Aktualności

2020-06-30
Nagrody Wójta Gminy  Chełmiec za wybitne osiągnięcia
Nagrody Wójta Gminy Chełmiec za wybitne osiągnięcia

Tradycyjnie na zakończenie roku szkolnego Wójt Gminy Chełmiec przyznał uzdolnionym uczniom szkół gminy Chełmiec nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2019/2020.

Niestety z powodu wirusa COVID-19 nie mogła odbyć się uroczysta gala wręczenia nagród. Dyplomy dla uczniów i listy gratulacyjne dla rodziców od Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego zostały dostarczone przesyłką kurierską.

W bieżącym roku nagrodzonych zostało 81 uczniów - laureatów, finalistów lub  wyróżnionych w małopolskich oraz ogólnopolskich konkursach z języka polskiego, matematyki, historii, religii i języka angielskiego. W sporcie przyznano nagrody w dyscyplinach: karate, kick-boxing, piłka nożna, piłka ręczna, pływanie, natomiast za osiągnięcia artystyczne: ze śpiewu, tańca, muzyki, plastyki i poezji.

W tej licznej grupie uzdolnionych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:

 

- Justyna Mróz z klasy 8 – laureatka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego laureatka Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”

- Katarzyna Opioła z klasy 8 - laureatka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego finalistka Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej

- Tomasz Sowa z klasy 8 - finalista Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej

- Oliwia Kożuch z klasy 8 - finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej

- Zuzanna Adamczyk z klasy 6 - finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej

- Agnieszka Szajewska z klasy 5 – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu na gadkę laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej,  laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowa z języka polskiego,  wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Literacka zimówka 2020”

 

Gratulujemy naszym uzdolnionym uczniom oraz nauczycielom, którzy przygotowali ich do konkursów!                                                                               

/ISz/

                                                          

2020-06-29
I OGÓLNOPOLSKI KONKURS  NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - „Chrzest Polski”
I OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - „Chrzest Polski”

Serdecznie zapraszamy uczniów  Szkoły/Placówki do udziału
w I OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - „Chrzest Polski”

Każde społeczeństwo i każda jednostka powinna czuć więź ze swoją Ojczyzną, powinna być świadoma swojej historii i swoich korzeni. Zakorzenienie w historii umożliwia budowanie patriotyzmu, dumy z przynależności do własnego Narodu i stwarza poczucie odpowiedzialności ludzi za dobro i właściwy rozwój społeczeństwa. Fakt przyjęcia ustawy o Święcie Chrztu Polski daje nam wyjątkową szansę, aby pokazać korzenie naszej państwowości już w ponad tysiącletniej historii.

Cel uważamy za słuszny i istotny – skoro ustanowiono to Święto ustawą – powinno ono być obecne w powszechnej świadomości społeczeństwa. Do tej pory data ta była marginalnie dostrzegana – tylko podczas większych obchodów – co 50 lat (1966 i 2016). Dzieci i młodzież powinny zapoznać się z tak ważnym wydarzeniem w historii Polski. Realnie przewidujemy, że w wyniku konsekwentnych (rokrocznych) działań Święto zacznie być obecne w świadomości zbiorowej.

 Regulamin

2020-06-29
Ogólnopolska Olimpiada z języka polskiego – OLIMPUS
Ogólnopolska Olimpiada z języka polskiego – OLIMPUS

W tym roku sesja wiosenna ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych OLIMPUS odbyła się zdalnie. Przyczyną oczywiście była pandemia. W konkursie przeprowadzonym przez p. Ewę Pajor-Wojsław wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Sześcioro z nich zostało laureatami olimpiady. Oto nasi zwycięzcy:

Agnieszka Szajewska z kl. Vb

Justyna Mróz, Oliwia Kożuch, Tomasz Sowa, Katarzyna Opioła i Julia Zajączkowska z kl. VIII

Gratulujemy!

2020-06-29
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS
Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS

Tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Wzięły w niej udział aż 24 osoby: 15 w poziomie I (kl. IV-VI) i 9 z poziomu II (kl. VII i VIII).

