Aktualności

2019-09-18
Bezpieczni na drodze
Bezpieczni na drodze

               W związku z przystąpieniem naszej szkoły do Małopolskiego  Konkursu „ Odblaskowa Szkoła”, dzieci z oddziału przedszkolnego realizując  założenia konkursu,  przez tydzień uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu zapoznanie ich z podstawowymi zasadami pieszego i kołowego ruchu drogowego, oraz rozwijanie umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni. W twórczości plastycznej i ruchowej utrwalały swoje wiadomości,  a sprawdzeniem ich była zorganizowana wycieczka na pobliskie skrzyżowanie, dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe, widoczne z daleka w praktyce zastosowały bezpieczne zasady przechodzenia na drugą stronę ulicy. Utrwaliły znajomość znaków drogowych, oraz zapoznały się z funkcjonowaniem Stacji Kontroli Pojazdów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom, które opiekowały się dziećmi podczas wycieczki.

 

2019-09-16
Pamiętamy o 17 września!!!
Pamiętamy o 17 września!!!

"Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości."

Marszałek Józef Piłsudski


Dnia 16 września w przddzień upamiętnienia agresji Związku Radzieckigo na Polskę, w naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny, upamiętniający tamte wydarzenia w wykonaniu uczniów klas VI-VIII, przygotowany przez panią Celinę Pacholarz.

Po wysłuchaniu "Ballady Wrześniowej" - J. Kaczmarskiego, wierszy, chór szkolny zaśpiewał "Hymn Sybiraków", bo właśnie Dzień 17 września to  Dzień Sybiraka.

20 września 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Panią Aleksandrę Potoczek, która należy do nielicznej już grupy ludzi, którzy przeżyli pobyt na Syberii w czasie II wojny światowej. Serdecznie dziękujemy.

 

2019-09-15
Ogłoszenie Dyrektora
Ogłoszenie Dyrektora
W dniu 16 września 2019 r. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach
odbędzie się Zebranie Rodziców uczniów naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy!!!


2019-09-12
Wizyta w Sejmie
Wizyta w Sejmie

             Dnia 11.09 odbyła się wycieczka klasy ósmej  do Warszawy. Została ona zorganizowana przez Pana Posła Wiesława Janczyka.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. Stare Miasto, dom narodzin Marii Skłodowskiej-Curie, Łazienki, Kościół św. Anny oraz wiele innych zabytków Warszawy.

Jednak głównym celem wycieczki było zwiedzanie Sejmu.  Mogliśmy  z  bliska zobaczyć jak wyglądają obrady.  Miłym zaskoczeniem dla nas było powitanie naszej marcinowickiej społeczności przez Marszałka Sejmu pana Terleckiego. Oklaski powitalne posłów sprawiły nam dużą przyjemność.

Pani przewodnik oprowadzając nas korytarzami sejmowymi zgłębiała naszą wiedzę o historii Sejmu. Opieką otoczył nas również pan poseł, który ciekawie opowiadał o swojej pracy w Sejmie. Zwiedzanie Sejmu zostało zwieńczone pysznym obiadem  i deserem w restauracji sejmowej.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Posłowi Wiesławowi Janczykowi za umożliwienie nam wizyty w stolicy i prezenty dla całej klasy. 

                                                                                                                                Kasia Opioła

 

2019-09-07
Festiwal biegowy w Krynicy
Festiwal biegowy w Krynicy
              W dniu 06.09.2019 r. w Krynicy Zdroju  odbył się  10 Tauron Festiwal Biegowy. Naszą szkołę reprezentowało 32 uczniów z  klas IV-VIII. Podczas  trwania festiwalu towarzyszyła  wspaniała atmosfera. Oczywiście jak co roku uczestnicy otrzymali darmowe lody, drożdżówki, ciepły posiłek oraz wodę mineralną bez ograniczeń.
Do biegów finałowych zakwalifikowało się trzech ucznów z naszej szkoły Milena Pociecha, Michał Weber oraz Filip Glaser.
Opiekę podczas festiwalu sprawowali  p. Marzena Leśniak, p.Robert Cempa oraz p.Tadeusz Widomski.
 
2019-09-02
Pismo okolicznościowe na rozpoczęcie roku szkolnego
Pismo okolicznościowe na rozpoczęcie roku szkolnego

Dyrekcja Szkoły Grono Pedagogiczne, Drodzy Rodzice oraz Uczniowie!

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego dla Uczniów, Nauczycieli, Rodziców i Dyrekcji pragnę przesłać życzenia udanej realizacji ambitnych założeń edukacyjnych i wychowawczych. Wszystkich bezwątpienia czeka wiele pracy i zadań do wykonania, którym jestem przekonany uda się sprostać. Niech zdobyta wiedza pomoże zaspokoić ciekawość do świata i otoczenia oraz rozwijać i realizować swoje osobiste plany i marzenia. Niech podjęty trud edukacyjny przyniesie liczne nagrody i wyróżnienia i przygotuje wychowanków do najlepszych ról zawodowych i społecznych. Z okazji dzisiejszej uroczystości Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom oraz Uczniom życzę, by rok szkolny 2019/2020 otwierał drogę do realizacji dobrych zamierzeń i sukcesów, aby przyniósł dla wszystkich wiele satysfakcji i radości przy pokonywaniu trudnych wyzwań!

Z poważaniem

Poseł na Sejm RP

Wiesław Janczyk

2019-09-02
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Bo wolność to jest tyle, ilu nas poległo

i wolność to jest tyle, ilu nas dziś żyje…

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020!!!

Uroczystą mszą św. o godz. 8.30 w kościele parafialnym w Marcinkowicach, rozpoczął się nowy rok szkolny, w której brali udział dyrektor, nauczyciele, rodzice wraz z uczniami.

