do Małopolskiego  Konkursu „ Odblaskowa Szkoła”, dzieci z oddziału przedszkolnego realizując  założenia konkursu,  przez tydzień uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu zapoznanie ich z podstawowymi zasadami pieszego i kołowego ruchu drogowego, oraz rozwijanie umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni. W twórczości plastycznej i ruchowej utrwalały swoje wiadomości,  a sprawdzeniem ich była zorganizowana wycieczka na pobliskie skrzyżowanie, dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe, widoczne z daleka w praktyce zastosowały bezpieczne zasady przechodzenia na drugą stronę ulicy. Utrwaliły znajomość znaków drogowych, oraz zapoznały się z funkcjonowaniem Stacji Kontroli Pojazdów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom, które opiekowały się dziećmi podczas wycieczki.

 

2019-09-16
Pamiętamy o 17 września!!!
Pamiętamy o 17 września!!!

"Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości."

Marszałek Józef Piłsudski


Dnia 16 września w przddzień upamiętnienia agresji Związku Radzieckigo na Polskę, w naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny, upamiętniający tamte wydarzenia w wykonaniu uczniów klas VI-VIII, przygotowany przez panią Celinę Pacholarz.

Po wysłuchaniu "Ballady Wrześniowej" - J. Kaczmarskiego, wierszy, chór szkolny zaśpiewał "Hymn Sybiraków", bo właśnie Dzień 17 września to  Dzień Sybiraka.

20 września 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Panią Aleksandrę Potoczek, która należy do nielicznej już grupy ludzi, którzy przeżyli pobyt na Syberii w czasie II wojny światowej. Serdecznie dziękujemy.

 

2019-09-15
Ogłoszenie Dyrektora
Ogłoszenie Dyrektora
W dniu 16 września 2019 r. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach
odbędzie się Zebranie Rodziców uczniów naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy!!!


2019-09-12
Wizyta w Sejmie
Wizyta w Sejmie

             Dnia 11.09 odbyła się wycieczka klasy ósmej  do Warszawy. Została ona zorganizowana przez Pana Posła Wiesława Janczyka.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. Stare Miasto, dom narodzin Marii Skłodowskiej-Curie, Łazienki, Kościół św. Anny oraz wiele innych zabytków Warszawy.

Jednak głównym celem wycieczki było zwiedzanie Sejmu.  Mogliśmy  z  bliska zobaczyć jak wyglądają obrady.  Miłym zaskoczeniem dla nas było powitanie naszej marcinowickiej społeczności przez Marszałka Sejmu pana Terleckiego. Oklaski powitalne posłów sprawiły nam dużą przyjemność.

Pani przewodnik oprowadzając nas korytarzami sejmowymi zgłębiała naszą wiedzę o historii Sejmu. Opieką otoczył nas również pan poseł, który ciekawie opowiadał o swojej pracy w Sejmie. Zwiedzanie Sejmu zostało zwieńczone pysznym obiadem  i deserem w restauracji sejmowej.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Posłowi Wiesławowi Janczykowi za umożliwienie nam wizyty w stolicy i prezenty dla całej klasy. 

                                                                                                                                Kasia Opioła

 

2019-09-07
Festiwal biegowy w Krynicy
Festiwal biegowy w Krynicy
              W dniu 06.09.2019 r. w Krynicy Zdroju  odbył się  10 Tauron Festiwal Biegowy. Naszą szkołę reprezentowało 32 uczniów z  klas IV-VIII. Podczas  trwania festiwalu towarzyszyła  wspaniała atmosfera. Oczywiście jak co roku uczestnicy otrzymali darmowe lody, drożdżówki, ciepły posiłek oraz wodę mineralną bez ograniczeń.
Do biegów finałowych zakwalifikowało się trzech ucznów z naszej szkoły Milena Pociecha, Michał Weber oraz Filip Glaser.
Opiekę podczas festiwalu sprawowali  p. Marzena Leśniak, p.Robert Cempa oraz p.Tadeusz Widomski.
 
2019-09-02
Pismo okolicznościowe na rozpoczęcie roku szkolnego
Pismo okolicznościowe na rozpoczęcie roku szkolnego

Dyrekcja Szkoły Grono Pedagogiczne, Drodzy Rodzice oraz Uczniowie!

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego dla Uczniów, Nauczycieli, Rodziców i Dyrekcji pragnę przesłać życzenia udanej realizacji ambitnych założeń edukacyjnych i wychowawczych. Wszystkich bezwątpienia czeka wiele pracy i zadań do wykonania, którym jestem przekonany uda się sprostać. Niech zdobyta wiedza pomoże zaspokoić ciekawość do świata i otoczenia oraz rozwijać i realizować swoje osobiste plany i marzenia. Niech podjęty trud edukacyjny przyniesie liczne nagrody i wyróżnienia i przygotuje wychowanków do najlepszych ról zawodowych i społecznych. Z okazji dzisiejszej uroczystości Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom oraz Uczniom życzę, by rok szkolny 2019/2020 otwierał drogę do realizacji dobrych zamierzeń i sukcesów, aby przyniósł dla wszystkich wiele satysfakcji i radości przy pokonywaniu trudnych wyzwań!

Z poważaniem

Poseł na Sejm RP

Wiesław Janczyk

Wybierz stronę: « < 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 > »