Wśród uczestników znalazło się sześcioro laureatów. Największy sukces odniosła Zuzia Adamczyk z klasy VI – miejsce IV, otrzymując dyplom laureata i nagrodę książkową.

A to pozostali nasi laureaci: Agnieszka Szajewska, Tomasz Sowa, Katarzyna Opioła, Katarzyna Glaser, Karolina Radom.

Serdecznie gratulujemy dzieciom i ich opiekunkom: p. Irenie Szajewskiej i p. Ewie Pajor-Wojsław.

 

2020-06-29
Wybitni Uczniowie naszej szkoły
Wybitni Uczniowie naszej szkoły

W dniu zakończenia roku szkolnego 2019/2020 pięcioro uczniów naszej szkoły otrzymało zaszczytny tytuł WYBITNEGO UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MARCINKOWICACH. Cała piątka wyróżniła się w dziedzinie języka polskiego, uzyskując tytuły laureatów i finalistów prestiżowych konkursów organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty. Poza tym uzyskali oni wysokie noty w kilku innych konkursach, potwierdzając swoje wysokie umiejętności i ogromną wiedzę. Nagrody książkowe i pamiątkowe zestawy piśmiennicze trafiły do:

Zuzanny Adamczyk z kl. VI
Justyny Mróz z kl. VIII
Oliwii Kożuch z kl. VIII
Katarzyny Opioły z kl. VIII 
Tomasza Sowy z kl. VIII
2020-06-29
Konkursy z języka angielskiego
Konkursy z języka angielskiego

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego.

18 uczniów z klasy VI, VII i VIII wzięło udział w szkolnym etapie Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. Uczennica klasy VIII Justyna Mróz została zakwalifikowana do etapu rejonowego uzyskując w etapie szkolnym 64 pkt co stanowi 80%. W etapie rejonowym uzyskała 56 pkt co stanowi 47%. Niestety wynik ten nie wystarczył na zakwalifikowanie się uczennicy do etapu wojewódzkiego.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Galileo”

W marcu w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Galileo”, organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. W konkursie wzięło udział 38 uczniów z klas V-VIII. Uczennica klasy VIII Justyna Mróz otrzymała dyplom laureata zajmując 10 miejsce. Ponad to:  Katarzyna Opioła -kl. VIII- dyplom wyróżnienia- 13 miejsce

Filip Glaser – Kl. VIII – dyplom wyróżnienia – 13 miejsce

Kacper Bobrowski- Kl. VI-dyplom wyróżnienia- 13 miejsce

Franciszek Mróz -Kl. V-dyplom wyróżnienia- 14 miejsce

Paweł Smoleń-Kl. V- dyplom wyróżnienia- 14 miejsce

Piotr Łobaza – Kl. V- dyplom wyróżnienia – 15 miejsce.

Za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu na terenie szkoły była odpowiedzialna nauczycielka języka angielskiego Pani Elżbieta Kulig.

2020-06-24
Prezentacja klasy VIII na zakończenie roku szkolnego
Prezentacja klasy VIII na zakończenie roku szkolnego

Ze względu na warunki i bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia COVID-19, w tym roku  nie będzie uroczystego zakończenia roku szkolnego i pożegnania VIII klasy. Dlatego uczniowie postanowili wykonać prezentację  o swojej klasie, którą można zobaczyć w linku poniżej.

Prezentacja

2020-06-23
Informacja Dyrektora Szkoły
Informacja Dyrektora Szkoły

  Drodzy Rodzice/Uczniowie!!!

W tym roku ze względu na warunki bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia COVID-19 nie będzie uroczystego zakończenia roku szkolnego. Świadectwa można będzie odebrać od wychowawcy w dniu 26 czerwca br. indywidualnie (może to zrobić rodzic), zachowując zasady: dezynfekowanie dłoni przed wejściem do szkoły, nos i usta zakryte, odległość od innych osób 1,5 m, unikanie gromadzenia się na korytarzach.

Ważne! Odbiór świadectwa ukończenia klasy 8 potwierdza rodzic.