Kolejna część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej.

Pani Dyrektor Elżbieta Samek serdecznie powitała uczniów, rodziców i nauczycieli, wyrażając nadzieję na owocną współpracę wszystkich członków naszej szkolnej społeczności. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do najmłodszych uczniów, którzy dołączyli do nas w tym roku szkolnym jako pierwszoklasiści. Życzyła wszystkim sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy. Ósmoklasistom przypomniała, jak ważny to dla nich rok, bo przecież tegoroczne osiągnięcia będą miały decydujący wpływ na ich dalszą naukę i życie.

Gościem specjalnym uroczystości była pani Maria Mółka reporterka z radia RDN Nowy Sącz, która przeprowadziła wywiad z panią dyrektor Elżbietą Samek i z uczniami naszej szkoły.

Krótki montaż słowno-muzyczny przygotowany wraz z uczniami przez p. Celinę Pacholarz i p. Ewę Pajor-Wojsław nawiązywał do wczorajszej 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podkreślał on rolę historii w wychowaniu przyszłych pokoleń i przypominał, że minione czasy powinny stanowić przestrogę dla wszystkich, którym leży na sercu dobro kraju.

„Jest jeden czas miłości, jest jeden czas wiary

dla tych, którzy odeszli, dla tych, co zostają.
Wszystko staje się jednym: żywe i umarłe,

wszystko splata się w jedną narodową pamięć.
Ona przeszłości i przyszłości sięga
Przez serce żywe, co w piersiach nam bije,

BO WOLNOŚĆ TO JEST TYLE, ILU NAS POLEGŁO

I WOLNOŚĆ TO JEST TYLE, ILU NAS DZIŚ ŻYJE”.

2019-08-30
Ogłoszenie Dyrektora
Ogłoszenie Dyrektora

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

rozpocznie się 2 września Mszą Swiętą

w kościele parafialnym w Marcinkowicach

o godz. 8.30

Po Mszy Świętej Dyrektor i Grono Pedagogiczne zapraszają uczniów wraz z rodzicami

do Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach

na dalszą część uroczystości.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

2019-08-29
Stypendia Wójta Gminy Chełmiec dla najzdolniejszych
Stypendia Wójta Gminy Chełmiec dla najzdolniejszych

            Dnia 28 sierpnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Świniarsku odbyła się uroczysta gala wręczenia uczniom stypendiów Wójta Gminy Chełmiec za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2018/2019. Nagrodzeni zostali uczniowie chełmieckich szkół podstawowych i klas gimnazjalnych oraz szkół ponadpodstawowych, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, czyli osiągnęli  średnią ocenę ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych co najmniej: w szkole podstawowej klasy IV - VI – 5,40, w gimnazjum i w szkole podstawowej klasy VII i VIII – 5,20, w szkole ponadpodstawowej – 4,80.

W czasie uroczystości wręczono dyplomy 301 uczniom. Wśród nagrodzonych znalazła się również liczna grupa uczniów naszej szkoły:

Mateusz Sowa, Sławomir Jargut, Agnieszka Szajewska, Zuzanna Adamczyk, Amelia Kalisz, Oliwia Janus, Dawid Smajdor, Julia Tobiasz, Justyna Mróz, Tomasz Sowa, Katarzyna Opioła, Anna Mróz, Oliwia Kożuch, Karolina Zapart, Filip Glaser, Angelika Bińkiewicz, Bożena Konar.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.

2019-06-19
Zakończenie roku szkolnego 2018/19
Zakończenie roku szkolnego 2018/19

              Dnia 19 czerwca 2019r. uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od Mszy św. w Kościele Parafialnym w Marcinkowicach, by podziękować za błogosławieństwo w minionym roku nauki. Potem cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, by tam obejrzeć program artystyczny. Najpierw wystąpili uczniowie klasy 8, którzy w prezentacji multimedialnej wspominali lata nauki w szkole podstawowej, podziękowali nauczycielom za serce i trud włożony w ich edukację, rodzicom – za trud wychowania. Potem wystąpili uczniowie klasy 7. W formie rozprawy sądowej pożegnali absolwentów. Wręczyli im również słodkie prezenciki.

W drugiej części uroczystości pani dyrektor Elżbieta Samek wręczyła nagrody za wysokie wyniki w nauce. Grupa nagrodzonych była liczna. Oto nazwiska uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem:

Klasa 4a:  Sowa Mateusz, Jargut Sławomir, Żak Maja, Glaser Katarzyna, Leśnik Adrian, Sarata Wiktoria, Dadaś Katarzyna, Mróz Franciszek, Hasior Jakub

Klasa 4b:  Agnieszka Szajewska, Roksana Wilk, Konrad Budnik, Froehlich Mikołaj, Janus Hubert, Klaudia Plata, Smoleń Paweł, Chronowska Patrycja, Krzyszkowska Karolina

Klasa 5:  Zuzanna Adamczyk, Amelia Kalisz, Oliwia Janus, Maja Berezowska, Mateusz Kumięga, Jadwiga Wójs, Kacper Kubacki, Krzysztof Myrlak, Szymon Zajączkowski

Klasa 6:  Dawid Smajdor , Julia Tobiasz, Karolina Długosz, Maja Chmura, Tomasz Klag, Krzysztof Sikorski, Ewelina Gizicka, Roksana Matiaszek

Klasa 7:  Mróz Justyna, Sowa Tomasz, Mróz Anna, Opioła Katarzyna, Zapart Karolina, Glaser Filip,  Kożuch Oliwia

Klasa 8:  Bińkiewicz Angelika, Konar Bożena, Konar Aleksandra, Kubacki Jakub, Pawłowski Jan, Chronowski Patryk, Leśnik Mateusz.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

 

Wybierz stronę: « < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 > »