Aby ograniczyć liczbę osób równocześnie przebywających w szkole ustalono następujący harmonogram:

godz. 9.00 – 9.30 uczniowie (lub ich rodzic) z poszczególnych klas mający nr w dzienniku od 1- 12,

od 9.30 – pozostali od nr 13.

Świadectwa będą wydawane również 29 i 30 czerwca w czasie pracy sekretariatu:                             codziennie 8.00 – 14.00 lub w innym terminie po wcześniejszym ustaleniu z wychowawcą.

W oddziale przedszkolnym nauczyciele będą obecni w czwartek 25 czerwca br. w godz. 9.00 – 11.00. rodzice mogą w tym czasie odebrać dyplomy i rzeczy dzieci.

Zwrot podręczników niezwłocznie.

Książki do oddania powinny być zapakowane w woreczek spisane i podpisane na woreczku.

2020-06-08
Góra Grosza
Góra Grosza
 Serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za ogromny wkład w ogólnopolską akcję Góra Grosza
2020-06-03
„Kochamy Świętego Jana Pawła II”
„Kochamy Świętego Jana Pawła II”

Wyniki Szkolnego Konkursu „Kochamy Świętego Jana Pawła II”

 Z okazji 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II w naszej szkole został zorganizowany konkurs pod hasłem: „Kochamy Świętego Jana Pawła II”. Uczniowie klas 0-8 wykonali prace plastyczne, poetyckie, lapbooki oraz prezentacje multimedialne. Wpłynęły 33 prace. Prace były różnorodne, pomysłowe oraz wymagające dużego zaangażowania i czasu na ich wykonanie.

 Prezentujemy nagrodzonych w poszczególnych kategoriach tematycznych i wiekowych:

Prace plastyczne

Klasa 0-3:

     I miejsce  - Krzysztof Kosecki

II miejsce   - Wiktoria Mróz

           III miejsce   - Oliwia Dyda – kl.1

Wyróżnienie - Julia Budnik – kl.1

                                - Ewa Szkaradek-Wideł – kl.1

                      - Kamila Jargut – kl.3

Klasy 4-8:

I miejsce        - Milena Pociecha – kl.4

                          - Krzysztof Sikorski – kl.7

II miejsce  - Klaudia Plata – kl.5b

III miejsce      - Katarzyna Dadaś – kl.5a

Wyróżnienie     - Kinga Pietrakiewicz – kl.4

                       - Jakub Pietrakiewicz – kl.4

                     - Sławomir Jargut – kl.5a

                 - Roksana Wilk – kl.5b

                           - Agnieszka Szajewska – kl.5b

           - Julia Dyda – kl.6

              - Julia Tobiasz – kl.7

                       - Katarzyna Brzęczek – kl.8

Prace literackie – wiersze:

I miejsce     - Natalia Sikorska – kl.5b

II miejsce   - Karolina Długosz – kl.7

             - Paweł Konar – kl.7

III miejsce    - Klaudia Plata – kl.5b

 Wyróżnienia - Kinga i Jakub Pietrakiewicz – kl.4 

- Julia Tobiasz – kl.7

Prace literacko-plastyczne - lapbooki:

          I miejsce   - Magdalena Mróz – kl.5a

              - Wiktoria Sarata – kl.5

II miejsce  - Maja Żak – kl.5a

    III miejsc  - Mateusz Sowa – kl.5a

Prace multimedialne – prezentacje:

              I miejsce  - Agnieszka Szajewska – kl.5b

                    - Patryk Piekarz – kl.8

II miejsce    - Damian Gawlik – kl.7

     III miejsce    - Aleksandra Wójcik – kl.4

 

Gratulujemy zwycięzcom! Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w dniu rozdania świadectw. Bardzo dziękujemy nauczycielom, którzy dokonali oceny prac konkursowych: pani Dyrektor Elżbiecie Samek, pani Celinie Pacholarz, pani Ewie Pajor-Wojsław. Koordynatorem konkursu była pani Irena Szajewska.
Wybierz stronę: « < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 > »